هکر سایت مجلس سنای آمریکا را بیشتر بشناسید + عکس
hand drawn arrows on chalkboard

هکر سایت مجلس سنای آمریکا را بیشتر بشناسید + عکس

به گزارش سرویس علم و فناوری برنا، نوجوون انگلیسی به عنوان مظنون اصلی حملات هکری به سازمان سیای آمریکا و مجلس سنای این کشور و هم اینکه سایت سونی و سرقت اطلاعات بیشتر از ۷۰ میلیون کاربر اون، شناسایی شده.

براساس گزارش دیلی میل، (Ryan Cleary19) نوزده ساله به دنبال تحقیقات مشترک اسکاتلندیارد انگلستان و اف بی آی آمریکا، در منزل بابایی خود واقع در شهر اسیکس دستگیر شد.

رایان که در بازجویی های خود عنوان کرده واسه خلاص شدن از شر تنهایی تموم ساعات شبونه روز رو در اینترنت چرخ می زند، از طرف کارآگاهان به عنوان سردسته گروه هکری لوزسک که تازگیا سایت رسمی مجلس سنای آمریکا رو هک کردن، شناخته شده.

در حملات گذشته این گروه هکری علاوه بر مراکز دولتی و امنیتی، اطلاعات پنهونی کاربران شرکت سونی هم به سرقت رفته.

گروه لوزسک (LulzSec) در بیانیه های خود عنوان کرده ان که شرکت های ان اچ اس (NHS) و نینتندو، به عنوان قربانیان آینده اون ها انتخاب شده بودن.

مادر رایان می گوید: «فرزندش از مریضی آگرافوبیا که مریضی انزواطلبی و ترس از مکان های شلوغه، رنج می برد و در ۴ سال گذشته این جوون ۱۹ ساله از منزل خارج نشده. به گفته مادر رایان، ایشون تموم وقت خود رو در اتاق خوابش می گذرونده و فقط واسه به کار گیری سرویس بهداشتی از اتاق خارج می شد. مشکلات رفتاری در رایان از ۵ سالگی خودشو نشون می دهد تا جایی که این کودک در سن ۱۰ سالگی دست به خودکشی می زند.

مادر رایان که شدیدا نگران بچه خوده، می گوید: «بر خلاف هوش زیاد رایان، اون نیازای پیچیده زیادی داره که من به عنوان یه مادر از اون ها بی اطلاع هستم.»

پدر و داداش بزرگ تر رایان می می گن: «اگه از اون می پرسیدیم در اینترنت چی می کنه، در جواب ما فقط به گفتن جمله «من فقط در اینترنت بازی می کنم» اکتفا می کرد. روز دستگیری رایان ۱۰ خودروی پلیس منزل ایشون رو محاصره کرده و عنوان کردن می خوان با رایان گفت و گوی طولانی داشته باشن.

اتاق رایان کلری

منزل رایان

مادر رایان واسه بازجویی به اداره پلیس منتقل می شه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*