هیجان انگیزترین اداره‌های گوگل+عکس

هیجان انگیزترین اداره‌های گوگل+عکس

گوگل رو با اسما و القاب مختلفی تو ذهن به یاد میاریم. ولی پشت همه این اسما و نشونا, آدمایی وجود دارن که در اداره های خاص و بعضی وقتا عجیب و غریب کار می کنن. با ما واسه دیدن چند مورد از غیرقابل تصورترین و هیجان انگیزترین اداره های گوگل (اگه بتونیم اونو اداره بنامیم) همراه شید.

از دیدن اتاقای کاری که در تصاویر می ببینن تعجب نکنین! اینجا نه پارکه، نه باغ وحش و نه خونه یه طراح یا هنرمند خوش ذوق ! اینا محیطای کاری گوگلیا هستش. در حالی که ما در اتاقای تنگ و تاریک، منتظر رسیدن بعد از ظهر و فرار از محل کارمون هستیم، کارمندان گوگل با اسکوتر از اینطرف به اون طرف می رن و پشت مبلای راحتی، در اتاقای رنگارنگ و فضاهایی که از نظر راحتی و زیبایی چیزی از خونه های اشرافی کم نداره، پشت کامپیوترهایشان نشسته ان و آینده دنیای تکنولوژی رو میسازن. اداره ای که شاید در نگاه اول، به تنها چیزی که بشه اونو نسبت داد، محل کار باشه. ولی اونایی که دنیای تکنولوژی رو با یه حرکت از این رو به اونو می کنن، امکاناتشان انگار به هیچی محدود نمی شه!

گوگل طراحی محل کار رو با یه روش هدف دار مخصوصا دنبال می کنه. روش هدف دار که یه بار یکی از سخنگوهای این شرکت به نیویورک تایمز گفته بود و اون چیزی نیس جز: «خلق شادترین و خلاقانه ترین محل کار دنیا»! این همون استراتژیه که گوگل واسه طراحی محل کار شرکتش اجرا می کنه. اگه آماده هستین, به مصاف تصاویر رویایی اداره های گوگل میریم. هم اینکه پیشنهاد می کنیم در بین تماشای تصاویر, تا حد امکان از مقایسه محل کار و زندگی تون با اداره های گوگل دوری کنین!

نیویورک سیتی | آمریکا

با اشغال یه بخش کامل از نیویورک، مقر اصلی مرکز فرماندهی گوگل در این منطقه رو راهروهای ساختمونایی با گرم کننده های زیر زمینی و شیره های آتیش فشانی مزین شده, تشکیل میده. دربای اتاقای کنفرانس رو نقاشیای دیواری پوشونده. اگه وقتی وارد یکی از اتاقای کنفرانس در این بخش شدید و اونو خیلی راحت با یه خونه نیویورکی اشتباه گرفتید خود رو سرزنش نکنین! چون که بعیده تا حالا در اتاق کنفرانسی پای گذاشته باشین که در اونه درام الکترونیکی( از آلات موسیقی) و تصاویر عجیب و غریب به دیوار آویزون شده باشن. حتی کتابخونه هم با تصاویر پرتره کاراکترهای سری محبوب Starwars تزئیین شده که جلوه خیلی مهمی رو به فضای اداری گوگل میده.

اما از همه اینا باحال تر، جابجایی ۳,۰۰۰ کارمند در این اداره س. گوگلیا، به جای به کار گیری وسایل نقلیه عادی، با اسکوتر مساحت ۲.۵ میلیون متر بر فوتی رو طی می کنن و خبری از اتوبوس و مینی بوس نیس! اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین حضور سگا در اداره هم هیچ مشکلی نیس!

آمستردام | هلند

3028061-slide-googam2

بعد از نیویورک آمریکا، به اروپا و کشور گلا، هلند سری میزنیم. طراحی و ساخت دکوراسیون دفتر کار شعبه آمستردام رو هلندیا خودشون بردوش گرفتن. اجرای این محل از راه گروه طراحی و معماری داخلی D/DOCK که کارش طراحی محیطای اداری و دکوراسیونای داخلیه انجام شده.

