تحقیق – 
بررسی عوامل موثر بر وفاداری مشتری در صنعت تکمیل فرش (مطالعه موردی در کلیه شرکت های  …
Open Pantone catalogue.

تحقیق – بررسی عوامل موثر بر وفاداری مشتری در صنعت تکمیل فرش (مطالعه موردی در کلیه شرکت های …

هدف از شیرینگ صاف و هموار کردن سطح فرش می باشد. شیرینگ یکی از اصلی ترین و اساسی ترین مراحل در چرخه تکمیل است.
اجزاء تشکیل دهنده شیرینگ : برش پشت، برس روی فرش، ۲ تیغه سوار برهم یکی تیغه تخت زیر و دیگری تیغه مارپیچ، ساکشن، متالکتور یا فلزیاب
برس پشت: کامل کننده عملیات راینیگ است. اگر در عملیات سرطاقه دوزی ضایعات پشت فرش جا مانده باشد برس باید آن را تمیز کند.
برس روبه عملیات رایینگ کمک می کند.
فلزیاب : معمولا بین برس پشت و برس رو در واقع در ابتدای ورود فرش به دستگاه شیرینگ نصب می شود. فلزیاب نسبت به تمام اشیاء فلزی حساس است و عملکرد آن توسط سنسورهای حساس القایی صورت می گیرد. سنسورها به محض حس کردن هر نوع شی فلزی باعث توقف کل ماشین می شوند و همانند یک میکروسوئیچ عمل می کنند و اپراتور دستگاه موظف به بررسی سطح فرش است.
تیغه ی مارپیچ و تیغه تخت :عملیات برش یا صاف و هموار کردن سطح فرش در اثر تماس خاب فرش با تیغه مارپیچ و تیغه تخت زیر انجام می شود.
تیغه مارپیچ شامل تعدادی تیغه (اسپیرال) از جنس فولاد آبدیده می باشد روی لبه بیرونی این تیغه های مارپیچ سطح تیز و برنده ای داریم که به صورت شیارهایی با زاویه های متفاوت وابسته به تراکم و نوع خاب فرش وجود دارد.
تیغه تخت : جنس تیغه تخت از فولاد سخت تری نسبت به اسپیرال ها است. اسپیرال های سیلندر در داخل شیار تیغه می چرخد. کاری که این شیار انجام می دهد این است که پرزهایی که سیلندر کات (cut) کرده است را از زیر شیار لبه ی تیغه تخت به سمت ساکشن پرتاب می کند به عبارت سادهتر وقتیفرشاز نقطه تماس با تیغه رد شد دیگر ضایعاتی روی آن وجود ندارد زیرا ساکشن همهی ضایعات را به سمت کانال مخصوص کشیده است. تیغه تخت و تیغه مارپیچ مثل دولبه قیچی عمل می کنند و عملیات کات کردن یا برش روی سطح خاب فرش توسط این دو تیغه انجام می شود. نقطه تماس سطح برش که شامل تیغه تخت و تیغه مارپیچ است زمانی رخ می دهد که فرش روی میزکار یا میز خاب قرار گرفته و با لبه های تیغه ها تماس داشته باشد.
زاویه دولبه تیغه نسبت به میزکار بین ۳۵ تا ۴۵ درجه تنظیم می شود هرچه تراکم فرش بیشتر شود، زاویه کمتر میشود. همچنین خود میزکار که فرش روی آن قرار می گیرد بسته به نوع و تراکم فرش می تواند دارای زاویه های مختلفی باشد. همچنین میزکار می تواند گرد یا دوار باشد.
هانینگ :به عملیات تیز کردن تیغه های برش، هانینگ گویند.
یکی از نکات مهم که در کیفیت عملیات شیرینگ تاثیر دارد تیز کردن به موقع تیغه های برش می باشد. عملیات تیز کردن با استفاده از ترکیب پودر گرافیت و گریس انجام می شود. هرچه گرافیت درشت تر باشد، سایش آن بیشتر است و باعث استهلاک بیشتر تیغه ها می شود. بنابراین انتخاب نوع گرافیت اهمیت زیادی در طول عمر ماشین دارد.
مواردی که به تیغه ها آسیب می رساند :
۱- وجود هر نوع شی فلزی که از فلزیاب به هر دلیل عبور کند، در اثر ضربه می تواند باعث شکستگی تیغه ها شود.
۲- رعایت نکردن اصول نظافت
۳- روغنکاری نادرست یا خشک بودن نمدها
۴- درگیری برزنت سرطاقه فرش با تیغه ها (هرچه تراکم فرش بیشتر، برزنت سخت تر)
۵- درست رعایت نکردن اصول هانینگ می تواند به تیغه ها آسیب برساند
اگر هانینگ به صورت ناقص انجام شود یا در اثر غفلت زاویه تیغه تخت کوتاه شود باید توسط عملیات سنگ زنی آن را اصلاح کنند.
