اعتماد به نفس، کاهش استرس

دانلود پایان نامه

رنگای طیف سبز، ملایم و آرامش بخش هستن و نمودی از رنگای طبیعت رو به نمایش می ذارن. واسه همین، سبز یکی از پرطرفدارترین رنگای لباسای بهاریه. مشاهده ی این رنگِ تازگی دهنده موجب کاهش استرس می شه. پس در ایام امتحانات از لباسای طیف سبز استفاده کنین تا آروم تر شید. این رنگِ روح بخش از طیفای متنوعی برخورداره و خیلی راحت با شکلای مختلف رنگای پوست هماهنگ می شه . اگه قصد دارین رنگ سبز لباس تون بیشتر به چشم بیاد، در کنارش از متعلقاتِ با رنگای خنثی استفاده کنین. ترکیب لباس سبز کم رنگ با یک کلاه تابستونی رنگ روشن، انتخاب فوق العاده خیره کننده ای هستش.

آبی

آبی مثل رنگای سردیه که خاصیت آرامش دهندگی داره. اگه روز پراسترسی رو گذرونده اید یا اینکه از هیجان یک قرار ملاقات مهم به دلهره افتادین، پوشیدن لباس آبی کمک تون می کنه بر اعصاب تون مسلط شید. رنگ آبی جدا از اینکه اینکه روی آرامش درون اثر می ذاره، باعث می شه در برخورد اول اثر مثبت بذارین. این رنگ روی فشار خون اثر کاهنده داره. اما اگه غمگین و افسرده هستین، از پوشیدن لباس آبی پرهیز کنین، چون که این رنگ به طور ناخودآگاه موجب می شه غمگینی بیشتری احساس کنین. تحقیقات نشون داده رنگ آبی در تقویت خلاقیت نقش داره. پس اگه در بین انجام فعالیتای خلاقانه لباس آبی بپوشید، بی اثر نیس. اگه به پوشیدن لباسای آبی علاقه مندید، حتما از ترکیب آبی پررنگ با رنگای روشن یا خنثی خوش تون خواهد اومد.

بنفش

بنفش رنگی شاهانه و شکوهمنده که با خلاقیت و تجمل در رابطه دانسته می شه. مشاهده ی این رنگ محرک، درست مثل زمانی که به رنگ قرمز نگاه می کنین، موجب افزایش سطح انرژی می شه. این رنگ با عوالم روحانی و درک شهودی در ارتباطه. واسه همین، اگه در تصمیم گیری مشکل دارین، پوشیدن لباس بنفش کم رنگ یا استفاده از متعلقات این رنگی کمک تون می کنن.

بنفش کم رنگِ مایل به آبی نشونه یک ظاهر حرفه ای و با اعتماد به نفسه که در مصاحبهای کاری معجزه می کنه. گفته می شه این رنگ به چهرهای کم سن و سال کمک می کنه پخته تر و باتجربه تر به نظر برسن. ترکیب این رنگ با رنگای کم رنگ و پریده، شیک و مطلوب درمی آید.