دانلود پایان نامه تمرینات استقامتی، تمرینات مقاومتی

دانلود پایان نامه

انجام کاردیو باعث کاهش مراحل حجم گیری می شه گرچه این موضوع خیلی و مدت زمان انجام این تمرینات هم بستگی داره. اگه قصد انجام کاردیو دارین بهتره از تمرینات اینتروال (ورزشای هوازی تناوبی که در اون تمرینات به دو قسمت فعالیت و استراحت تقسیم می شه) استفاده کنین. این نوع تمرینات کاردیو مدت زمان کوتاهی دارن، واسه همین واسه بدن رو در مورد نوع فیبرهای عضلانی که می خواید بر اون متمرکز شید، گیج نمی کنه. تمرینات مقاومتی و سرعتی، فیبرهای عضلانی سریع (Ft) و تمرینات استقامتی، فیبرهای عضلانی کنه (St) رو تحت فشار قرار میدن.

وقتی تمرینات هوازی انجام میدید، مثلا یک ساعت می دوید، بدن، خود رو با این تمرین برابری می ده. این نوع تمرین باعث تحریک فیبرهای عضلانی کنه (St) می شه. پس اگه می خواید فیبرهای عضلانی سریع (Ft) رو تمرین بدین باید از انجام تمرینات کاردیو استقامتی و طولانی پرهیز کنین.

امتیاز دیگر تمرینات اینتروال اینه که درست مثل تمرین با وزنه باعث عضله سازی می شه. این نوع تمرینات باعث افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش چربی بدن هم می شن.

استفاده ی هوشمندانه از کاردیو به حجم گیری کمک می کنه چون که با افزایش گردش خون مواد غذایی بیشتری به عضلات می رسه. اینطوری ریکاوری و بازسازی بدن آسون تر می شه.

تمرینات اینتروال واسه سلامتی قلب هم مفیدند. البته باید بازم به خود فرصت ریکاوری بدین. اگه هفته ای ۵ روز وزنه میزنین و ۳ جلسه اینتروال هم دارین این میزان ورزش می تونه واسه بدن شما سنگین باشه. وقتی می خواید تمرینات کاردیو رو به برنامه خود اضافه کنین به برنامه خود واسه تمرین کل بدن هم توجه کنین.

یکی از دلایلی که افراد سراغ انجام کاردیو نمی رن ازبین رفتن کالریای با ارزش در این تمریناته، کالریایی که می تونستن واسه ساختن عضله استفاده شن. پس واسه اینکه بتونین کالری مورد نیاز روزانه بدن خود رو تأمین کنین و هم زمان عضله بسازین، باید کالری بیشتری دریافت کنین.