مقاله علائم افسردگی، سوءمصرف مواد

دانلود پایان نامه

افسردگی شدید مشکلی شایع در تموم جهانه. مثلا بنا به گزارش مؤسسه ی ملی سلامت روانی آمریکا، افسردگی شدید، ۶٫۷درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال این کشور رو تحت اثر قرار داده و ۲۰تا۲۵درصد از بزرگ سالان درزمان زندگی خود با مشکل افسردگی شدید دست به گریبان می شن.

افسردگی شدید در افراد سن بالا، نوجوانان و کودکان هم ایجاد می شه؛ اما بیشتر این مشکل در این افراد تشخیص داده نمی شه و درمانی هم صورت نمی گیره.

زنان بیشتر در خطر افسردگی شدید هستن؟

زنان دوبرابر مردها به افسردگی بالینی دچار می شن. تغییرات هورمونی در زمان بلوغ، قاعدگی، زمان بارداری، سقط جنین و یائسگی احتمال و خطر دچار شدن به افسردگی شدید رو افزایش می ده. بقیه عواملی که زنان ضعیف و حساس از نظر زیستی رو در خطر دچار شدن به افسردگی شدید قرار می ده، از این قراره: استرس زیاد در خونه یا محل کار، ایجاد تعادل و برابری بین زندگی کاری و خانوادگی، نگهداری و مراقبت از والدین سال خورده و بزرگ کردن بچه به تنهایی.

اصلی ترین علائم افسردگی شدید در مردها چیه؟

آمار افسردگی در مردها به شکل محسوسی کم تر گزارش شده و شاید این موضوع از نظر و بررسیا جا مونده؛ چون مردانی که از این مشکل رنج می برن، کم تر درباره اون صحبت می کنن و به کم به دنبال دریافت کمک واسه رفع اون هستن. علائم افسردگی شدید در مردها به شکلای مختلفی بروز پیدا میکنه که بعضی از اونا از این قرارند: بدرفتاری، عصبانیت یا سوءمصرف موادمخدر یا الکل و استفاده از موادی که خود می تونن عامل افسردگی باشن تا نتیجه اون.