هنرنمایی یک مادربزرگ ۸۷ ساله+عکس

هنرنمایی یک مادربزرگ ۸۷ ساله+عکس

یه پیرزن پیر اهل جمهوری چک باوجود کهولت سن، علاقه زیادی به کشیدن نقاشی روی دیوار داره. باحال اینجاس این مادربزرگ هنرمند بسیار خوب و استادانه این کار رو انجام میده.

مجله مهر- عطیه همتی: بعضیا فکر می کنند که سن تنها یه عدده و واسه آدم هیچ ارزش خاصی نداره. خانوم «اگنس کاسپارکوا» ۸۷ ساله شاید یه نمونه کامل واسه این جمله باشه. این مادربزرگ هنرمند در روستای «لوکا» جمهوری چک زندگی می کنه و بیشتر وقت آزاد خود رو صرف کشیدن نقوش سنتی روی دیوار می کنه.

Agnes-Kasparkova3.jpg

خانوم اگنس ۳۰ سال پیش در شغلی که در بخش کشاورزی داشت بازنشسته شد و از همون زمان کشیدن نقاشی رو در خونه شروع کرد. اگنس با وجود دستهای ضعیفش موفق به زیباسازی ساختمانهای جور واجور با به کار گیری طرحای پیچیده و نقوش سنتی شده. اون در این باره فروتنانه میگه: «من فقط دوست داشتم کمی به تزئین بخشی از جهان کمک کنم.»

Agnes-Kasparkova2.jpg

این مادربزرگ نمونه زندگی بدون کار براش قابل تصور نیس. اگنس این هنردستی رو از خانوم دیگری به نام « ماناکوا» یاد گرفته و بعد از درگذشت ایشون تصمیم گرفته راهش رو ادامه بده. مهم ترین ویژگی نقاشیای خانوم اگنس به کار گیری رنگ لاجوردی روی دیواره های سفیده. دیگه ویژگی این هنرمند به کار گیری گله های پر و در هم تنیده در نقاشیه و هیچ اصراری واسه تغییر روش و پیشرفت نقاشی هاش نداره اما عوضش تموم تلاش خود رو می کنه که رنگ مرغوبی واسه این کار استفاده کنه تا چندسالی این نقوش با شفافیت روی دیوار بمونه.

Agnes-Kasparkova9.jpg

اگنس میگه بعضی وقتا به خصوص زمستانا ادامه دادن این فعالیت باتوجه به کهولت سنی که داره سخت می شه. اما اون با این حال هیچ وقت فعالیت هاش رو متوقف نمی کنه و حتی بعضی وقتا مجبور می شه واسه نقاشی در ارتفاعات بالاتر، از نردبون بالا بره.

Agnes-Kasparkova.jpg

شاید مادربزرگ نمونه اهل جمهوری چک الگوی بسیار مناسبی واسه دیگه افراد هم سن و سالش در روستای « لوکا» است و اونا هم با دیدن هنرنماییای این هنرمند خوش ذوق سن و سالشون رو فراموش میکنن.

نقاشیای عجیب با انگشت + عکس

ساخت کاردستیای تزیینی با کلید و سکه!

noindex خبرگزاری مهر هنرنمایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*