سرقت از صرافی ارز دیجیتال کره جنوبی و سقوط ارزش بیت کوین
Large and colorful light bulb sketch surrounded by smaller business icons and words drawn on a concrete wall.

سرقت از صرافی ارز دیجیتال کره جنوبی و سقوط ارزش بیت کوین

صرافی ارز دیجیتال «کوین رِیل» کره جنوبی اعلام کرده که مورد حمله هکرها قرار گرفته. این خبر موجب سقوط ارزش بیت کوین شده.
بیت کوین
موضوع گذشته هم اینکه نگرانیا در مورد امنیت رد و بدل کردن رمز پولا رو در حالی بر انگیخته که به نظر می رسه سیاستای جهانی هم جهت با قانون گذاری واسه مبادله ارزهای مجازی شکست خورده مونده.

طبق اون چیزی که در سایت کوین ریل اعلام شده، سیستمای این شرکت مورد نفوذ سایبری قرار گرفته و اینطوری در حدود ۳۰ درصد از سکه های مبادله شده در این صرافی از دست رفته ان.

البته اندازه ارزش اونا قابل محاسبه نبوده، ولی منبعی ناشناس اعلام کرده که سکه های دیجیتال به ارزش تقریبی ۳۷٫۲۸ میلیون دلار به سرقت رفته ان.

دلار

کوین ریل یه صرافی تقریباً کوچیک در کره جنوبی هستش، با این حال نوسان قابل توجه ای در ارزش بیت کوین ایجاد کرده. حالا قیمت این ارز دیجیتال به ۶۷۷۹ دلار به ازای هر سکه رسیده، در حالی که تا دو روز پیش این اندازه در حدود ۷۶۰۰ دلار بوده.

قیمت

کره جنوبی یکی از اصلی ترین مراکز رد و بدل کردن رمز پولا در جهان هستش. قبل از این صرافی «یوبیت» در این کشور پس از دو بار هک شدن، اعلام ورشکستگی کرده بود. هم اینکه صرافی ژاپنی «کوین چک» خبر از سرقت ارز دیجیتال به ارزش بیشتر از نیم میلیارد دلار داده بود.

دیجیتال

کره جنوبی ۱۴ صرافی رمز پول اصلی داره که معیارهایی واسه حفاظت بهتر از کاربران رو ژانویه سال جاری میلادی پذیرفته ان. از جمله مواردی که در این معیارها به اون اشاره شده، جلوگیری از ایجاد بیشتر از یه حساب کاربریه.

کوین ریل اعلام کرده که ۷۰ درصد سکه مجازی باقی مونده که در کیف پول الکترونیکی «cold wallet» نگهداری می شن، در امان هستن.

الان آژانس اینترنت و امنیت کره جنوبی با همکاری پلیس مشغول بررسی موضوع سرقت هستن.

منبع:REUTERS