هنگام مشاجره با رئیس چه‌کار باید بکنید؟

هنگام مشاجره با رئیس چه‌کار باید بکنید؟

دعوا با رئیس

سوءتفاهم های اجتماعی، تشریفات حرفه ای، … تموم دلایلی رو که می تونه موجب بدخلقی میان شما و رئیس تون شه رو می دونین. این چهار راه حل به شما کمک می کنه تا از این شرایط بد و ناخوشایند بیرون بیایید:

  1. یه حقیقت رویایی رو درک کنین

این که رئیس تون از شما خوشش نمیاد، فقط دلیل نمی شه که جایگاه بدی داشته باشین، درک کنین که شاید مجبور باشین غرورتون رو موقتا کناربگذارید. شاید احساس کنین که رئیس تون در آخر جایی در میان راه به شما نیاز پیدا می کنه و سروکارش به شما می افته اما اون مطمئنا انتخاب های بیشتری نسبت به شما داره. اما بیشتر بردوش شماس که موقعیت تون رو بهتر کنین.

  1. خود رو به رئیس تون نزدیک کنین

به رئیس تون مراجعه کنین و از اون بخواین تا گفتگویی دراین باره داشته باشین که شما واسه اصلاح امور چه کار می تونید بکنین؛ شاید صحبت ای سخت هستش. به گفته پروفسور کارولین گوئرنر: روراست باشین. بگید: “من این طور فکر نمی کنم که با این گفتگو همه چیز خوب می شه و من می خواهم رابطه بهتری با شما داشته باشم.” خودتون تعجب می کنین که اگه روراست و بی شیله پیله باشین، صحبت به چه راحتی پیش میره.

ممکنه نظر واقعی رئیس رو درباره خودتون ندونین، تلاش کنین اون رو بفهمین و نشون بدید مهارت های دیگری دارین. بذارین عقاید مختلفی درمورد شما داشته باشه.

  1. چند قدم محکم و به جا وردارین

ممکنه قدم های تون کوچیک باشه، ممکنه این قدم ها ماه ها کوچیک باشه و همین طور ادامه پیدا کنه حتی با قدم های کوچیک تر، اما واسه اصلاح راه، قدم های محکم وردارین و برنامه جدی داشته باشین.

  1. اعتراف کنین

بعضی وقتا مدیره ها در اشتباه هستن، اما اگه مسائل بین شما و رئیس، واقعا یه جانبه شده، شاید در قسمت هایی از موضوع شمام مقصرید. تموم آموخته ها درباره اعتمادسازی دوباره، می می گن که شما به دوچیز نیاز دارین: یه معذرت خواهی و یه توضیح واسه این که این اتفاق دوباره تکرار نمیشه. اگه هردو فوت وفن رو دراین رابطه دوطرفه به کار بگیرین، پیشرفت شما نه فقط ممکن می شه بلکه خیلی هم شدنیه.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*