هنرنمایی و کنده‌کاری بر روی هسته هلو+عکس

هنرنمایی و کنده‌کاری بر روی هسته هلو+عکس

هنرنمایی هسته هلو

خلق آثار هنری از شاید کار مشکلی به نظر برسه؛ اما این هنرمند چینی ۵۰ ساله که از هسته های هلو مجسمه های کوچیک حیرت بیاری می سازه.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: «هو ین سانگ» هنرمند ۶۶ ساله‎ ای است که در شهر «تانگ سیانگ» در شرق چین زندگی می کنه و از نوجوونی علاقه خاصی به هنر کنده کاری با هسته های میوه داره. یکی از سنتای قدیمی مردم این شهر اینه که به کودکان هسته هلو هدیه میدن و فکر می کنند که این کار باعث دفع کردن ارواح شیطانی می شه!

آقای ین سانگ از کودکی شروع به جمع آوری این هسته های هلو کرده و با کمک عمویش یاد گرفته چیجوری از اون ها آثار هنری بوجود بیاره. اون کم کم تکنیکای این هنر رو فرا گرفته و هر روز کاراش بهتر از قبل شدن و حالا ین سانگ بیشتر از پنج دهه س که به این کار مشغوله.

هنرنمایی با هسته هلو

هنرنمایی با هسته هلو

آقای ین سانگ یه مجموعه هزارتایی از این هنرهای دستی اش داره که از سبد، کفش و قابلمه تا کشتی و مجسمه حیوانات رو شامل می شه. آثار هنری اون امروزه به اندازه ای معروف شده ان که جزو میراث فرهنگی شهرش حساب می شن. این آقای هنرمند واسه اینکه این هنر پس از اون به فراموشی سپرده نشه، کلاسی واسه آموزش اون به هنرمندان جوون تشکیل داده.

هنرنمایی با هسته هلو

هنرنمایی با هسته هلو

کنده کاری با هسته های میوه، یکی از هنرهای سنتی هنرمندان این منطقه از چینه که علاوه بر هسته هلو، از هسته های بادام و زیتون هم استفاده می کنن. این هنر سنتی، بسیار پیچیده س و به دقت و تمرکز زیادی احتیاج داره. علاوه بر اون، فرد واسه ایجاد این کنده کاری های هنرمندانه باید طیف متنوعی از وسیله و چاقوها رو در اختیار داشته باشه.

هنرنمایی با هسته هلو

نقاشیای عجیب با انگشت + عکس

ساخت کاردستیای تزیینی با کلید و سکه!

اخبار چین خبرگزاری مهر هنرنمایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*