هوش هیجانی بهترین ابزار برای ارتباط اجتماعی موثر
Digital Earth https://visibleearth.nasa.gov/view.php?id=73909 https://eoimages.gsfc.nasa.gov/images/imagerecords/73000/73909/world.topo.bathy.200412.3x21600x10800.jpg https://visibleearth.nasa.gov/view.php?id=79765 https://eoimages.gsfc.nasa.gov/images/imagerecords/79000/79765/dnb_land_ocean_ice.2012.13500x6750.jpg

هوش هیجانی بهترین ابزار برای ارتباط اجتماعی موثر

رابطه با بقیه

تحقیقات جدید روانشناسان دانشگاه پکن نشون میده که با به کار گیری داده های مخفی هوش مصنوعی میشه تاثیر نظرات خود رو به روی بقیه بهتر فهمید.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، ممکنه در بین صحبت با دوستان و یا با اعضای صمیمی خونواده به صورت ناخودآگاه یه نظر و یا عقیده از شما اعلام شه که به صورت به طور کامل غیر از قصد واسه طرف مقابل ناخوشایند باشه و اونم واسه جبران نظر منفی شما به سرعت از ادامه صحبت صرف نظر می کنه.

روانشناسان فکر می کنن با اینکه روحیه خوشحال و طنزگونه ممکنه واسه پیدا کردن دوستان جدید و یا سرگرم کردن اعضای خونواده بسیار مناسب باشه، اما همیشه باید تلاش کرد تا با رعایت یه سری از نکات از نظر دادن اضافی و یا شوخیای منتهی به ناراحتی جلوگیری کرد.

نبود توجه به یه سری از نکات کوچیک اما کاربردی در زندگی شخصی و حتی خانوادگی باعث می شه که ما به سرعت پا رو از خط قرمز بالاتر بذاریم و شروع کننده شروع بحث و جنگ اضافی با همسر و یا با خونواده خود شیم.

روانشناسان می گن که وقوع رفتارهایی مثل این نتیجه درخشش مستقیم هوش هیجانی تو ذهن انسانه.

هوش هیجانی یه نعمت الهیه که به ما کمک می کنه تا رابطه های اجتماعی بهتری رو برقرار کنیم و در طیف بزرگی از موقعیتای شغلی موفق شیم.

هوش هیجانی مهمترین عامل واسه ایجاد و حفظ رابطه های اجتماعیه، اما معمولا بیشتر افراد نمی دونن که چیجوری در بین رابطه، پا رو از مرز معینی بالاتر نزارند و به حریم شخصی فرد مقابل وارد نشن.

روانشناسان دانشگاه پکن پس از تحقیقات گسترده به یافته های زیادی رسیدن. اونا فکر می کنن که بهترین روش واسه جلوگیری از آسیبای زننده در بین شوخی کردن، شناخت نوع شوخی و ظرفیت طرف مقابله.

روانشناسان چینی واسه اولین بار رفتارای طنزگونه رو به چهار دسته ۱. وابسته(دقیق شدن و فوکوس کردن بر بقیه) ۲.تعریف از خود(موافق، خودگردان) ۳. تهاجمی(تخریبی، دقیق شدن و فوکوس کردن بر بقیه) ۴. تخریب خود( تخریبی، خود محور) تقسیم کردن.

از نظر روانشناسان دقیق شدن و فوکوس کردن بر دو دسته اول باعث افزایش اعتماد به نفس و بهتر شدن روابط شخصی و خانوادگی می شه، اما پیروی از دو روش دوم جایگاه شما رو به عنوان یه شخصیت طنز محور تخریب کرده و نه فقط زمینه رو واسه عبور از خطوط قرمز جفت و جور می کنه، بلکه باعث می شه بقیه هم در برابر شما حالت دفاعی پیدا کرده و از رابطه بیشتر با شما بیخیال شن.

بهترین روش واسه عاشق نگه داشتن جمع بدون عبور از خطوط قرمز پیدا کردن بهترین روش واسه شوخی بدون آسیب رسوندن به احساسات دیگرونه. یعنی با به کار گیری هوش هیجانی اول، احساسات بقیه رو دریابیم و از شوخیایی بهره ببریم که شخصیت یا احساسات بقیه رو هدف نگیره.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری بر ذهن خود مسلط شیم؟

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*