دانلود پایان نامه منابع غذایی، مواد غذایی

دانلود پایان نامه

آخرسر به چربی می رسیم که با توجه به هدف شما باید مصرف اونو مقداری بالاتر ببرین تا نیاز شما به کالری برطرف شه. البته به اندازه پروتئین و کربوهیدرات نیاز به مصرف اون ندارین. افرادی که رژیمایی با کالری خیلی بالا دارن (۴۰۰۰ کالری به بالا) باید میزان مصرف چربی رو افزایش بدن چون که مصرف پروتئین و کربوهیدرات واسه گرفتن این میزان، شامل حجم زیادی مواد غذاییه.

چربی، کالری خیلی بیشتری داره. هر گرم اون ۹ کالری انرژی داره که در مقایسه با پروتئین و کربوهیدرات که ۴ کالری دارن، خیلی بیشتره. البته بهتره این چربی از منابع غذایی سالم تهیه شه.

مصرف آب هم در پاکسازی بدن و دفع هر نوع سم و مواد زائد مؤثره و کمک می کنه نیاز بدن به آب تأمین شه.

۹. تعداد وعدهای غذایی

آخرین نکته ای که باید در نظر بگیرین مصرف ۵-۶ وعده غذایی درزمان روزه. با مصرف این وعدها و قرار دادن بدن خود در شرایط ایجاد عضله میتونین میزان عضلهای خود رو زیاد کنین. از طرفی باید توجه داشته باشین که بدن شما هر بار می تونه تنها مقدار مشخصی ماده غذایی رو هضم کنه. با کوچیک تر کردن وعدهای غذایی، به بدن خود کمک می کنین تا مواد غذایی رو به جای چربی به سوخت تبدیل کنه.

این اقدام شاید واسه شما که گرفتار زندگی هستین سخت به نظر برسه اما اگه بتونین آخر هفته ها وعد های غذایی رو آماده کنین کار خود رو راحت تر کردین. این کار باعث می شه تا از مصرف فست فود پرهیز کنین.

سخن آخر