هیچ دارویی برای درمان کمردرد در بازار موجود نیست !
Business man observing fast speed dataflow.

هیچ دارویی برای درمان کمردرد در بازار موجود نیست !

یه فوق تخصص ارتوپدی با بیان اینکه نباید فریب تبلیغات رسانه های بیگانه رو در به کار گیری داروهای کمردرد خورد، گفت: تا حالا هیچ داروی خاصی واسه درمان شکلای جور واجور کمردردا در پزشکی پیش بینی نشده فقط در بعضی موارد زیاد، داروهای مسکن و ضد التهاب تجویز می شه.

هیچ دارویی واسه درمان کمردرد در بازار موجود نیس !

دکتر محمدرضا گیتی در گفت وگو ایسنا – منطقه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه کمردرد بعد از سرماخوردگی شایع ترین دلیل غیبت ادما از محیط کار حساب می شه اضافه کرد: مردم بیشتر کمردرد رو به وجود اومده از طریق کار سنگین یا دراز مدت می دونن اگه هیچ رابطه ای بین این دو وجود نداره و افراد می تونن در همه سنین درگیر این مریضی باشه.

ایشون در ادامه مشکلات به وجود اومده از طریق دردهای دیسک، ساییدگی آرتوروز، اشکلات وضعیتی فرد یا گودی کمر رو از مهمترین شکلای جور واجور کمردردها شمرد و گفت: کمردرد به وجود اومده از طریق دیسک یکی از مهمترین و عادی ترین نوع این مریضی هاست که افراد زیادی در سنین جور واجور به دلیل این مشکل به مراکز درمانی مراجعه می کنن.

دکتر گیتی در ادامه دیسک رو یه صفحه ژلاتینی با الیاف فرا گرفته فضای بین دو مهره کمر تعریف کرد و گفت: ایجاد حرکت در ستون فقرات کمر و تحمل ضربات وارد شده بر این ستون در اثر دویدن یا پریدن ادما از مهم ترین وظایف دیسکا حساب می شه، که اگه این فشارهای وارد شده زیاد باشه دیسکا حالت ژلاتینی خود رو از دست داده و فرد رو دچار کمر درد می کنن.

این فوق تخصص ارتوپدی اضافه کرد: سیاتیک مرحله زیاد مریضی دیسکه و اگه الیاف بین بافت دیسکا پاره شه، ماده ژلاتینی بین اون از دور و بر بیرون زده و فرد رو دچار سیاتیک می کنن.

 جراحی تنها راه درمان درد سیاتیک طولانی مدته

ایشون در ادامه با بیان اینکه عوامل روحی و روانی در دردهای سیاتیک تاثیرگذارند ، گفت: دردهای سیاتیک رو میشه با استراحت مطلق و رعایت نکات بهداشتی مثل انجام ورزشای اصولی، کاهش وزن و درمان افسردگی برطرف کرد و اگه با رعایت موارد گفته شده بشه درد سیاتیک رو ظرف دو ماه درمان کرد، دکتر معالج از روشای جراحی استفاده می کنه.

این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد فرق دردهای به وجود اومده از طریق دیسک و سیاتیک گفت: دردهای دیسک محدوده دور و بر کمر و لگن رو فرا میگیره اگه دردهای به وجود اومده از طریق سیاتیک از ناحیه کمر شروع شده و پا رو هم درگیر درد می کنه.

دکتر گیتی در ادامه با بیان اینکه هیچ داروی خاصی جهت درمان شکلای جور واجور کمر دردا پیشنهاد نمی شه، اعلام کرد: نباید افراد تحت تاثیر تبلیغات رسانه های بیگانه و بدون مشورت با دکتر از داروهای غیر مجاز در بازار جهت درمان کمر درد خود استفاده کنن.

نشستن طولانی روی صندلی ممنوع!

ایشون در ادامه با اشاره به ناجور و غیر استاندارد بودن طراحی شکلای جور واجور صندلیای موجود در محیطای کاری، محل قرار گرفتن اونا و بی توجهی آدما به چگونگی نشستن روی این صندلیا، پیشنهاد کرد: لازمه افراد با در نظر گرفتن این شرایط ناجور کاری از نشستن همیشگی روی صندلی دوری و هر چند ساعت یه سری ورزشا و تمرینات کششی تقویتی جهت دوری از شکلای جور واجور کمردردها بکنن.

این فوق تخصص ارتوپدی در مورد علل گودی کمر در افراد هم گفت: بد یا دمر خوابیدن و انجام ورزشای ناجور باعث ایجاد گودی و شدید شدن شکلای جور واجور دردهای کمری در افراد می شن.

ایشون در ادامه با بیان اینکه جراحان مغز و اعصاب و کارشناسان ارتوپدی قادر به درمان شکلای جور واجور کمردردها هستن اعلام کرد: این کارشناسان توانایی درمان شکلای جور واجور کمردردها، با انجام جراحیای پیچیده و یا درمانای چند رشته ای مثل فیزیوتراپی، توانبخشی و ورزش درمانی رو دارن.

دکتر گیتی در آخر در مورد روشای تشخیص شکلای جور واجور کمردردا در افراد گفت: بدیش اینه بیشتر افراد تصور می کنن واسه تشخیص دقیق کمردرد حتما باید ازتصویر ورداری ام، آر، آی استفاده شه در صورتی دکتر میتونه، با انجام شکلای جور واجور مشاوره های شفاهی از مریض نوع درد رو تشخیص بده.

بازنشر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*