عبارات انگیزه بخشی که مدیران دوست داشتنی به کارمندان خود میگن 

دانلود پایان نامه

 

می خواید مدیر دوست داشتنی تری باشین؟ رازش اینه: به جای اونکه همیشه اشتباهات بقیه رو یادآور شید، سعی کنین به کارایی اشاره کنین که درست انجام میدن. به جای اونکه همیشه به نقاط ضعف شون اشاره کنین، نقاط قوت شون رو مورد توجه قرار بدین. به اونا بفهمانید از اینکه شما و شرکت شما رو واسه کار انتخاب کردن، خوشحال هستین و این طوری تأییدشان کنین. به ظرفیتای پنهون شون اشاره کنین و با این روش اونا رو تشویق و توانایی هاشون رو تقویت کنین. همراه ما باشین، می خواهیم فوت وفنای بیشتری رو درباره محبوبیت در بین کارمندان واسه تون بگیم.

 

حلقه بازخورد مثبت، وقتی با تذکر و تصحیح در موقعیتای مناسب همراه می شه، شما رو به مدیری بدل می کنه که همه دوست دارن در کنارش کار کنن. حتی اگه دفتر شما و میز کارتون بزرگ تر از دفتر و میز کار اونا باشه و چشم انداز بهتری هم داشته باشه، بازم در قلب شون جای دارین.

چیزی که در این مقاله می خونین، عبارتایی هستن که کمک تون می کنن در محیط کار دوست داشتنی تر شید. البته مراقب باشین که اونا رو مثل ربات به زبون نیارین یا از رو نخونین یا فقط به عنوان وظایف روزمره انجامش ندین. این عبارت ها رو با وجود خود به عنوان یک مدیر آغشته کنین، طوری که در رؤیاهای شبونه تون هم اونا رو به زبون بیارین!

۱. خوشحالم که توی گروه من هستی

عبارتای تشویق کننده می تونن اثر زیادی روی گروه داشته باشن. به شخصه بهترین کارِ گروهی رو با همسرم تجربه کردم. ما حدود سی ساله که ازدواج کردیم. اخیرا هم روی مالیات و عوارضی که باید پرداخت می کردیم، با همدیگه کار کردیم. اون فهرستی از هزینه ها رو تهیه کرد. نتیجه عالی بود و من هم این رو رو راست بهش گفتم. ما همیشه همدیگه رو تأیید می کنیم. همه ما به تشویق شدن نیاز داریم. فردی که با اون کار می کنین، آینه ایه که تصویر خودتون رو درخشش می ده. چه نور درخشانی درخشش بده و چه تصویری منفی رو به نمایش بزاره، در هر دو صورت به خود شما برمیگرده.

مطلب مشابه :  علائم افسردگی زمان بارداری و روش های علاج اون 

ازدواج

۲. تو ظرفیتای بالایی داری

یکی از نقشای مهم شما در جایگاه یک مدیر، کمک به کارمندان در رسیدن به ظرفیت کامل شونه. شما به همون اندازه که ناظر هستین، فرمانده هم هستین. یعنی می تونین تک تکِ کارمندان تون رو به طرف بازدهی بالا و لذت بردن از محیط کار هدایت کنین و این یعنی کشف ظرفیت اونا. جذابیت این عبارت در اینه که محیط کار رو خوشحال تر و اونو به محیطی تبدیل می کنه که باعث رشد و پیشرفت فردی می شه. اون روی سکه هم ایجاد محیط منفیه. حالا اینا رو مقایسه کنین. همه مدیری رو دوست دارن که بقیه رو تشویق به یافتن تواناییای مخفی شون و تقویت اونا می کنه، این طور نیس؟

۳. باید ببینیم تو در چه زمینه ای از همه بهتر هستی

مردم دوست دارن در جایی کار کنن که بتونن در اون بدرخشن. گرفتار شدن در شغلی که هیچ سروتهی نداره، یا مشغول شدن به وظایفی که سردرگم کننده و غیرقابل انجام هستن، هرکسی رو ناراضی می کنه و بازدهی اش رو به کمه کم میرسونه. پس چیکار باید کرد؟ باید کارمندان تون رو در شناسایی چیزی که بهتر از بقیه انجام میدن، همراهی کنین. این تصور مربی گری باعث می شه شما رو به عنوان کسی ببینن که واسه کمک به اونا حضور داره، نه به عنوان کسی که فقط نقاط ضعف شون رو می گه و ایراد میگیره.

۴. شرکت با حضور تو در این مورد بهتر شده

مطلب مشابه :  علائم مشکل پرخوری؛ دلایل و راه های علاج اون 

کارمندی این حس رو داره که ممکنه جاش رو خیلی راحت به شخص دیگری بده؟ این وضعیت خطرناکیه، چون اینجور حسی در کارمندان معمولا باعث می شه به دنبال جای دیگری واسه کار کردن بگردند، جایی که قدرشون رو بیشتر بدونن. از طرف دیگه، این کارمندان شُمای مدیر رو هم اون قدرها دوست ندارن. همه ما دوست داریم ارزش و قدرمون رو بدونن و حضور خود رو واسه شرکت و جلو بردن اهداف اون واجب بدونیم.

۵. تو عالی هستی

این آخرین عبارتیه که به عنوان مدیر باید به کلام تون اضافه کنین. این عبارت ساده به شکل زبانی یا در ایمیل می تونه کارمند دلخواه رو تشویق کنه و خرجی هم نداره. اینکه در دو کلمه به کارمندتان بفهمانید «عالیه» کار ساده ایه، اما به شکل همین دو کلمه، شما می گین که از اون ممنون هستین، قدر کارش رو میدونید و می خواید که بمونه.جلسات کاری رو تبدیل به وسیله موفقیت خود کنین


۳

دیدگاهتان را بنویسید