شیرینگ خوب چیست : فرشی را که سطح آن مخملی بوده و اثری از خطوط بافت و یا بره بره شدن (که معمولا در اثر کندبودن تیغ تراش به وجود می آید) و یا هیچگونه نایکنواختی در سطح نداشته باشد، فرش با شیرینگ خوب میگویند.
۲-۲-۷ آهار فرش ماشینی:
خاب فرش ماشینی در سیستم رویه به رویه به صورت U می باشد که دور نخ پود فرش قرار دارد با توجه به اینکه در این دسته فرشها گرهای وجود ندارد امکان در آمدن خاب فرش در اثر نیروی بیرون کشیدن خاب وجود دارد لذا برای تحکیم پایه های فرش از نوعی چسب استفاده می شود. این چسب علاوه بر اینکه نقش نگهدارنده خاب فرش را بعهده دارد در ضمن به عنوان یک لایه موثر در ترمز فرش و عامل مقاوم در برابر سایش فرش نیز به حساب می آید.
در صنعت فرش ماشینی از این چسب به نام آهار پشت فرش یاد می شود که جنس آن از پلی وینیل استات (P.V.A) می باشد. این ماده پلی مری قابل حل در آب سرد بوده و با مقداری ماده غلظت دهنده مخلوط می شود. نسبت مواد یاد شده معمولاًبه صورت ۶۰% آب و ۳۹٫۹% پلی وینیل استات و ۵٫% غلظت دهنده می باشد.
نحوه آماده نمودن محلول آهار به این صورت است که نخست ۶۰% آب را در همزن (میکسر) می ریزند سپس آن را روشن نموده و ۵٫% غلظت دهنده را به آن به آرامی اضافه می کنند. در صورتیکه این امر به سرعت انجام شود غلظت دهنده فرصت مخلوط شدن با آب را پیدا نمی کند در نتیجه به صورت گلوله مخلوط نشده در آب باقی می ماند که سبب می شود در داخل لوله ها و تشک آهار ته نشین شده و مشکلاتی را بوجود آورد.
بعدازریختن غلظت دهنده میبایست حدود بیست دقیقه همزن کار کند تا غلظت دهنده کاملاً با آب مخلوط شده و یکنواخت گردد. سپس پلی وینیل استات خالص ۳۹٫۵% را به آن اضافه میکنیم، عمل همزدن آنقدر ادامه می یابد تا مخلوط کاملاً یکنواخت گردد. سپس به وسیله پمپ به مخزن ذخیره که معمولاً در ارتفاع سه متری بالای تشتک آهار قرار دارد منتقل می شود.(محمد پژمان،۱۳۸۹، ۱۰۷)
۲-۲-۷-۱ قسمت آهار زنی:
فرش ها بعد از عبور از دستگاه شیرینگ و پرداخت سطح آن وارد قسمت آهار زنی می شود. این قسمت از سه بخش کاملاًمجزا تشکیل می شود.
۱٫تشتک آهار: این قسمت شامل یک تشت بزرگ می شود که در داخل آن یک سیلندر در خلاف جهت حرکت فرش می چرخد حرکت سیلندر باعث می شود که آهار از تشت به زیر فرش منتقل شود. میزان سرعت فرش و میزان سرعت سیلندر در مقدار آهار زده شده به پشت فرش موثر است. یعنی هر چه سرعت فرش بیشتر شود و دور سیلندر کمتر شود مقدار آهار کمتری به پشت فرش می خورد. و بر عکس زمانیکه سرعت حرکت فرش کمتر شود و سرعت سیلندر زیاد شود مقدار آهار بیشتری به پشت فرش می خورد.
از این امر برای آهار زنی فرش ها، با تراکم مختلف استفاده می شود به این صورت که فرش های تراکم کمتر به دلیل شل بودن زیر دست آنها احتیاج به آهار بیشتری دارند. و فرش های با تراکم زیاد به آهار کمتری نیاز دارد. البته سفت شدن و شل شدن زیر دست فقط به عامل دور و سرعت فرش مربوط نمی شود. بلکه به غلظت و نوع آهار نیز بستگی دارد.
در کارخانه هایی که فرشهای متنوع با تراکم های مختلف بافته می شودد عموماًقبل از آهار دسته بندی می شوند و بر اساس نوع فرش، میزان غلظت محلول تعیین می گردد.
