وحشتناک ترین مناطق تفریحی دنیا + عکس

وحشتناک ترین مناطق تفریحی دنیا + عکس

هیجان دربین گردشگران غربی یکی از عامل های اصلی گردشگریست. شاید واسه ما ایرانیان آرامش و تفریح از دلایل اصلی انتخاب کردن مکانی واسه سفر باشه اما واسه بعضی از توریستا مخصوصا در کشورای غربی هیجان و ترس هم از عامل های گردشگریست.

وجود این سابقه در بین بعضی از گردشگران باعث شده که بعضی از اماکن و مناطق دنیا با مشهور شدن به ایجاد ترس در بین بازدید کنندگان واسه خود گردشگر دست و پا کنن بعضی از معروف ترین این اماکن به قرار زیرند.

جنگل تاریک- ژاپن

جنگل «آئوکیگاهارا» یکی از وحشتناکترین مناطق ژاپن هستش؛ جایی که به باور مردم این کشور «یورئی»ها یا روحهای سرگردان در میان شاخ و برگ درختان این جنگل مخوف چرخ می زنن و با زمزمه های آروم از مرگ میگن. هرچند وزش باد و پیچیدن اون در میان شاخ و برگ درختان این جنگل باعث به وجود اومدن اینجور صدای مخوفی میشه اما سابقه این مکان ترس آور باعث شده خیلیها از تنها موندن در جنگل آئوکیگاهارا ترس داشته باشن.

آئوکیگاهارا که بین محلیها با نام «جنگل تاریک» هم شناخته میشه و در کوهستان فوجی قرار گرفته و همه جای اون از درختهای انبوه انباشته شده. نکته عجیب اینجاس که خیلیها فکر می کنند این جنگل، بهترین مکان واسه مردنه! تعداد زیاد خودکشیهای انجام گرفته در این جنگل هم به این شایعات دامن زده و اینطور به نظر میرسه که شاخ و برگ درختان، آدمایی رو که در این جنگل تنها می مونن به مرگ دعوت میکنه.

نکته باحال اینجاس که اگه کسی قدم به این جنگل تاریک بزاره، از همون اول در گوشه و کنار اون با تابلوهایی روبه رو میشه که روی اونا جمله هایی مثل «لطفا در تصمیم خود تجدیدنظر کنین.» یا «قبل اینکه تصمیم به خودکشی بگیرین با پلیس مشورت کنین.» نوشته شده! اما هیچ کدوم از این راهکارها نتیجه مطلوبی نداشته ان و خودکشیها در آئوکیگاهارا بازم ادامه داره.

باغهای سمی- ایتالیا

پادوآ یکی از معروفترین فضاهای سبز کشور ایتالیاست که به خاطر گیاهان دارویی و سمی ای که از قرن پانزدهم در اون پرورش داده میشه معروف میشه. از اونجا که بارها اتفاقهای ناگواری واسه بازدیدکنندهای اون اتفاق، تااین مکان هم به فهرست نقاط ممنوعه دنیا واسه سفر کردن اضافه شد.

قضیه از این قرار بود که خیلی از بازدیدکنندهایی که با این گیاهان سمی آشنایی نداشتن بر اثر تماس اشتباهی یا از قصد، دچار مسمویتهای شدید میشدند و حتی در بعضی موارد جانشون هم به خطر می افتاد. بخاطر این، با وجود زیباییای زیاد این باغ، در اون به روی گردشگران بسته شده. به جز پادوآ، باغ دیگری به اسم آلنویک هم در انگلیس هست که تازگیا مجوز کشت گیاهان سمی و دارویی با اهداف مشخص رو به دست آورده؛ به خاطر همین افراد عادی اجازه ورود به این باغ رو ندارن.

گورستان سنت لوئیس- آمریکا

گورستانها، همیشه به عنوان مرموزترین و ترس آورترین نقاط دنیا شناخته می شن. گورستان سنت لوئیس یکی از مکانهای ترسناکیه که اسمش در فهرست مکانهای ممنوعه واسه سفر ثبت شده. سنت لوئیس، اسم یکی از سه گورستان کاتولیکها در نیواورلئان لوئیزیاناست.

از اونجا که آبهای زیرزمینی خیلی از این منطقه عبور میکنن، مسوولان گورستان عزمشونو جزم کردن قبرهای اون رو در بالای زمین بسازن؛ به خاطر همین هر سه گورستان روی سردابهای زیرزمینی بنا شدهاند. بیشتر قسمتهای این گورستان در قرن هجدهم و نوزدهم ساخته شده و در نتیجه از رنگ و روی قبرها پیداست که سالهای خیلی از زمان دفن اجساد در اونا میگذره.

