هواپیمای مجلل شاهزاده عربستانی و درآمد یک ریالی

هواپیمای مجلل شاهزاده عربستانی و درآمد یک ریالی

پایگاه خبری العالم: ولید بن طلال شاهزاده عربستانی، در آستانه تحویل گرفتن اولین و بزرگ ترین هواپیمای شخصی ” ارباس- ای ۳۸۰″ ادعا کرد که هرساله فقط یه ریال عربستان، درآمد داره.

“حبیب فقیه” رئیس شرکت ایرباس خاورمیانه اعلام کرد: شاهزاده بن طلال، اولین و بزرگترین هواپیمای شخصی از نوع “ارباس – ای ۳۸۰” رو سال آینده میلادی تحویل می گیره.

به نوشته “عربین بیزنس” این هواپیمای جت که به نام “کاخ پرنده” معروف شده، چهار تخت خواب باشکوه، یه وان حموم، فضایی واسه حمل خودرویی بزرگ از نوع “رولز رویس”، اتاق کنفرانس، سالن جشن، پنج لژ ملوکانه و یه اتاق نماز الکترونیکی داره که به صورت خودکار با هر چرخش هواپیما به سمت قبله می چرخه.

علاوه بر این امکانات، در این هواپیما، آسانسوری تعبیه شده که طبقه های سه گانه هواپیما رو به همدیگه در رابطه می کنه.

گزارشا نشون دهنده اون هستش که این هواپیما بالغ بر ۴۸۵ میلیون دلار ارزش داره و اولین هواپیما از این نوعه که به عنوان هواپیمای خصوصی فروخته می شه. با این حال انتظار میره در مراحل آینده، پس از تحویل اون به شاهزاده عربستانی، درخواست تولید اینجور هواپیمایی زیاد شه.

این در حالیه که روزنامه “سبق”، این شاهزاده رو ثروتمندترین مرد عرب نامید و نوشت: بن طلال مدعیه که هرساله فقط یه ریال عربستان درآمد داره.

ایشون در مصاحبه با مجله عربین بیزنس در حالی که از افزایش ۱۴۷ درصدی سهام شرکت مادر تخصصی “المملکه” در ۱۲ ماه گذشته خبر می داد، ادعا کرد که درآمد ایشون بسیار ناچیز و برابر هرساله یه ریال عربستانه.

بن طلال در ادامه ادعای عجیب خود، که بیشتر به استهزاء و تمسخر مخاطبان شباهت داشت، گفت: در ازای اجارۀ دفاتر شرکت مادر تخصصی “المملکه” در برج “المملکه”، هرساله یه ریال عربستان درآمد دارم و این به اون معنیه که با پیوستن این شرکت به بازار بورس عربستان، از این شرکت در مدت شش سال گذشته ۱۲ ریال سعودی به دست آورده ام، که این مبلغ رو هم شرکت به من بدهکاره و هنوز به من پرداخت نشده.

ولید بن طلال امسال هم واسه هشتمین سال متوالی با ثروتی بالغ بر ۲۵.۹ میلیارد دلار، در بالاترین جایگاه فهرست ثروتمندترینای روزنامه عربین بیزنس قرار گرفت.

 

هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*