دانلود پایان نامه اندازه گیری، خودخواهی

دانلود پایان نامه

۲۰. عشق تنها نمود حسی نداره، عمل هم لازمه

آدمی به احساسات عمیق خود عادت می کنه؛ به ویژه وقتی حس خوبی از اونا میگیره. وقتی عاشق میشیم، دوست داریم تا ابد این حس وحال رو واسه خود نگه داریم، اما بعد از یه مدت احساسات عاشقانه دچار تکرار می شن. اینجاست که باید دست به کار شد. نباید با فرض اینکه طرف مقابل می دونه که دوستش داریم، از نو کردن رابطه و اضافه کردن شوق و حس زیبای سابق غافل بشیم. باید از رابطه عاشقانه مون مراقبت کنیم تا دچار سستی و بیحالی نشه.

۲۱. عشق شرط و شروط قبول نمی کنه

عشق بی قید و شرط یعنی هیچ مرز و محدودیتی نباید وارد رابطه بشه. بی شرط عشق ورزیدن سخته و خیلی از ما در اون خوب عمل نمی کنیم. اما اگه حقیقتا عاشق کسی باشیم، سعی نخواهیم کرد که اونو تغییر بدیم و شرط و شروطی براش قائل بشیم.

۲۲. در عشق، نیازای دیگری هم سطح یا بالاتر از نیازای ماست

همه ما ذاتا واسه باقی موندن و راحتی خود درجاتی از خودخواهی داریم اما در رابطه عاشقانه اینجور رفتار و احساسی نیس. اگه در رابطه خود با دیگری، نیازای طرف مقابل رو در اولویت یا کمه کم هم سطح با نیازای خودمون قرار ندیم، حس نفرت بین مون به وجود میاد. در عشقی واقعی، افراد به دنبال شادی هم هستن و آخر سعی خود رو واسه اینکه یارشان احساس با ارزشی کنه، به خرج میدن.

۲۳. عشق بالاترین احساس جست و خیز و زندگیه

علم ثابت کرده که درجات جست و خیز احساسات مختلفی چون عشق و ترس متفاوته. علم می تونه این جست و خیز و نوسان احساسی رو دقیقا اندازه گیری کنه. نوسانات احساسی در حالت عاشقی بسیار سریع و پرجنب و جوش هستن. در حالی که احساس ترس و مشتقات اون مثل حسادت، تملک خواهی، نفرت، حرص و… نوسانات و جست و خیز بسیار کندی دارن. وقتی بی قید و شرط و واقعی عشق می ورزیم، ترسی به سراغ مون نمیاد. جست و خیز عشق باعث می شه تا همیشه حس وحال خوبی داشته باشیم.