آدمایی که به این منطقه سفر میکنن اجازه ندارن این گورستان رو به تنهایی ببینن؛ چون فضای اون طوریه که بدون استثنا بیشتر آدمایی که به تنهایی به اون قدم گذاشته ان، با وحشت و دلهره زیادی روبه رو شدن؛ اونقدر که بعضیا به فکر خودکشی هم افتادن. به خاطر همین آدمایی که دوست دارن از نزدیک این گورستان اسرارآمیز رو ببینن باید با گروه های گردشگری به این منطقه سفر کنن.

محوطه مری کینگ- اسکاتلند

از سالها پیش، محوطه زیرزمینی مری کینگ در شهر قدیمی ادینبورگ اسکاتلند به عنوان یکی از اسرارآمیزترین و ترسناکترین مکانها شناخته میشه؛ منطقه های که هیچ گردشگری به تنهایی جرأت حضور در اون رو نداره. از سال ۱۶۴۵ زندگی در این محوطه زیرزمینی، واسه همیشه از بین رفت. اونایی که در این منطقه زندگی می کردن به مریضی طاعون دچار شدن. مسوولان شهر هم عزمشونو جزم کردن این جایگاه زیرزمینی رو بر سر ساکنان اون خراب کنن تا آدمایی که دچار طاعون شدن همانجا بمیرن. با این حال پزشکان زیادی واسه مداوای طاعون زده ها داوطلب شدن.

اونا لباسهای مخصوصی میپوشیدند تا گرفتار این مریضی خطرناک نشن. شاید واسه همینه که اسم «خیابون بخشش» رو به جایی که مری کینگ در اونجا واقع شده دادن. با اینکه تصمیم مسوولان شهر واسه خراب کردن این محوطه با موافقت روبه رو نشد، اما بیشتر ساکنان طاعون زده این منطقه به خاطر مریضی جانشون رو از دست دادن.

از همون زمان، خیلیا درمورد دیده شدن روح سرگردان آدمایی که در مری کینگ مرده بودن، صحبت می کردن. با گذشت سالها هنوزم میگن که در این مکان ترس آور روح دختربچه ای به نام آنی بارها دیده شده. اونایی که مدعی ان آنی رو دیده ان میگن که اون همیشه به خاطر گم کردن عروسکش با چهره ای گریان دیده شده.به خاطر همین گردشگران پردل و جرأتی که به صورت گروهی به مری کینگ میان به عنوان هدیه، واسه آنی عروسک میارن و یه اتاق پر از عروسک در این محوطه دیده میشه.

قصر ماشیکول- فرانسه

قصر ماشیکول در فاصله سالهای ۱۴۰۴ تا ۱۴۴۰ محل زندگی جیل دو رایس شوالیه بریتون بود. اما رایس به خاطر شوالیه بودنش مشهور نشده بود بلکه به خاطر جنایتهای زیادی که انجام داده بود به معروفیت رسیده بود. اون یکی از معروفترین قاتلان سریالی کودکان خردسال در قرن پانزدهم بود. در فاصله سالهای ۱۴۳۲ و ۱۴۳۳ جنازه اولین کودک پیدا شد و پس از اون قتلها یکی پس از دیگری به وقوع ملحق شدن.

کم کم تعداد قربانیها زیاد شد اما هیچ ردی از قاتل بیرحم اونا پیدا نمیشد. جیل دو رایس در تموم این سالها قربانیانش رو در قصر ماشیکول یعنی جایی که در اون زندگی میکرد به کام مرگ میکشونه. اما در آخر این شوالیه مشهور فرانسوی شناسایی و دستگیر شد. البته اون یه مدت بعد در ۲۶ اکتبر ۱۴۴۰ در شهر نانت دار زده شد و از اون موقع به بعد، اقامتگاه اون به یکی از مخوف ترین نقاط دنیا تبدیل شد

میگن این شوالیه قاتل بعد از کشتن قربانیهای کم سن و سالش جنازه بیشتر اونا رو در دیواره های قصرش مخفی می کرد. نکته عجیب اینجاس که بعدا که این مکانها مورد جست و جو قرار گرفتن، بعضی از جسدها به دلیل فرسودگی ساختمون از در و دیوار بیرون زدن.

به خاطر همین سفر به این منطقه از فرانسه و بازدید از قصر ماشیکول به تنهایی شدنی نیس و افراد علاقه مند باید با یه گروه گردشگری همراه شن.

