واکنش فرزند «موذن‌زاده» به صدای پدرش در آلبوم محسن چاوشی

واکنش فرزند «موذن‌زاده» به صدای پدرش در آلبوم محسن چاوشی

یه چند وقت پیش آلبوم «امیر بی گزند» با صدای «محسن چاوشی» منتشر شد و این خواننده در قطعه اول اون مجموعه از اذان مرحوم «رحیم موذن زاده» استفاده کرده بود. هم اینکه در بخشی از ترانه قطعه «چنگیز» هم نامی از این استاد فقید مطرح می شه.

استفاده محسن چاوشی از این اذان خاطره انگیز در آلبومش نظرات مختلفی رو به دنبال داشت. بعضی مخالف این بودن و بعضی از مخاطبان هم ترکیب این اذان با ترانه و موسیقی چاوشی رو تأیید کردن. اما بچه استاد موذن زاده واسه اولین بار نسبت به این اتفاق عکس العمل نشون داد و دیدگاه های جالبی درباره محسن چاوشی و موسیقی داشت.

جعفر موذن زاده نظر خود درباره استفاده محسن چاوشی از اذان مرحوم «رحیم موذن زاده» در آلبوم جدیدش رو این جوری گفت:«به نظر من استفاده ایشون از اذان بابام در آلبومشان مشکلی نداره ولی بهتر بود آقای چاوشی اجازه می گرفتن و من هم اشعار رو می دیدم تا بدونم که قراره چه کاری رو بکنن. اذان پدر من هم در دستگاه موسیقیه. در دستگاه «بیات ترک» و گوشه «روح الارواح» خونده شده ولی اگه واسه به کار گیری اون به ما هم اطلاع بدن بهتره. من صدای آقای محسن چاوشی رو دوست دارم و خواننده خوبی هستن. آهنگای ایشون که در اون از اذان استفاده شده بود رو شنیدم و خوب بود. اعتراضی هم نکردم . من سر فیلم «رسوایی» به آقای «مسعود ده نمکی» اعتراض کردم و گفتم که شاید خونواده دوست نداشته باشن از این اذان در سینما استفاده شه. چون لوث می شه و این اذان که یه اثر ملیه باید جایگاه خاص خودشو داشته باشه. من خودم موسسه فرهنگی و هنری دارم و شاید شخصی توان استفاده درست از این اذان رو نداشته باشه. آقای چاوشی مثلا اثر خوبی ساختن و اعتراضی هم بهش نداشتم ولی بحث کسب اجازه از خونواده «موذن زاده» هم باید رعایت شه.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*