واکنش رسانه‌های خارجی به نمایش RQ-170

واکنش رسانه‌های خارجی به نمایش RQ-170

روز گذشته پهپاد RQ-170 از راه مقامات نظامی کشورمون به نمایش گذارده شد تا به تموم شبه س افکنیای آمریکا در مورد صحت گفته های کشورمون پایان داده شه. همه خبرگزاری و روزنامهای آنلاین جهان به درخشش این خبر مهم پرداختن.

به گزارش آلامتو به نقل از مشرق، پخش تصاویر هواپیمای فوق پیشرفته بدون سرنشین جاسوسی آمریکا که پس از تجاوز به خاک ایران به دست نیروهای مسلح کشورمون به زمین نشانده شده، از شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران درخشش زیادی در رسانه های جهان به خصوص آمریکایی و اسرائیلی داشت، بطوری که این رسانه ها از پیروزی ایران در جنگ الکترونیک یاد کرده و ساقط کردن هواپیمای جاسوسی آمریکا رو یه افتضاح واسه فناوری جنگندها و هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی و اسرائیلی خوندن.

 

پدافند ایران اوباما رو به سکوت واداشت

رویترز، اوباما در گفتگو با خبرنگاران در کاخ سفید گفت: آمریکا همه گزینه ها رو درباره ایران دید می کنه و با متحدین خود  از جمله اسراییل تعامل کافی داره.

این گزارش حاکیست،اوباما از هرگونه جواب درباره ماجرای پهپاد آمریکایی دوری کرد.

ضدو خلاف گویی در واشنگتن :تصاویر ایران جعلیه

شبکه خبری ای بی سی نیوز، مقامات رسمی آمریکایی اعلام کردن که هواپیمایی که تلویزیون ایران بنمایش گذاشت ماکت(!) هستن.
براساس این گزارش،دقایقی بعد از این که سخنگوی پنتاگون اعلام کرد که کارشناسان نظامی در حال بررسی تصاویر پخش شده ایران هستن،چند مقام کاخ سفید اعلام کردن که هواپیمای نشون داده شده از نوع “سنتینل”  نیس.
این شبکه خبری بعد نوشت:لحظاتی قبل یه سریای دیگه از مقامات آمریکایی صحت تصاویر پخش شده تلویزیون ایران رو تایید کرده بودن.
از طرف دیگه یه کارشناس ارشد قبلی پنتاگون هم به بهونه نوع رنگ این هواپیما و نبود نمایش بخش زیرین اون مدعی جعلی بودن هواپیمای بنمایش در اومده شد.

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست نوشت: تلویزیون ایران تصاویری از یه هواپیمای تجسسی بدون سرنشین آمریکایی رو پخش کرد که سه روز پیش اعلام شده بود در مرز شرقی ایران به دست نیروهای مسلح این کشور افتاده. علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه چگونگی کنترل هواپیمای پیشرفته جاسوسی امریکا بدست نیروهای مسلح ایران رو توضیح داد. این اقدام در حالی انجام شد که ایران سفیر سوئیس تو تهران رو هم واسه توضیح درباره این اقدام آمریکا احضار کرده.

بی بی سی گزارش داد: ایران هواپیمای تجسسی آمریکا رو نشون داد. تلویزیون ایران تصاویری از یه هواپیمای تجسسی بدون سرنشین آمریکایی رو پخش کرد که سه روز پیش اعلام شده بود در مرز شرقی ایران به دست نیروهای مسلح این کشور افتاده. منابع نظامی ایران می گن که این هوایپما رو “با خسارت کمی” در اختیار گرفتن. در تصاویر تلویزیونی هم دیده می شد که بدنه هواپیمای به نمایش گذاشته شده، سالمه.

امیر علی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران از هواپیمای تجسسی آمریکا رونمایی کرده.

هاآرتص اسرائیل گزارش داد: مشخصات فنی هواپیماهای تجسسی آمریکا معمولا اعلام نمی شه اما فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در تلویزیون ایران اعلام کرده که طول دو بال این هواپیما حدود ۲۶ متر، طول بدنه ۴ و نیم متر و ارتفاع اون یه متر و ۸۴ سانتی متره. ساعاتی پس از اینکه ایران اعلام کرد هواپیمای بدون سرنشین آمریکا رو سرنگون کرده، نیروهای اتحاد به رهبری ناتو در افغانستان در بیانیه ای به منتشر کردن این خبر عکس العمل نشون دادن.

نیروهای اتحاد اعلام کردن که هواپیمای مورد اشاره ایران شاید یه هواپیمای شناسایی آمریکایی بوده که تو یه ماموریت بر فراز غرب افغانستان پرواز می کرده.

پس بیانیه، گردانندگان این هواپیما کنترل اونو از دست داده بودن.