پلای خودکشی- آمریکا، جمهوری چک، انگلیس

پل طلایی سانفرانسیسکو هم یکی از مکانهاییه که بازدید از اون به هیچ گردشگری پیشنهاد نمیشه. واسه اینکه با دلیل این کار آشنا شید بهتره نام دیگه پل رو بدونین. پل طلایی سانفرانسیسکو بین مردم این منطقه با نام پل خودکشی شناخته میشه. چون که افراد زیادی در طول سال واسه خودکشی به اونجا میرن و با پریدن به درون رودخانه زیر پل به زندگیشون پایان میدن.

طبق آخرین آمارها تا حالا ۱۲۰۰ نفر روی پل سانفرانسیسکو دست به خودکشی زده ان. داستانهای عجیب شنیده شده درباره این پل، باعث شد که اریک استیل مستندساز معروف انگلیسی در سال ۲۰۰۵ به مدت چند ماه از تموم اتفاقاتی که روی پل می افتاد فیلمبرداری کنه.

نتیجه این کار باورکردنی نبود چون که در مستند، فیلم خودکشی ۲۳ نفر ضبط شده بود. این مستند جنجالی همون سال، با نام پل منتشر شد و توجه خیلی از گردشگران رو به این منطقه جلب کرد.

البته پل طلایی سانفرانسیسکو تنها پل ممنوعه دنیا نیس؛ پل یابود جورج واشنگتن در سیاتل هم به عنوان دومین پل مرگبار آمریکا، بازدیدکنندهای زیادی رو به این منطقه میکشونه. طبق آمارها تا حالا بیشتر از ۲۳۰ نفر خودشون رو از بالای این پل به پایین انداختن. در جمهوری چک و شهر پراگ هم پلی به نام نوسل هست که به خاطر خودکشیهای زیاد افراد ناامید، معروف شده.

در این پل هم ۳۰۰ نفر دست به خودکشی زده ان. آمار خودکشیهای روی این پل در دهه ۹۰ اونقدر زیاد شده بود که در آخر در سال ۱۹۹۷ میله هایی به ارتفاع سه متر روی این پل نصب شد تا مانع از پریدن افراد شه. پل هارنسیلین در لندن هم یکی از دیگر پلای مرگبار دنیاس که هر سال افراد زیادی واسه اینکه خودشون رو به آغوش مرگ بسپارن روی این پل قدم میذارن. به خاطر همین بازدید از این پل هم به هیچ گردشگری پیشنهاد نمی شه.

قلعه ادینبورگ، اسکاتلند

این قلعه باشکوه مکانی مربوط به قرون وسطاست و در قسمت بالایی یه پرتگاه صخره ای واقع شده و چشم انداز زیبایی از تپه های اسکاتلند به آدم می دهد. اما داخل این دالان های تاریک و خیابون های باریک ادینبورگ صدای مردگان شنیده می شه. اینا دست کم اتفاقاتیه که در مورد این محل گزارش شده. اینجا مکان های مناسبی واسه اشباح داره شامل: سلول های زندان قلعه، سردابه های پل جنوبی، محوطه پادشاه ماری و یه خیابون متروکه واسه استفاده قرنطینه و آخرسر قربانیان مدفون شده به خاطر گرفتار شدن به طاعون و مریضی های دیگه. هم اینکه گزارش های دیگری درمورد این مکان مخابره شده شامل: دیده شدن شبح سگ، دیده شدن طبل زن بدون سر و جسد زندانی هایی که در طول جنگ ۷ ساله فرانسه و جنگ استقلال آمریکا کشته شده بودن.

جاده کلی، اوهایوویل، پنسیلوانیا

در فاصله یه مایلی جاده کلی در اوهایوویل، پنسیلوانیا منطقه ایه که گزارش های بی تعدادی شامل فعالیت های ماورایی و اتفاقات عجیب از اونجا گزارش شده. گزارش ها حاکی اون هستش که وقتی حیوانات وارد این منطقه تصرف شده می شن آرامش و ملایمت خود رو از دست داده و این آرامش تبدیل به درنده خویی شده و بعد به سمت حیوانات دیگه و حتی آدما می روند.

این جاده با جنگل فشرده، مشکی و وحشت انگیز محاصره شده که در اون جنگل هم سر و صداها و اشباح سفید رنگی شنیده و دیده شده که قابل توضیح دادن نیس. هیچکی به طور کامل مطئن نیس که به چه دلیل این بخش کوچیک از جاده تصرف شده، اما در بعضی تئوری ها گفته شده که این اتفاقات از جهاتی می تونه به فعالیت های آیینی که یه بار در این مکان برگزار شده رابطه داشته باشه و هم نفرین هایی که به خاطر این مردم این سرزمین دچارش شدن.

گورستان سنت لوئیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*