هواپیمایی که گردشگر خارجی جذب میکند+ عکس

هواپیمایی که گردشگر خارجی جذب میکند+ عکس

معمولا وسایل و اجسام سنتی در سراسر دنیا طرفداران بسیاری دارن حتی هواپیماها هم از این قائده مستثنا نیستن و مدلای قدیمی هواپیماها در جهان هنوز پرطرفدارند.

یکی از پرطرفدار ترین هواپیماهای قدیمی در دنیا، بویینگ ۷۰۷ است. بویینگ ۷۰۷ یه هواپیمای باریک پیکر بود که در سال ۱۹۵۸ اولین پرواز خود رو انجام داد و به خاطر همین از اون به عنوان اولین جت مسافربری یاد می شه که نسل هواپیماها بعد از اون از این رو به اون رو شده.

بویینگ 707

بویینگ ۷۰۷

این هواپیما به چهار موتور توربو جت مجهزه و می تونه در حدود ۱۸۰ مسافر رو جابجا کنه. بویینگ ۷۰۷ به دلیل بالا بودن آلودگی صوتی و زیست محیطی در سال ۱۹۸۵ واسه همیشه از رده خارج شد و تنها بعضی نمونه های اونم با تغییر در موتورها پروازهای تجاری (VIP) و پروازهای باربری رو انجام میدن.

بویینگ 707

نمای داخلی بویینگ ۷۰۷

اما دو فروند از این پرنده تا سال ۱۳۹۲ در یکی از خطوط هواپیمایی کشورمون پرواز می کردن و به عنوان شناخته شده ترین جتای ۷۰۷ در سراسر دنیا مشهور بودن و نام خود رو به عنوان تنها بویینگای ۷۰۷ مسافربری دنیا به ثبت رساندند.

خیلی از علاقه مندان به صنعت هوانوردی از اقصی نقاط جهان واسه پرواز با این پرنده به ایران مسافرت می کردن که در بین نام یکی از بهترین عکاسان هوانوردی به نام سام چویی (Sam Chui) دیده میشه. این عکاس مشهور چندین بار واسه پرواز با ۷۰۷ مسافربری ایرونی به کشورمون سفر کرده.

بویینگ 707

عکاس مشهور هواپیمایی در جهان Sam Chui

این عکاس مشهور بارها در سفرهای خود از ایمنی پروازهای خطوط هوایی ایران با در نظر گرفتن عمر تقریبا بالای ناوگان پروازی اعلام تعجب کرده و اعتراف کرده بود که شرکتای هواپیمایی در ایران از بهترین خطوط هوایی از نظر امنیت هستن.

اما در آخر به معرفی این دو پرنده که دیگه پرواز مسافری انجام نمی دن می پردازیم:

بویینگ 707

اولین هواپیما یه فروند بویینگ ۷۰۷ از سری ۳۰۰ بود. این پرنده در ژوئن ۱۹۷۶ تحویل ایران شد. در اول سوخت رسان نیروی هوایی بود و با علامت ثبتی EP-SHV به عنوان هواپیمای مسافربری استفاده و در سال ۱۳۹۲ زمین گیر شد.

بویینگ 707

دومین بویینگ ۷۰۷ هم از سری ۳۰۰ بود که در ماه آگوست ۱۹۷۶ به عنوان هواپیمای سوخت رسان تحویل نیروی هوایی شد. این پرنده با علامت ثبتی EP-SHU به عنوان هواپیمای مسافربری استفاده و در سال ۱۳۹۲ از ناوگان مسافری خارج شد.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*