هک کردن تلفن همراه تنها لمس کردن صفحه نمایش آن!

هک کردن تلفن همراه تنها لمس کردن صفحه نمایش آن!

یه افسر قبلی نیروی دریایی آمریکا قطعه ای اختراع کرده که با به کار گیری اون میشه به تلفن های همراه خیلی راحت نفوذ کرد.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: این روزا با پیشرفت فناوری خیلی عجیب نیس که وسایلی زیر پوست آدم جاسازی شده و واسه مصارف پزشکی، علمی و… استفاده شه. اما مورد عجیب دیگری هست که نه واسه اهداف پزشکیه و نه وسیله ای واسه سرگرمی! یه افسر قبلی نیروی دریایی آمریکا که حالا در شرکت فناوری APA کار می کنه قطعه ای اختراع کرده که با به کار گیری اون میشه به تلفنای همراه خیلی راحت نفوذ کرد.

اگه شما چند ثانیه گوشی خود رو در اختیار این فرد بذارین با به کار گیری یه نوع فناوری جدید می تونه رمز اون رو به دست آورد، اعلانای اون رو چک کنه و به گالری عکساتون هم سرک بکشه.

می گن این قطعه اختراع شده می تونه آینده امنیت سایبری رو از ان رو به اون رو کنه. این قطعه در انگشت دست فرد قرار میگیره و همونجوریکه مخترع اون، این قطعه رو به آزمایش گذاشته، با لمس گوشی بوسیله انگشت میشه به محتویات تلفنای همراه بقیه نفوذ کرد. البته سازنده این قطعه گفته که اون رو نه واسه اهداف خرابکارنه، بلکه واسه اثبات نا امن بودن تلفنای همراه ساخته.

اون میگه: «میخواستم اثبات کنم که در آخر یه روز رایانه ها و دستگاه های پردازشی می تونن خیلی راحت تلفنای همراه ما رو هک کنن.»

مخترع این قطعه تاکید می کنه که این کار رو فقط با به کار گیری یه نوع فناوری انجام داده و پیشرفت سریع فناوری می تونه این کار رو در مورد همه رمزا و دستگاه های دیگه انجام بده. اون میگه: «کل ایده ما اینه که به مردم ثابت کنیم هر قفلی با فناوری می تونه شکسته شه.»

اون توضیح میده: وقتی این قطعه رو نزدیک دستگاه گوشی موبایل بذاریم یه صفحه نمایش باز می شه که اگه در اون صفحه گزینه بله رو انتخاب کنیم، فایلی در گوشی نصب می شه که با به کار گیری اون هر کاربری می تونه به گوشی نفوذ کنه.

چیجوری هک نشیم؟

هک آفلاین کامپیوتر و گوشی موبایل

noindex خبرگزاری مهر هک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*