وحشتناک‌ترین خطای تاریخ جام‌جهانی +عکس
Businessman hand showing key to success. Problem solving to overcome work obstacles

وحشتناک‌ترین خطای تاریخ جام‌جهانی +عکس

دروازه بانا به خاطر سخت بودن کارشون در زمین بازی همیشه بیشتر شناخته می شه اما بعضی وقتا بعضی از دروازه بانا کاری غیر از توپ گیری می کنن و نامشون رو بر زبانا میندازن. یکی از این دروازه بانا هارولد شوماخر آلمانیه.

شوماخر که در دو دوره جام جهانی فوتبال نایب قهرمون شده پس از شکست در فینال ۱۹۸۶ اعلام کرد که در جام جهانی ۱۹۹۰ واسه بار سوم شرکت می کنه و این بار موفق به کسب مقام قهرمانی می شه.

اما ایشون در سال ۱۹۸۷ کتابی نوشت و مدعی شد ۹۰ درصد بازیکنان آلمانی از مواد مخدر و مواد نیروزا استفاده می کنن و پس از اون هیچوقت در تیم ملی آلمان انتخاب نشد و فوتبالش رو در ترکیه ادامه داد.

بازی سنتی نیمه پایانی جام جهانی ۱۹۸۲ اسپانیا بین فرانسه و آلمان غربی، یکی از زیباترین بازیای تاریخ جامای جهانی از آب درآمد. در اون بازی پلاتینی با نبوغ بالایش هر چی در توان داشت رو کرد.

بالاترین درجه خلاقیت اون در ارسال پاسی دقیق واسه هم تیمی اش پاتریک باتیستون بود که موجب تک به تک شدن اون با تونی شوماخر، دروازه بان جنجالی و بزرگ ژرمنا شد. باتیستون می تونست کار رو تموم کنه ولی شوماخر پیش دستی کرد و با زدن یه ضربه سنگین به بازیکن فرانسوی، همه رو یاد «چاک نوریس»، رزمی کار بزرگ اروپایی و بازیگر فیلمای حادثه ای انداخت:

شوماخر از دورازه بیرون اومد و در حالی که هنوز چند متری با هم فاصله داشتن باتیستون به توپ ضربه زد و ضربه اش به بیرون رفت ولی شوماخر به شکل ناجوانمردانه و بسیار خشنی روی سر بازیکن فرانسوی پرید و باتیستون سه تا از دندانهایش شکست و به حالت اغما فرو رفت.

میشل پلاتینی در مود این صحنه گفته بود« من شدیدا ترسیده بودم چون باتیستون اصلا حرکت نمی کرد و فکر کردم که اون مرده س.»

البته در بازی روز گذشته کلمبیا و برزیل در دقایق پایانی خطای وحشتناکی روی نیمار برزیلی انجام شد که باعث شکسته شدن مهره سوم کمر اون گشت. این خطا هم می تونه در تاریخ جام جهانی به ثبت برسه.

۸ بازیکن پرمشتری جام جهانی +عکس

همه کاپیتانای برنده جام جهانی/عکس

باشگاه خبرنگاران جام جهانی ۲۰۱۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*