دانلود پایان نامه عشق و محبت، زندگی کاری

دانلود پایان نامه

۷. رشد

عشقی واقعی موجبات رشد فردی و الهی رو جفت و جور می کنه. فرایندیه طبیعی که واسه آزادی و شادمانی ما ضرورت داره. همه چیز واسه باقی موندن نیازمند رشده: گیاه، حیوان و هر جنبنده و سلولی که روی این کره خاکی قرار گرفته. عشق واقعی تنها موجب تقویت آزادی و شادمانی نیس، بلکه بر تموم ابعاد زندگی مثل زندگی کاری هم اثرات مثبت داره. تجربه عشقی به این شیرینی باعث رضایت و شادیه و بدون ترس و مقاومت پیش میره.

۸. همراهی

همه ما به عنوان آدم، نیاز به زندگی اجتماعی و همراهی با بقیه داریم. وقتی حرف از عشق می شه هم به دنبال کسی هستیم که در سردی و گرمی روزگار همراهی مون کنه. ما نیازمند کسی هستیم که ماجراهای زندگی مون رو با اون تجربه کنیم: کسی که با اون به سفر بریم، رازهامون رو براش بگیم، درباره جهان و اتفاقاتش باهم حرف بزنیم، باهم شوخی کنیم و در کنار هم پیر بشیم. عاشقی یعنی توجه به کسی که می خواهیم و دوست داریم. عشق واقعی یعنی شادی روزهای خوش و باهم گریستن در بدحالیا.

۹. رابطه

بیشتر افراد در نشون دادن عشق و محبت به عزیزان خود دچار مشکل هستن. چیزی که مانع این عشق ورزی می شه، غرور و خودخواهی آنهاست. خودخواهی حتما از مصادیق و نشونه های نخوت و غرور نیس، بلکه بعضی وقتا به معنای نداشتن اطمینان به خود و احساساته. وقتی واژهایی که تو ذهن داریم پرمعنا و واقعی هستن، بر زبون روندن اونا کار سختی نمیشه. یکی دیگر از سنگ بناهای عشق واقعی، درک متقابله.

وقتی از اعماق قلب مون حرف می زنیم و احساساتی رو راست و حقیقی داریم، شجاعت و بخشندگی مون رو نشون میدیم. در رابطه ای عاشقانه شجاعت و بخشش خیلی راحت شناسایی می شن. رابطه ای عاشقانه به دو طرف اجازه می ده که همدیگه رو محرم خود بدونن و در حریمی که واسه شون خصوصی و مقدسه، هیچکی جز یار اجازه ورود نداره.

۱۰. کار تیمی