هشت نکته آموزشی در مورد عکس ها در فیس بوک
Abstract fractal futuristic alien landscape or intergalactic highway

هشت نکته آموزشی در مورد عکس ها در فیس بوک

عکسا در فیس بوک

روزانه بالای ۳۶۰ میلیون عکس در فیسبوک آپلود می شه. هنوزم مانند سال ۲۰۰۶ عکسا رو درفیسبوک آپلود می کنین ؟ در ادامه ۸ نکته، از چگونگی مخفی کردن عکس پروفایل تا متوقف کردن اپلیکیشن فیسبوک از اضافه کردن خودکار عکسای آپلود شده رو آوردیم :

۱٫می تونین دوستتون رو تگ کنین اما عکس رو از دوستانش مخفی کنین

می خواین مطمئن شید که دوستان دوستتون عکسی رو که به اونا مربوط نیس رو نمی بینن ؟ اولین بار که در فیسبوک کسی رو تگ می کنین روی نام دوستتون که در فهرست پایین قرار داره، کلیک کنین و بعد  ” گزینه های بیشتر ” رو انتخاب و روی “مخاطبان خاص” کلیک کنین. در پنجره تبلیغاتی “حریم خصوصی مخاطبان خاص” که در صفحه ظاهر می شه تیک رو از گزینه ” دوستان تگ شده” وردارین. واسه آدمایی که از آیفون استفاده می کنن این کار آسانتره : اول با انتخاب عکس و اضافه کردن نام دوست تگ شده فقط کافیه در بالای صفحه گزینه ” به طرف ” رو لمس کنین و واسه اینکه عکس رو خصوصی نگه دارین تیک گزینه ” نمایش واسه دوستان فرد تگ شده ” رو وردارین.

۲٫می تونین ویترینی ازعکسای خاص داشته باشین

ویترینی از عکسای خاص ویژگی جدیدیست که کم کم در صفحه فیسبوک همه قرار میگیره که با انتخاب ۵ عکس از خودتون می تونین ویترینی خاص بسازین. همونطور که فیسبوک گفته این ویژگی واسه شناخت بیشتر شما به وسیله بقیه به کار میره. این عکسها به شکل کلاژ (عکس ترکیبی) روی عکس پروفایل شما قرار میگیره تا بقیه با یه نگاه اون رو ببینن. اگه این توانایی به صفحه شما اضافه شده، گزینه ” اضافه کردن عکسای خاص ” رو در بخش ” معرفی صفحه پروفایل ” می بینین، روی اون کلیک کنین و ۵ عکس از آپلودهای صفحه تون رو انتخاب کنین. نکته مهم این است که نمی تونین حریم خصوصی عکستون رو تغییر بدین چون این عکس به شکل خودکار واسه عموم نشون داده می شه.

۳٫می تونین اندازه های دلخواه واسه عکستون انتخاب کنین

اگه می خواین عکس پروفایل و کاورتان عالی به نظر برسه، اطلاعاتی  مانند “اندازه های دلخواه عکس” براتون خوبه. عکس کاور شما در ابعاد۳۱۵x851 پیکسل نشون داده می شه، پس ازعکسای کوچکتر استفاده نکنین. عکسای پروفایل، به شکل مربع شکل و در ابعاد ۱۶۰x 160 پیکسل هستن. فیسبوک واسه عکسای معمولی پهنای ۷۲۰، ۹۶۰ و ۲۰۴۸ پیکسل رو در نظر میگیره.

