عشق ورزیدن درونگراها چه فرقی با بقیه افراد داره؟ 

دانلود پایان نامه

 

یکی از مهم ترین نیازای بیشتر ما در رابطه عاطفی، شنیدن جملات محبت آمیز و بیان روشن احساسات از طرف شریک عاطفی مونه. اینکه دقیقا در دل شریک عاطفی یا معشوق آدم چه میگذره موضوعی مهم و لازمه خصوصا زمانی که هنوز شناخت خیلی از هم نداریم. امروز براتون نکاتی خواندنی آماده کردیم که کمک تون می کنه اگه همسری درونگرا دارین، بتونین ارتباطی مؤثر و لذت بخش رو با اون تجربه کنین.

 

با یک درونگرا طرف هستین؟

همسر شما فردی درونگراست؟ افراد درونگرا، شخصیت نوع B دارن. اونا از تنها بودن با خودشون لذت می برن، بهترین ایده ها زمانی به ذهن شون می رسه که تنها هستن، معمولا شروع کننده ی گفت وگوها نیستن و به اندازه بقیه مردم، تماس تلفنی برقرار نمی کنن و پیامک یا ایمیل ارسال نمی کنن. نحوه رفتار با فرد درونگرا شاید اول رابطه سخت به نظر برسه. اینکه بدونیم شریک عاطفی مون چیجوری بیان عشق می کنه و زبون احساسش رو بفهمیم واقعا نکات مهمی هستن.

شخصیت

مثلا یکی از ویژگیای اساسی درونگراها، بیش ازحد فکرکردن اونا (overthinking) است. این ویژگی باعث می شه اونا بعضی وقتا دست به عمل نزنند و گرفتار شن؛ اما از طرف دیگه، دقیقا واسه همین، اونا همسران بهتری هستن.

در زیر، ۷ ویژگی عشق ورزیدن اونا رو می خونیم.

۱. افراد درونگرا در مورد مردم، حالت صفرویک دارن

شما یا واسه افراد درونگرا اهمیت خیلی زیادی دارین یا کوچکترین اهمیتی واسه اونا ندارین. بذارین این مسئله رو روشن تر بگم: افراد درونگرا گروه کوچیکی از افراد رو به عنوان دوستان خود انتخاب می کنن و تموم عشق و علاقه و توجه خود رو صرف این تعداد کم از افراد می کنن. اگه شما جزو این دسته بسیار کوچیک باشین، سود بسیاری میبرین. برخلاف آدمای درونگرا، آدمای برونگرا، عشق و علاقه خود رو بین آدمای زیادی تقسیم می کنن؛ حالتی که معمولا دور و بریا اونا از ۱۰۰ درصد توجه و علاقه اونا بهره مند نمی شن.

یک فرد درونگرا حتما توجه و انرژی (و درنتیجه عشق) خود رو صرف این افراد معدود می کنه. اونا ترجیح میدن که این ۱۰۰ درصد رو صرف افراد بسیار کمی کنن تا اینکه به افراد زیادی تنها بخش کمی رو اختصاص بدن.

مطلب مشابه :  عصبانیتای بی دلیل ما از کجا نشأت میگیره؟ 

۲. افراد درونگرا شنوندهای بسیار خوبی هستن

افراد درونگرا تنهایی خود رو ترجیح میدن. ازسوی دیگر اونا بیشتر علاقه مند به دریافت اطلاعات هستن تا پخش اون. درونگراها ترجیح میدن که شما صحبت کنین و اونا گوش بدن.

این ویژگی خیلی هیجان انگیزه. اینطوری شما با فردی طرف هستین که واقعا به شما گوش می کنه و منتظر لحظه ای نیس که نوبت حرف زدن اون فرا برسه. به این جور که یک زوج، بیشتر با هم رابطه برقرار می کنن، در مورد همدیگه بیشتر یاد می گیرن، مسائلی رو که واسه طرف مقابل مهمه، درک می کنن و از احساسات همدیگه، مطلع می شن.

۳. افراد درونگرا به جای صحبت از عشق، اونو نشون میدن

افراد درونگرا، اهل کارای فوق العاده بزرگ و ژستای عاشقانه نیستن و به این ویژگی خود آگاه ان. پس انتظار نداشته باشین که همسر درونگرای شما، نام تون رو از فراز قلها فریاد بزنه. درونگراها افرادی هستن که وقتی تا دیر وقت کار می کنین، واسه تون غذا می گیرن و به محل کارتون بین. اونا با استفاده از موضوعاتی که بین خودتون جالبه، یک پروژه هنری میسازن و به شما تقدیم می کنن.

این ویژگی به باعث گوش دادن آنهاست؛ اونا عمیقا به شما گوش میدن و بهتر از هرکی دیگری میدونن که شما به چی نیاز دارین.

۴. افراد درونگرا حسود نیستن

درونگراها بیشتر از هر فرد دیگری، ارزش فضای شخصی رو می فهمن. واسه همین، وقتی بیرون می روید تا زمان خود رو با دوستان تون بگذرونین، اونا نگران تون نمی شن و حسادت نمی ورزند. اونا از این زمان استفاده می کنن تا انرژی بگیرن.

واسه افراد درونگرا، در کنار افراد دیگر بودن، انرژی اونا رو تخلیه می کنه. اونا به این زمانا نیاز دارن تا کمی با خود تنها باشن و انرژی کسب کنن. این ویژگی از طرف دیگه باعث می شه تا اگه شما بخواهید زمانی رو به تنهایی با خود سپری کنین، اونا بفهمن.

مطلب مشابه :  علائم نا آرومی دهانه رحم، علل، تشخیص و پیشگیری از اون 

۵. افراد درونگرا خیلی صبورند

واسه افراد درونگرا زمان زیادی طول می کشه تا حال وهوای یک موقعیت بر اونا اثر بزاره؛ اونا اهل «دم رو غنیمت شمردن» نیستن.

افراد برونگرا از هر فرصتی استفاده می کنن و در لحظه تصمیم می گیرن، اما افراد درونگرا بسیار صبور و همیشه درحال تفکر هستن. تصمیمای یهویی و با عجله در معماری ذهنی افراد درونگرا جایی نداره.

افراد درونگرا به دلیل صبور بودن در برخورد با بحرانا و مشکلاتِ رابطه، بسیار خوب واکنش نشون میدن و همسران خوبی هستن. همه تا زمانی که رابطه خوب پیش میره، همسر خوبی هستن؛ اما افراد درونگرا حتی وقتی همه چیز برابر میل شون نیس، بازم همسران خوبی هستن.

۶. افراد درونگرا به رشد شخصی بها میدن

همسری می خواید که همیشه بهتر و بهتر شه؟ افراد درونگرا به وجود خود اهمیت زیادی میدن؛ پس به دنبال رشد شخصی و بهبود شخصیت خود هستن. نگاه انتقادی اونا به درون شون باعث می شه همیشه به بهتر شدن شخصیت خود فکر کنن.

۷. افراد درونگرا اشتباهات خود رو قبول و تصحیح می کنن

افراد درونگرا همیشه خودشون رو قضاوت می کنن و درحال جدا سازی و بررسی تصمیمات شون هستن. هیچ همسری به بدی شخصی نیس که اشتباهی انجام دهنده می شه و به خاطر غرورش حاضر به پذیرش اون نیس؛ افراد درونگرا این جور نیستن.در هر گفتگو ای جواب بله بگیرین، گفتگو بر سر حقوق بیشتر، معاملات بزرگ و حتی یک کار روزمره


دیدگاهتان را بنویسید