فرش هایی که از تراکم پایینی برخوردارند، دارای زیردستی شل هستند لذا باید با زیاد کردن مقدار آهار در پشت فرش سفتی لازم را به فرش داد. اما به دلیل تراکم پایین و رسوخ مواد آهاری به سطح فرش و سوزنی شدن خاب فرش، نمی توان با زیاد کردن دور سیلندر به تنهایی این امر را تامین کرد، لذا با بالا بردن ویسکوزیته محلول آهار مانع از نفوذ آن به سطح فرش شده و سپس با افزایش دور سیلندر مقدار مواد آهاری را در زیر فرش افزایش می دهیم. در نتیجه فرش از زیر دست مناسبی برخوردار می شود.
فرش هایی که از تراکم بالایی برخوردارند، به دلیل فشردگی زیاد نفوذ مواد آهاری در آنها کم می شود و تنها قسمت انتهائی خاب در زیر برزنت آغشته به مواد می گردد که عملاًنمی تواند نقش خود را به عنوان عامل نگهدارنده به خوبی انجام دهد. برای این دسته از فرش ها میزان ویسکوزیته محلول آهار را کم نموده که این امر می تواند با کاهش میزان مواد غلظت دهنده و یا با افزایش آب در محلول همراه باشد. با کم شدن غلظت، امکان نفوذ مواد آهاری به قسمتهای بالاتر فراهم می شود و در نتیجه قدرت لازم در نگهداری خاب فرش تامین می شود.
لازم به ذکر است در فرش هایی که جنس نخ خاب آنها پلی پروپیلن می باشد به دلیل جذب کم رطوبت، مواد آهاری قادر به نفوذ در برزنت فرش نیست و در نتیجه زیر دست فرش حالت غیر طبیعی (نایلونی) پیدا می کند. برای این دسته از فرش ها باید غلظت آهار را افزایش داد و در عین حال دور سیلندر را کم نمود. در ضمن به این نکته مهم توجه شود که در مرحله خشک نمودن فرش بخصوص مرحله تامبور نباید سرعت حرکت از حد مشخصی کمتر شود چرا که الیاف پلی پروپیلن در برابر گرمای زیاد حساس بوده و دچار جمع شدگی می گردند. با عبور از تشک، مقدار آهار اضافه توسط یک تیغه از زیر فرش جمع می شود. زاویه این تیغه قابل تنظیم بوده و می توان میزان ضخامت فیلم آهار را با آن تنظیم نمود.
۲٫خشک کن: بعد از اینکه فرش ها آغشته به مواد آهاری شد می بایست مراحل خشک شدن انجام شود. برای انجام این کار در سالن تکمیل فرش ها را از دو مرحله عبور می دهند.
الف)اطاقک گرم: فرش های آهار خورده نخست وارد اطاقک گرم می شوند. این قسمت معمولاًتوسط بخار آب، گرم می شود. بخار توسط لوله های فلزی به رادیاتور های مخصوص منتقل می شود. در زیر رادیاتورها، فن های قوی نصب شده است که باعث دمش هوای گرم به زیر فرش شده و سبب خشک شدن فیلم آهار می گردد.
دما در قسمت اول اطاقک حدود ۶۰ درجه سیلیسیوس در قسمت وسط حدود ۸۰ درجه سیلیسیوس و در قسمت انتهایی حدود ۵۰ درجه سیلیسیوس می باشد. علت تنظیم دما با ترتیب یادشده این است که در مرحله اول فرش برای گرم شدن آماده می شود و در مرحله دوم حداکثر دما، که قسمت عمده خشک شدن فیلم اتفاق می افتد و در مرحله سوم با پایین آوردن دما فرش آماده خروج و پذیرشدمای بیرون از اطاقک می شود.
۳٫سیلندر بخار(تامبور): فرش بعد از خروج از اطاقک گرم بلافا صله بر روی غلطک بسیاربزرگی به قطر ۲٫۵ متر که به آن تامبور می گویند پیچیده می شود عرض کار حدود ۴ متر می باشد. این سیلندر بزرگ توسط بخار آب گرم می شود. وظیفه تامبور که مانند یک اتوی بخار بزرگ عمل می کند این است که خشک شدن فیلم آهار با پرس نمودن آن به درون بافت زمینه همراه می کند. این امر سبب می شود چروک احتمالی فرش برطرف شده و از طرف دیگر با فشار وارده به زیر فرش لایه P.V.A تشکیل شده در خلل فرج آن فرو رفته و زیر دست فرش حالت طبیعی داشته باشد.

برای دانلود متن کامل پایان نامه به سایت azarim.ir مراجعه نمایید.

برچسب گذاری شده با: