هیجان‌انگیزترین نقاط دنیا برای گردشگران ماجراجو
Close up cropped photo of partners putting their fists together in a circle on top of the table with work stuff. Trust, friendship, unity, cooperation concept

هیجان‌انگیزترین نقاط دنیا برای گردشگران ماجراجو

یه سایت معتبر در بخش صنعت گردشگری ۱۲ منطقه خطرناک جهان رو به گردشگران ماجراجو پیشنهاد کرده که در میان اونا «کویر لوت» در ایران هم دیده میشه.

به گزارش به نقل از ایسنا، سایت معتبر گردشگری «نیوز تراولر پدیا» در گزارشی به معرفی ۱۲ منطقه خطرناک گردشگری جهان پرداخته که کویر پهناور ایران هم در این فهرست خودنمایی کنه.

* سفر به کویر لوت

کویر لوت در ایران به عنوان یکی از گرم ترین نقاط جهان که درجه حرارتش بعضی وقتا به ۷۰ درجه سانتیگراد هم می رسه، محلیه که گردشگران ماجراجو می تونن با سفر به اون اندازه تحمل خود در برابر گرما رو سبک سنگین کنن. البته تنها مشکل اینجاس که پس از این سفر گردشگران واسه استراحت نیازمند یه تعطیلات جدید هستن.

* صعود به اورست

قله اورست مرتفع ترین نقطه در دنیاست که بالا رفتن از این کوه با ارتفاع تقریبی ۸۸۵۰ متر، جسمی قوی و اراده ای فولادین می خواد. باحال اینجاس که این کوه هر سال به خاطر فشارهای لایه های جور واجور پوسته زمین هفت سانتی متر بلندتر می شه.

* بیابان آتاکاما

بیابان «آتاکاما» در شیلی براساس گزارش سازمان ناسا، یکی از خشک ترین بیابانای دنیاس که خشکی آب وهوای اون با سیاره زهره برابری می کنه. سفر به این منطقه که ۱۵۰۰ ساله حتا یه قطره باران هم در اون نباریده، به صورت دسته جمعی به همراه مقدار زیادی آب به گردشگران ماجراجو پیشنهاد می شه.

* قایق سواری در رودخانه زامبزی

قایق سواری در رودخانه «زامبزی» آفریقا به عنوان یکی از پرخروش ترین رودخانه های جهان پیشنهادی ناب به گردشگران ماجراجوه. در این رودخانه که آب اون به خاطر شدت جریان آب و تلاطم امواج سفیده، گردشگران ماجراجو سوار بر یه قایق چوبی بیشترین هیجان رو در عمرشون تا رسیدن به آبشارهای ویکتوریا تجربه می کنن.

* سفر به فضا

سفر به فضا واسه ماجراجویانی که احساس می کنن زمین دیگه نمی تونه پاسخگوی هیجانات اونا باشه، می تونه بسیار به درد بخور باشه. این سفر ۱۰ روزه در بیرون از جو زمین و در فاصله ۲۰۰ مایلی بالای سطح زمین انجام می شه. گردشگران ماجراجو ۱۰ روز در حالت بی وزنی در داخل فضاپیما، مناظر جذابی رو از فضا رو می بینن. این گردشگران می تونن از بین فضاپیماهای آمریکایی و روسی یکی رو واسه سفر انتخاب کنن. هرچند که هزینه سفر با فضاپیمای روسی کمی ارزون تر از نوع آمریکاییه.

* پرش از دره گرند کانیون

دره «گرند کانیون» که عنوان عمیق ترین دره جهان رو یدک میکشه، در آمریکا قرار داره و رود کلرادو در اون جریان داره. گردشگران ماجراجو قبل از پرش از لبه این دره عمیق باید از ایمنی چترنجات خود مطمئن شن تا چتر به موقع و قبل از رسیدن به کف دره باز شه.

* روستای اویمایکن

روستای سردسیر «اویمایکن» در شمال روسیه با دمای ۷۱ درجه زیر صفر در بیشتر ایام سال یکی از مقاصد گردشگران ماجراجوه. در این داهات که در اون تنها ۵۰۰ نفر زندگی می کنن و امکانات اقامتی اش فقط به یه هتل محدود می شه، دمای هوا در تموم روزای سال از ۵۰ درجه زیر صفر بالاتر نمی ره.

* همنشینی با کوسهای قاتل

یه ورزش عجیب در سواحل جنوبی آفریقا که کوسهای قاتل سفید در اون زندگی می کنن. گردشگران ماجراجو و دوستداران هیجانای تجربه نشده می تونن با قفسای آهنی به اعماق آبای این منطقه برن و علاوه بر همنشینی با کوسهای قاتل، از نزدیک تماشاگر حمله اونا به قفسای آهنی شون باشن.

* سفر به دورترین منطقه مسکونی جهان

جزیره «تریستان» در جنوب غربی اقیانوس اطلس، دورترین منطقه مسکونی در دنیاس. در این جزیره که در اون فرودگاهی وجود نداره و گردشگران ماجراجو باید واسه رسیدن به اونجا یه سفر دریایی چند روزه رو تجربه کنن، تنها ۳۰۰۰ نفر زندگی می کنن.

* شنا با تمساحای استرالیایی

در دریاچه شهر «داروین» در شمال استرالیا این امکان جفت و جور اومده که گردشگران ماجراجو با یه صندوق شیشه ای شفاف وارد آبای این دریاچه شده و مورد حمله تمساحا که طول هر کدوم ۴ متره، به خیال به دست آوردن یه شکار آسون به سمت اتاقک شیشه ای حمله می کنن، قرار گیرند.

* قایق سواری در آبشارهای ایگوازو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*