واردات کدام میوه‌ ها متوقف شده است؟

واردات کدام میوه‌ ها متوقف شده است؟

میوه

آناناس، گلابی هندی، انبه، گریپ فروت و لیمو و لیموترش از جمله میوه هایی هستن که واردات اونا به کشور در سال جاری متوقف شده.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، آمار گمرک ایران نشون دهنده اون هستش که واردات شکل های جور واجور میوه به کشور طی دو ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل با کم شدن ۱۸ درصدی به ۱۰۷.۸ میلیون دلار رسیده.

در همین حال آمار نشون می دهد که در بین میوه های وارداتی به کشور تنها واردات مرکبات و نارگیل زیاد شده و واردات بقیه میوه ها با کم شدن روبرو شده. این وسط واردات بعضی از شکل های جور واجور میوه ها هم به طور کامل متوقف شده.

از جمله میوه هایی که واردات اونا به کشور متوقف شده، می توان به آناناس، گلابی هندی و انبه، گریپ فروت، لیمو و لیموترش، انگور، هلو، شلیل و شفتالو، توت فرنگی، انار و زردآلو اشاره کرد. هم اینکه واردات میوه های سخت پوست و بقیه میوه های تازه هم متوقف شده.

در دو ماهه اول سال گذشته ۱.۷ میلیون دلار آناناس، ۳۱۵ هزار دلار گریپ فروت، ۸۲۵ هزار دلار لیمو و لیموترش و ۶۶۳ هزار دلار انگور وارد کشور شده بود.

از طرف دیگه تازگیا رئیس اتحادیه صادرکنندگان پاکستان خبر داد که صادرات انبه تولیدی این کشور به ایران به صفر رسیده. این در حالیه که در مقطعی صادرات انبه پاکستانی به ایران به بیشتر از ۳۰ هزار تن هم رسیده بود. ارزش صادرات انبه پاکستان به ایران هم بالغ بر ۱۰ میلیون دلار شده بود.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*