طراحی محل کار شعبه آمستردام، الهام گرفته از فرهنگ و تاریخ این کشور و زاده ذهن و ذائقه اصلی این منطقه س. به همین خاطره که در این محل، شکلای جور واجور و اقسام بازیگوشیا در طراحی به طور کامل هلندی طراحانش دیده میشه. مثلا سقفای این اداره طوری طراحی شده تا بیشتر مثل stroopwafels، یه جور شیرینی هلندی به چشم برسه.

3028909-inline-3028061-inline-googam5

اگه هم بخواین واسه یه جلسه گرد هم جمع شید، باید وارد ماشینای دهه ۱۹۶۰ شید که در داخل اون با صندلیای چوبی و گازهای آشپزی تزئین شده! البته خیالتون تخت باشه که گازهای آشپزخانه واقعی نیستن و کسی قرار نیس در بین برگزاری جلسه مشغول غذا درست کردن شه!

دوبلین | ایرلند

3028909-inline-1672886-slide-go-130613-28-940x626

در نگاه اول، اینجا به یه اتاق نگهبانی حیات وحش در قلب جنگلای آمازون شباهت داره، ولی باور کنین اینجا هم دفتر کار گوگل در پرجمعیت ترین شهر ایرلنده. این دفتر کار سبز رنگ که از در و دیوار و زمین اون گل و گیاه روییده س، در شهر دوبلین، پذیرای کارمندان گوگلیه.

لندن | انگلستان

بعید نیس که شعبه انگلستان گوگل، یا مستقیما از فیلمای فضایی استنلی کوبریک به دنیای گوگل پا گذاشته باشن یا گوگلیا طراح اونو از فیلمای استنلی کوبریک قرض گرفته باشن. (اگه باور ندارین، می تونین از مرحوم کوبریک فقید خودتون سوال کنین).

6203 0

این دفتر که شباهت بسیاری به سفینهای فضایی داره، در و دیوار اونو کاغذدیواریای و مبلای به هم پیوسته پوشونده و در اتاق جلسات اون ، احساس حضور تو یه سفینه فضایی به شما دست میده تا یه اداره واسه آچار فرانسه دنیای تکنولوژی!

0477 0

MOUNTAIN VIEW | کالیفرنیا

3028909-inline-googlecampus2cropped

قلب دره سیلیکون در کالیفرنیا رو میشه قابل توجه ترین مرکز فرماندهی گوگل نامید. جشنای هفتگی، والیبال ساحلی، دوچرخه و اسکوتر و فکر نمی کنیم بیشتر از این چیزی واسه گفتن از یه اداره لازم باشه.

PITTSBURGH, PENNSYLVANIA

3028909-inline-1012213

این بار دفتر کار گوگل در پنی سیلوانیا یه برج بلند بالا یا یه ساختمون اداری نیس! بلکه یه کارخانه معروف و قدیمیه که به سبک گوگل بازسازی شده و در وسط اون، بازمانده های دستگاه های کارخانه هنوز پا برجا هستن!

Google Pittsburgh 2 Secret2storyConferenceRoom

در عکس می تونین منظور مون رو از این اداره-کارخانه گوگلی بیشتر فهمیده باشین.

Google Pittsburgh 7 MainCafe

زوریخ | سوئیس

کارمندان زوریخی رو با تختای آویزون از سقف و سرسرها و لوله هایی که آتشفشونا واسه جابجایی سریع استفاده می کنن، می شناسن. جای تعجب هم نیس اگه کارمندان این شعبه گوگل رو بشه خوشحال ترین کارمندان روی زمین نامید! دست کم از نظر ما که اینجور صفتی لایق کارمندان سوئیسی گوگله.

3028909-inline-googleofficeimg3

در این مقاله که تقدیم شد، با هشت نوع از عجیب ترین و باحال ترین شعبه ای اصلی گوگل و شاید باحال ترین دفترهای کار دنیا آشنا شدید. اگه شمام از دیدن این تصاویر شوکه شدین, باید بگیم که تنها نیستین، ما هم دلمون در پیش سوییس و صندلیای آویزون گوگلی هاست.

۲۰ شغل با بیشترین درآمد در شرکت گوگل

دانستنیایی درباره گوگل

زومیت گوگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*