هنرمندان در انتخابات امسال + عکس

هنرمندان در انتخابات امسال + عکس

actorsحضور پررنگ هنرمندان سینما، تلویزیون و موسیقی در انتخابات شوراها در هفته اول اردیبهشت ماه باعث شد که روزای سیاسی واسه اهالی فرهنگ و هنر رقم بخوره. این حضور حداکثری خالی از حاشیه نبود.

به گزارش خبرنگار مهر، سال ۹۲ از نظر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراها سال مهمی واسه ایرانیان هستش. از این رو با در نظر گرفتن سخنان مقام معظم رهبری که امسال رو سال حماسه اقتصادی و سیاسی معرفی کردن، حضور حداکثری مردم در این انتخابات باید خیره کننده باشه. در هر دوره افراد مختلفی در کنار نمایندگان جریانهای سیاسی واسه حضور در این انتخابات نامزد می شن که حضور بعضی از اونا خالی از حاشیه نیس.

اما در این دوره از انتخابات شوراها هنرمندان نقش بسیار پررنگی داشتن. طوری که در دوره های قبلی اینجور حضور حداکثری کمتر دیده می شد. البته در دوره های قبل هم ورزشکارایی مثل هادی ساعی، علیرضا دبیر و… حضور داشتن. اما در این دوره هنرمندان مختلفی در بخشای جور واجور ثبت نام کردن. جدا از اینکه کدوم یکی از این افراد تایید صلاحیت می شن، اما این حضور در میان هنرمندان خیلی مهم بود.

البته قبل از شروع ثبت نام خبرهایی درباره حضور افراد مختلفی از این بخش شنیده می شد که بعضی از اونا مثل هدیه تهرانی بازیگر سینما این حضور رو منکر شدن. البته در بعضی خبرها از حضور مهران مدیری هم اطلاع داده بودن اما ایشون هیچ تکذیب یا تاییدی نکرد. اما با پایان مهلت قانونی ثبت نام و نبود حضور ایشون این خبرها رد شد.

actors1

چندین بازیگر، مجری تلویزیون، جفت و جور کننده، خواننده و… از جمله آدمایی بودن که به طور جداگونه و یا وابسته به یه جریان سیاسی وارد میدون انتخابات شدن. از این جهت هفته اول اردیبهشت ماه تموم خبرهای بخش هنر رنگ و بوی سیاسی داشتن. اما حضور چندین بازیگر در میون این جمع قابل توجه بود. بازیگرانی که بعضی از اونا حتی عنوان کردن که وابسته به گروه های سیاسی هستن!

افسانه بایگان بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون که در لحظات پایانی مهلت قانونی ثبت نام در شورای شهر حضور پیدا کرد در گفتگویی با مهر خود رو نماینده نهاد ریاست جمهوری معرفی کرد و اعلام برنامه هاش در زمینه های مختلفی از جمله فرهنگی هنری رو به آینده انداخت. این بازیگر سال گذشته از جشنواره جام جم جایزه بهترین بازیگر زن رو واسه مجموعه “وضعیت سفید” گرفت.

امید و امین زندگانی هر دو از بازیگران تلویزیون و سینما هستن. البته امید سابقه همکاری به عنوان مجری در تلویزیون و رادیو رو هم داره. این دو بازیگر هر کدوم از دو طیف جور واجور سیاسی وارد میدون انتخابات شدن. البته شنیده ها حاکیه امین زندگانی نماینده یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوریه. اما ایشون در گفتگوهایش اعلام کرده که از یه حزب سیاسی جداگونه واسه ثبت نام اقدام کرده. امین بازیگر فیلم میلیاردی “ملک سلیمان” است.

اما امید زندگانی به گفته خودش از گروه اتحاد ۱۳ نفره که تشکیل شده از هنرمندان و مهندسینه در این دوره از انتخابات شرکت کرده.

دانیال عبادی دیگه بازیگر حاضر در انتخابات شوراها، سابقه خیلی پررنگی هم حتی در بخش بازیگری نداره. همین موضوع باعث تعجب حتی اهالی سینما شد. انگار ایشون هم از همین اتحاد ۱۳ نفره وارد این میدون شده.

حبیب الله کاسه ساز جفت و جور کننده سینمای ایران که در کارنامه کاری خود ساخت “اخراجی ها۱” رو داره از جمله اولین هنرمندانی بود که در انتخابات شورای شهر شرکت کرد. به گفته ایشون برنامه های بلند یه مدت در بخش فرهنگ و هنر خصوصا سینما داره. کاسه ساز تصمیم داره در صورت حضور در شورای شهر یه اتاق فکر واسه فرهنگ و هنر بسازه.

زهره میرسپاسی یکی دیگه از چهره های تلویزیونی شرکت کننده در انتخابات شورای شهر تهرانه که اونو با گویندگی شبکه خبر اول سیما می شناسیم. شنیده ها حاکیه ایشون پس از ثبت نام در انتخابات درخواست کرده اسمش رو در خبرها ذکر نکنن! چون که ممکنه ممنوع التصویر شه.

actors2

محمدرضا عیوضی خواننده پاپه که خیلی فعالیتای پررنگی در سالهای گذشته نداشته. اونو بیشتر با تیتراژ سریال “روزگار جوونی” می شناسیم. اونم یکی از چهره های هنری بود که با ثبت نام خود انگار دوباره تونست نام خود رو در ذهنا یادآوری کنه. عبدالحسین مختاباد خواننده سنتی هم کاندیدای شورای شهر پایتخت شد.

اسماعیل آذر هم یکی دیگه از مجریان تلویزیونیه که در کنار دیگه همکاران خود در این دوره انتخابات ثبت نام کرده. اون بیشتر اجرای برنامه های مشاعره در شبکه آموزش رو رو دوش داره.

البته انگار احمد نجفی بازیگر، جفت و جور کننده و یکی از هنرمندان نزدیک به دولت هم قرار بوده در این انتخابات ثبت نام کنه که به دلیل مشکل مدارک نتونسته تا آخر مهلت قانونی ثبت نام خود رو تکمیل کنه.

noindex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*