والدین عجیب در میان حیوانات + عکس

والدین عجیب در میان حیوانات + عکس

در دنیای حیوانات هم والدین حواسشون همیشه به بچه هاشون هست اما بعضی وقتا موارد عجیبی هم در میان اونا دیده میشه. واسه اینکه بیشتر با این والدین عجیب آشنا شید بهتره تا انتهای این متن همراه ما باشین.

**مارمولک اسکینس

حیوانات

یکی از والدین عجیبی که می تونین در میان حیوانات ببینین مارمولک اسکینسه. این مارمولک در هر دوره تخم گذاری ۱۳ تخم میذاره اما زمان تولد هر کدوم از مارمولکا ممکنه چند روزی با هم فرق داشته باشه. حرکت عجیب این مارمولک مربوط به وقتی میشه که تخم هاش مورد حمله شکارچیان قرار میگیره. در این زمان مارمولک مادر بچهایی که هنوز به دنیا نیامده ان رو میخوره تا به دست دشمن نیوفتند.

**شیردریایی هارپ

یکی از چندین گونه شیره های دریایی که در قطبا زندگی میکنه بانام هارپ شناخته میشه. این شیردریایی واسه بزرگ کردن بچه هاش روشی بسیار عجیب و غیر عادی داره. شیره های مادر پس از به دنیا اومدن بچه ها تنها دوهفته از اونا نگه داری میکنن و پس از این مدت بچه ها رو در برف و یخ رها کرده و سراغ زندگی خودشون میرن. این بچه ها اگه بتونن پنج هفته در این حالت دووم بیارن می تونن به زندگی آینده امیدوار باشن.

**پاندا

یکی از بامزه ترین حیوانات روی زمین پانداه و خیلی از ما اونا رو بسیار دوست داریم. پانداها موجوداتی در خطر نابودی هستن و مهمترین دلیل اونم بی توجهی مادران به فرزندانشانه. پانداهای مادر از بین فرزندان تنها یکی رو بزرگ میکنن و مابقی باید خودشون واسه باقی موندن تلاش کنن البته بعضی وقتا همون یه بچه هم به طور کامل تصادفی زیر مادرش له شده و میمیره.

**گوزن

یکی از موجوداتی که بچه خود رو بسیار دوست داره گوزنه. این موجودات با آخر توانشان از بچه کوچیک مواظبت میکنن و نمیذارن کسی نزدیک اونا شه اما این نگه داری تنها تا روز تولد بچه بعدی ادامه داره. با به دنیا اومدن بچه بعدی همه محبتا به بچه بزرگتر از بین میره و مادرش اون رو رها میکنه. این بچه باید خودش زندگی سخت و تنهایی رو بیاموزد.

**کانگوروی قرمز

یکی با محبت ترین مادران دنیا کانگوروهای قرمز هستن این موجودات سه بچه خود رو تو یه زمان شیر میدن. این سه بچه از سه گروه متفاوت، بزرگ که دیگه میتونه تنها زندگی کنه ولی به شیر مادر احتیاج داره و دو گروه دیگه بچهایی هستن که در کیسه اون زندگی میکنن. این محبت در شرایط مناسب هست و با فرارسیدن خشکسالی بچه بزرگ رها میشه که در اکثرمواقع میمیره و شیر بچه های کوچیک هم نصف می شه تا مادر بتونه زندگی کنه.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*