۴٫می تونین فیسبوک رو از اضافه کردن خودکار عکس هاتون بازدارید

شاید اضافه کردن خودکار عکسا (بدون هیچ نوع ادیت) واسه بعضیا مهم نباشه ولی خیلی از افراد دوست ندارن عکسهایشان به محض آپلود شدن و بدون هیچ نوع ویرایشی در صفحه شون قرار گیرد. اضافه کردن خودکار، اندازه نور و شفافیت عکس رو تغییر میده، پس اگه می خواین عکس هاتون رو هنری ویرایش کنین باید اضافه کردن خودکار رو متوقف کنین.کسائی که از آیفون استفاده می کنن، گزینه ” بیشتر ” رو در قسمت پایین و سمت راست صفحه گوشیتان لمس کرده و اونو به سمت پایین بکشین تا تنظیمات رو ببینین و ” تنظیمات حساب کاربری” رو انتخاب کنین و قسمت عکسا و ویدئوها رو لمس کرده و “درخواست فیلتر خودکار” رو خاموش کنین.آدمایی که از آندروید استفاده می کنن باید وارد فهرست ” تنظیمات اپلیکیشن” شن و در زیر عکسا گزینه ” اضافه کردن خودکار عکس ” رو لمس کنن.

۵٫می تونین عکسایی با کیفیت بالا آپلود کنین

بجای آپلود عکسایی با کیفیت خوب و فشرده سازی حجم اونا ،می تونین آلبوم جدیدی بسازین. گزینه ” کیفیت بالا” رو هنگام ساخت آلبوم جدید انتخاب کنین. همه عکسایی که در این آلبوم آپلود می کنین کیفیت بالاتری نسبت به آپلودهای قبلی تون دارن.

۶٫می تونین بخش “اضافه کردن عکسای بیشتر” درآلبوم، رو واسه بقیه باز کنین ( آلبوم شراکتی)

به اشتراک گذاشتن آلبوم عکس در فیسبوک با بقیه به صورتی که اونا هم بتونن عکسی اضافه کنن شدنیه. اما قبل از انجام این کار حواستون باشه چون ممکنه اعضای خونواده تون بدون دقت و احتیاط لازم هنگام انتخاب عکس مناسب واسه به اشتراک گذاشتن باشن. واسه ساخت آلبوم شراکتی، به آلبومی که ستختین رفته و گزینه ” تغییر به آلبوم شراکتی ” در قسمت بالای سمت راست صفحه تون رو انتخاب کنین. در پنجره تبلیغاتی که بالا می اید اسم دوستان فیسبوکتان رو که دوست دارین به آلبوم مشارکتی دسترسی داشته باشن رو اضافه کنین. در این مرحله می تونین با لمس فلش رو به پایین حریم خصوصی آلبوم رو تنظیم کنین. مثلا اگه دوست دارین دوستان آدمایی که در آلبوم شریک هستد عکسا رو هم ببینن. با کلیک بر گزینه ” ذخیره ” آلبوم شما به اشتراک گذاشته می شه. اگه آلبوم جدیدی رو می خواین بسازین که دوست دارین اونو به اشتراک بذارین گزینه ” آلبوم رو به اشتراک بگذار ” رو لمس و در جعبه ای که بالا میاد اسم دوستانتون رو اضافه کنین.

۷٫می تونین عکسی موقتی واسه پروفایل بسازین

می دونستین که می تونین واسه وقتی مشخص عکس پروفایلتان رو عوض کنین ؟ می تونین عکسی رو واسه نمایش در وقتی مشخص، انتخاب و بعد از به آخر رسیدن زمان اون عکس قبلیتون جانشین شه. این کار رو می تونین واسه پشتیبانی از تیم ورزشی، ثبت اتفاق یا روزی خاص انجام بدین. به کار گیری عکس موقت واسه کاربران آیفون و آندروید آسونه. روی عکس پروفایل رو فشار بدین و آپلود عکس رو انتخاب و عکس مورد علاقه تون رو انتخاب و روی گزینه “موقتی ساختن عکس ” کلیک و یه وقتی که می خواین عکس نشون داده شه، رو انتخاب کنین.

ورزش

۸٫می تونین از بین بر واسه فیلترعکسهایتان استفاده کنین

در آخر، در اپلیکیشن فیسبوک ، راهی سریع واسه فیلتر عکس قبل از پست اون در صفحه هست. واسه فیلتر، عکس رو انتخاب و گزینه ” انجام شده ” رو لمس و بعد صفحه رو رو در بین گزینه های فیلتر بکشین و رها کنین تا تنظیمات قبلی نشون داده شه.

برگرفته از www.dailydot.com