فوربز منتشر کرد؛۸ نفر از ۲۰ رتبه اول میلیاردرهای ۲۰۱۸ در حوزه آی تی فعالیت دارند
3d rendering of room with lighting

فوربز منتشر کرد؛۸ نفر از ۲۰ رتبه اول میلیاردرهای ۲۰۱۸ در حوزه آی تی فعالیت دارند

مجله فوربس تازگیا فهرست سالیانه ثروتمندترین افراد رو منتشر کرده که در میان ۲۰ رتبه برتر میلیاردرهای ۲۰۱۸ ، ۸ نفر از فعالان بخش آی تی دیده میشه.

بر این پایه جف بزوس، مالک شرکت آمازون اولین کسیه که با کل دارایی ۱۱۲ میلیارد دلاری از مرز صد میلیاردی در این فهرست عبور کرده و رتبه اول رو به خود اختصاص داده.

دلار

براساس این گزارش، سهام آمازون در سال میلادی قبل از ۸۴۶ دلار در هر سهم به یکهزار و ۵۲۳ دلار در ماه مارس زیاد شد که نشون دهنده رشد ۲ برابریه. از اونجایی که بزوس ۱۶ درصد از سهام این شرکت رو در اختیار داره، داراییای ایشون هم طی یکسال ۳۹٫۲ میلیارد دلار رشد کرده که بیشترین رقم افزایش دارایی ثروت یکنفر طی یکسال حساب می شه.

بیل گیتس که قبلا با ۸۷ میلیارد دلار دارایی نفر اول این فهرست بود، بر خلاف رشد ۳ میلیاردی به رتبه دوم نزول کرده. در رتبه های بعدی «وارن بافت» و «برنار آرنو» قرار گرفتن و در مقام پنجم هم مارک زاگربرک، مالک فیسبوک با دارایی ۷۱ میلیارد دلاری خودنمایی می کنه.«جک ما»، مدیرعامل «علی بابا»، که قبلا ثروتمندترین فرد آسیا بود حالا رتبه خود رو به «ما هواتنگ»، موسس «تنست» واگذار کرده. رتبه بین المللی هواتنگ و جک ما هم به ترتیب هفدهم و بیستمه.

از طرف دیگه دونالد ترامپ سال خیلی خوبی رو پشت سرنگذاشته و به لطف بازار نامساعد مسکن در شهر نیویورک، ۴۰۰ میلیون دلار از ثروت خود رو از دست داده تا با سقوطی ۲۰۰ پله ای در این فهرست مواجه شه.

ترامپ

امسال دو هزار و ۲۰۸ میلیاردر در فهرست هرساله فوربس قرار گرفتن که رکورد جدیدی حساب می شه. ثروت این افراد هم به نسبت سال گذشته ۱۸ درصد زیاد شده و این وسط میلیاردرهای آمریکایی و چینی به ترتیب ۳۸ و ۲۶ درصد از این لیست رو اشغال کردن.

منبع: forbes