عشق چیه و چه رو ه هایی واسه تشخیص واقعی بودن اون هست؟ “

دانلود پایان نامه

 

شاید شمام عشق و علاقه به شخص خاصی رو تجربه کرده باشین. در این شرایط هربار که اسم اونو می شنوین یا اون شخص صداتون می زنه، قلب تون به تپش میفته و زمانی که نزدیک شماس، دست تون عرق می کنه. شاید فکر کنین که در تموم دنیا فقط همین شخص هست، اما از کجا بفهمین که واقعا عاشق شدین؟ از کجا بفهمین این یک حس واقعیه یا نه؟ در این مطلب می خواهیم توضیح بدیم عشق چیه و چه راه هایی واسه تشخیص عشق واقعی هست.

 

مراحل سه گانه عشق

دنیس ندر (Dennis Neder)، نویسنده ی کتاب «در دنیای زنان یک مرد باش» (Being a Man in a Woman’s World)، می گه: «عشق سه مرحله داره: مرحله شیفتگی، مرحله پیوند و مرحله آشنایی. با شناخت این سه مرحله می فهمید که عشق شما واقعیه یا نه».

به گفته دکتر ندر، مرحله عاشقی وقتیه که شما نمی تونین واسه بودن با اون منتظر بمونین. این مرحله عاشقونه و خیالی عشقه. درواقع این همون مرحله ایه که مردم از اون به عنوان عشق واقعی یاد می کنن، اما این مرحله بعد از مدت زمان کوتاهی از بین میره.

مرحله دوم مرحله پیونده. در طول این مرحله سعی می کنین که فرد مقابل رو بشناسین و تموم برنامه های مختلف زندگی تون رو طبق اون تنظیم می کنین. اگه این مرحله رو ادامه بدین کم کم وارد مرحله سوم میشید که بهش مرحله آشنایی میگن.

در مرحله آشنایی برنامه هایی رو ترتیب میدید که فرد مقابل در اون حضور داره و درنهایت باهم ازدواج می کنین. شما کم کم متوجه میشید که فرد مقابل تون درمورد موضوعات مختلف چه احساسی داره و از چه چیزایی لذت می بره. هم زمان دوباره روی زندگی شخصی خودتون، مسیرها و اهداف تون تمرکز می کنین. طبق باور کارشناسان «عشق واقعی» از اینجا شروع می شه.

ازدواج

تعریف «عشق واقعی» چیه؟

طبق جمله معروف از فیلم داستان عشق (Love Story)، عشق یعنی هیچ وقت مجبور به عذرخواهی نشید، اما زمانی که از کارشناسان درباره عشق واقعی سؤال می شه، کمی مکث می کنن و به فکر فرو می رن. شاید به خاطر این باشه که عشق واقعی واسه افراد مختلف تعاریف متفاوتی داره.

مطلب مشابه :  طرز تهیه یک پای سیب کم کالری و خوشمزه 

دکتر ندر می گه: «عشق واقعی به این معنیه که بخواهید میزان سلامتی، رفاه و خوشبختی فرد مقابل تون بیشتر از سلامتی، رفاه و خوشبختی شما باشه. زمانی که مراقب کلمات، افکار و فعالیت هاتون هستین، به ویژه اگه سعی می کنین که این رفتار واسه فرد مقابل تون خوش آیند باشه، درواقع شما عاشق شدین».

کریستین نرتروپ (Christiane Northrup)، نویسنده ی کتاب «بدن زنان- حکمت زنان» (Women’s Bodies, Women’s Wisdom) و کتاب «حکمت یائسگی» (The Wisdom of Menopause) می گه: «عشق واقعی زمانی اتفاق میفته که شما به اندازه کافی به طرف مقابل تون اجازه میدید که با داشتن امکانات و زمان لازم، بهش چیزی که می تونه باشه، تبدیل شه».

برعکس اگه فردی به شما می گه که «اگه من رو دوست داری، باید…»، این عشق واقعی نیس. طبق گفته دکتر نرتروپ این نوع عشق در محدوده کنترل کردن فرده و طبق باورهای متافیزیک در چاکرای دوم (چاکرای جنسی) قرار داره. اما عشق واقعی از چاکرای چهارم سرچشمه میگیره و خیلی راحت با پشتیبانیای بی قیدوشرط تشخیص داده می شه.

دکتر کاتلین هندریکس و دکتر گی هندریکس (نویسندگان کتاب عشق ابدی) میگن: «عشق واقعی زمانی ایجاد می شه که فرد از یک تعهد ناخودآگاه به طرف تعهد خودآگاه پیش میره. زمانی که مردم میگن داشتن رابطه واقعا کار سختیه؛ این بیانی از تعهد ناخودآگاهه».

تعهد به این معنیه که شما خودِ واقعی تون رو به شریک تون نشون میدید و درهمه حال از اون حمایت می کنین.

به گفته دکتر لوری مور (Laurie Moore) همه عشقا از یک قلب گشوده ایجاد می شن. زمانی که شما باهم هستین، این گشودگی و امنیت هم زمان هست. اما ممکنه کسی که بهش علاقه دارین، حتما شریک زندگی شما نباشه.

۹ روش واسه تشخیص عشق واقعی هست

۱. احساس خوبی دارین

یک رابطه خوب، یک احساس خوب رو واسه تون به ارمغان میاره.

مطلب مشابه :  طرز تهیه ۸ نوع ماسک ضد جوش خونگی که پوستتان رو جلا می بخشد 

۲. دوست دارین که زمان تون رو با شریک تون سپری کنین

احتیاجی ندارین که با بقیه باشین یا واسه دوری از همدیگه دنبال بهونه نمی گردید. شما از تموم لحظه هایی که باهم هستین لذت می برین. حتی اگه ساکت باشین.

۳. به شریک تون احترام می ذارین

از شنیدن درباره شریک تون به خود می بالید و چیزایی مثل به این می گین: «همسر من در خوانندگی و ترانه سرایی بی نظیره». اگه فهمیدین که همیشه دارین درباره خودتون حرف میزنین، شما به همسر یا روابط تون توجه نکردین.

۴. افکار شریک زندگی تون واسه تون جالبه

شما درباره موضوعاتی که واسه تون مهمه نظر همسرتون رو می پرسین. اگه با شمام نظر نبود هم اشکالی نداره.

۵. ویژگیای غیرعادی شریک تون رو قبول می کنین

همه افراد ویژگیای خاص خودشون رو دارن. حتی شما! اگه شریک تون ویژگی دلپذیر یا تحمل پذیری داشت، حال شما خوبه. اگه این ویژگی شما رو آزار می ده، باید در نوع رابطه تون دقیق شید.

۶. احساس امنیت می کنین

شما نمی ترسید که شریک تون رو از دست بدین.

۷. واسه باهم بودن توضیحی ندارین

خیلی از مردم به دلیل اینکه زندگی شون رو باهم هماهنگ کردن مجبورند که در کنار همدیگه باشن. اما از خودتون بپرسید واقعا دوست دارین که باهم باشین. اگه جواب مثبت بود، پس به این باهم بودن ادامه بدین. اما اگه جواب منفیه پس مشکلی هست. ممکنه شما آماده نباشید.

۹. شریک تون رو با بقیه مقایسه نمی کنین

همیشه افرادی قشنگ تر، باهوش تر و خوش اندام تر از همسر شما وجود دارن. اما شما نگران نیستین، چون دوست دارین که با اون باشین.

به روابط تون دقت کنین. عشق شما واقعیه؟ 


دیدگاهتان را بنویسید