هولوکاست / عکس
Businessman pointing five star symbol to increase rating of company

هولوکاست / عکس

واقعه هولوکاست، یا همه سوزی به کشتار دسته جمعی یازده میلیون نفر در اروپا به خاطر نژاد، مذهب یا ملی بودن اونا به دست نازیا میگن که بیشتر در اردوگاهای آلمان نازی بین سالای ۱۹۴۱ تا ۱۹۴۵ روی داده.

به گزارش آلامتو به نقل از ، نزدیک به ده سال پس از اینکه آلمان نازی در سال ۱۹۳۳ کمپ هایی واسه شکنجه و کشتن مخالفان سیاسی خود تشکیل داد، این کمپ ها به عنوان اردوگاه کاراجباری اسرای جنگ و یهودیان استفاده می شد.

می گن آلمان نازی در سال ۱۹۴۲ دست به اجرای طرحی زد که به موجب اون ۱۱ میلیون نفر که ۶ میلیون از اونا رو یهودیان تشکیل می دادن به کام مرگ فرستاده شدن. در این طرح که “راه حل پایانی” نام داشت اردوگاه های خاص کشتارجمعی با کورهای آدم سوزی، اتاق گاز ساخته شد. این اردوگاها همه در لهستان و شامل اردوگاه های آشویتس، بلزک، خلمنو، یازنواک، مایدانک، مالی تروستنتس، سوبیبور، و تربلینکا بودن.

مورخان غربی گفتن در کنار کشتار جمعی در تعدادی از این اردوگاها مانند آشوویتس، داخائو، بوخن والد، رافنسبروک، زاکسن هاوزن، و ناتسوایلرآزمایشای پرشکی هم روی آدما انجام می گرفته.

تازگیا یه سری های دیگه از مورخان معتقداند قربانیان هولوکاست در کشتار های وسیع کمپ ها به قتل نرسیدند بلکه اعدام ها در محل هایی صورت گرفتن که به اون «کشتارگاه» می گن.

با این وجود “هولوکاست” موضوع رقابت برانگیزیه که بسیاری اون رو دروغ، افسانه و ساخته و پرداخته رژیم اسرائیل واسه اشغال فلسطین و ممنوع بودن رد اون رو دلیل دیگری بر “دروغ پردازی” می دونن.

اونا معتقداند روایتا از هولوکاست در تعداد قربانیان، روش یا روش های کشتار متناقضه، اون طور که خیلی از کسائی که در اردوگاها سوزونده شدن، گرفتار به بیماریای واگیر دار بوده و پس از مرگ واسه جلوگیری از گسترش مریضی سوزونده شده ان. مجموعه عکسای زیر که بعضی وقتا به دلیل رعایت شئونات دستکاری شده به عنوان اسنادی از چیزی که هولوکاست می گن مورد استناد قرار می گیرن. جالبه بدونین تعدادی از این عکسا ممکنه بیشتر از اندازه واسه مخاطبان آزاردهنده باشه.

عکس هولوکاست

دختر ۱۸ ساله روس پس از آزادی از اردوگاه کاراجباری در “داخائو” ۱۹۴۵

عکس هولوکاست

سرباز آلمانی طی یه اعدام دسته جمعی در “وینیتسا” اوکراین

عکس هولوکاست

سربازان نازی در حال تبعید یهودیان گتوی ورشو پس از شورش یهودیان ورشو علیه آلمانا در سال ۱۹۴۳؛ پس از شورش ورشو می گن از بیشتر از ۵۶۰۰۰ یهودی به اسارت گرفته شد و حدود ۷۰۰۰ نفر کشته و بقیه به اردوگاهای کار اجباری تبعید شدن.

عکس هولوکاست

تبعید یهودیان از ورشو پس از شورش ورشو؛ این عکس یکی از اسناد ارائه شده در دادگاه نورنبرگ علیه جنایات نازیه.