ای بی سی نیوز آمریکا اعلام کرد: هواپیمای جاسوسی آمریکا که ایران اونو بدست آورده و گفته می شد بسیار حساسه، در تلویزیون ایران نشون داده شد. این هواپیما می گن در حمله سایبری بدست ایران افتاده و سیستم اون در صورت رمزگشایی، اطلاعات با ارزشی در اختیار ایران می ذاره.

سی بی اس: پیچیده ترین دارایی اطلاعاتی آمریکا در دست ایران

شبکه سی بی اس آمریکا هم گزارش داد: هواپیمایی که در حمله سایبری بدست ایران افتاده بود، نشون داده شد.رئیس شرکت سازنده این هواپیما میگه: ایران پیچیده ترین دارایی اطلاعاتی آمریکا رو بدست اورده س.

رادیو آزاد اروپا اعلام کرد: ایران هواپیمای اطلاعاتی آمریکا رو که در مرز افغانستان سرنگون کرده بود نشون داد. این تصاویر آر کیو ۱۷۰ رو در وضعیتی بسیار سالم نشون داد.

دیلی میل گزارش داد: این تصاویر نشون داد ادعای آمریکا در مورد ادعای سقوط خودبخود هواپیما دروغ بوده چون که هواپیما به طور کامل سالمه.

آسوشیتدپرس هم خبر نمایش هواپیما رو درخشش داد و گزارش داد: آمریکا این اقدام رو تأیید کردن.

فاکس نیوز اعلام کرد: ایران هواپیمای آمریکایی رو که گفته شده در ایران جاسوسی می کرده در تلویزیون نشون داد.

نوری زاد: اطلاعات هواپیما سالمه؛ هواپیما ماکته

علی رضا نوری زاده هم  در برنامه تلویزیونی خود با اشاره به عملیات مهندسی برعکس ایران بر هواپیمای جاسوسی امریکا گفت : روسیه واسه گرفتن فناوری این هواپیما اعلام آمادگی کرده.

ایشون بعد ادعا کرد هواپیما نابودشده و اطلاعات اون به صورت خودکار از بین رفته و مسئولین ایرونی یه دکور ساختگی از اون به نمایش گذاشته ان!

نوری زاده در ادامه سخنانش با رد صحبتای اولیش، دچار اختلاف گویی شد و تاکید کرد: این هواپیما ممکنه اطلاعاتش سالم باشه.

پیک نت: حکمتیار پهپاد سرنگون شده رو به ایران آورده!

اما سایت ضد انقلابی پیک نت هم با مطرح کردن ادعایی خنده دار، نوشت: هواپیمای بی سرنشین امریکائی که سپاه پاسداران مدال اونو به سینه خود نصب کرده، نه در خاک ایران، بلکه در خاک افغانستان سقوط کرده و سپاه لاشه اونو به کمک “گلبُدین حکمتیار” به داخل خاک ایران منتقل کرده!

شبکه خبری “سی بی اس” آمریکا طی خبری به بررسی تصاویر منتشر شده از تلویزیون ایران درباره هواپیمای پیشرفته جاسوسی آمریکایی به غنیمت گرفته شده پرداخت.
 
این شبکه آمریکایی در خبر خود بازم از پذیرش این واقعیت که نیروهای ایرونی طی حمله ای سایبری تونستن این هواپیما رو سرنگون کنن، دوری کرد.
 
سی بی اس اضافه کرد: اگه هواپیمایRQ-170  که در تلویزیون ایران به نمایش گذاشته شد همون هواپیمای “جونور قندهار” باشه، خیلی از بدترین کابوس هایای تحلیل کنندگان اطلاعاتی به حقیقت خواهد ملحق شد.
 
این شبکه آمریکایی در ادامه تاکید کرد: به نظر می رسید که هواپیما تقریبا سالم بوده و به ایران این فرصت بزرگ رو داده تا فناوریای جمع آوری اطلاعات حساس رو در اختیار بگیره.
 
قبلا مقامات آمریکایی مدعی شده بودن که این هواپیمای پیشرفته که توانایی نابود کردن خود رو داره، شاید سرنگون نشده چون در زمان ساقط شدن هیچ ارتباطی با هواپیمای بدون سرنشین وجود نداشته.
 
سی بی اس در ادامه گزارش خود اعلام کرد: بسیاری در آمریکا به فکر بودن که ایران قادر به بازیابی اطلاعات جاسوسی از این هواپیما نیس اما این گمانه زنیا قبل از منتشر کردن تصاویر اون بود که این تصاویر نشون میده این هواپیما به طور زیادی سالم بود.
 
“جو سیرینسیونه” عضو شورای روابط خارجی آمریکا به شبکه خبری “سی بی اس” گفت که این هواپیمای بدون سرنشین یکی از پیچیده ترین هواپیماهای شناسایی آمریکا بوده.

ایشون اضافه کرد: رسیدن به فناوری این هواپیما، هم اینکه دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده از سامانه های این هواپیما، می تونه شکست جدی واسه منافع امنیت ملی آمریکا به حساب آید.

مشرق نیوز پهپاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*