عکس هولوکاست

تخریب گتوی ورشو پس از شورش یهودیان؛ می گن پس از یه ماه مقاومت یهودیان گتوی ورشو، در برابر تبعید جمعی، آلمانا کنیسه بزرگ ورشو رو منفجر کردن و ضربه سختی به اونا وارد کردن. در ۱۹ آوریل ۱۹۴۳، آلمانیای تحت فرماندهی ژنرال اس اس، یورگن اشتروپ، تخریب پایانی گتو و تبعید یهودیان باقیمونده رو شروع کردن. با اینحال، ساکنان گتو خود رو واسه تبعید معرفی نکردن. عوضش، سازمانای مبارزاتی گتو، در ساختمانا و پناهگاها سنگر گرفتن و آماده مقاومت در برابر آلمانیا شدن. پس از سه روز، نیروهای آلمانی تک تک ساختمانای گتو رو به آتیش کشیدن تا یهودیان رو مجبور به ترک پناهگاهای خود کنن. پس از تخریب این گتو ۵۶۰۶۵ یهودی دستگیر شدن که از این تعداد، ۷۰۰۰ تن به اردوگاه مرگ “تربلینکا” تبعید و بقیه به اردوگاهای “مایدانک” فرستاده شدن.

عکس هولوکاست

تبعیدشدگان منتظر قطار واسه فرستاده شدن به اردوگاه “درانسی” در فرانسه. ۱۹۴۲

عکس هولوکاست

ورود تبعدیها به ایستگاه قطار لهستان قبل از انتقال به اردوگاه اشویتس. ۱۹۴۴

عکس هولوکاست

عکسای تشخیص هویت دختر ۱۴ ساله تبعیدی به آشویتس؛ در این عکس آثار جراحت روی صورت این دختر دیده می شه. ۱۹۴۳

عکس هولوکاست

یکی از قربانیان آزمایشای پزشکی نازیا در “راونسبورگ”؛ روی بازوی قربونی سوختگی عمیق به وجود اومده بوسیله فسفر دید می شه این عکس یکی از اسناد ارائه شده علیه نازیا در دادگاه نورنبرگه.۱۹۴۳

عکس هولوکاست

عکسی از ۳ سرباز امریکایی در کنار یه کوره آدم سوزی در مکان نامعلوم . ۱۹۴۵

عکس هولوکاست

انتقال اجساد زندانیان نازیا در ورشو. ۱۹۴۳

عکس هولوکاست

بازید ژنرال آیزنهاور از یکی از اردوگاهای کار اجباری پس از شکست نازیا

عکس هولوکاست

زندانیان اردوگاه کاراجباری “داخائو” پس از آزادی بوسیله نیروهای متفقین

عکس هولوکاست

جسد کشف شده از یه تبعیدی در اردوگاه “نوردهاوزن”. ۱۹۴۵

عکس هولوکاست

اجساد قربانیان اردوگاه کار اجباری “نوردهاوزن”؛ ارتش آمریکا گفته در این اردوگاه نزدیک به ۳۰۰۰ جسد پیدا کرده. ۱۹۴۵

عکس هولوکاست

اجساد سوخته شده قربانیان اردوگاه مرگ در “شوابمونشن”. ۱۹۴۵

عکس هولوکاست

جسد تبعیدی لای سیمای خاردار اردوگاه مرگ “بوخنوالت” در نزدیکی لایپزیک. ۱۹۴۵

عکس هولوکاست

اجساد قربانیان اردوگاهای مرگ در “لامباخ” اتریش. ۱۹۴۵

عکس هولوکاست

یکی از تبعیدیای اردوگاه مرگ در “بوخنوالت” پس از آزادی، زندانبان خود رو می شناسونه. ۱۹۴۵

عکس هولوکاست

“ژوزف کرامر”، فرمانده اردوگاه کار اجباری “برگن بلزن” پس از دستگیری در ۲۸ آوریل ۱۹۴۵.

عکس هولوکاست

قربانبان نحیف و گرسنه اردوگاه کار اجباری در “ابنزی” اتریش؛ در این اردوگاه معروفه که آزمایشات پزشکی روی زندانیان صورت می گرفته. ۱۹۴۵

عکس هولوکاست

مادر آلمانی و دو فرزندش از کنار یه گور دسته جمعی که بوسیله سربازان روس کشف نبش قبر شده عبور می کنه. ۱۹۴۵

فرارو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*