وحشتناک ترین موجودات پنهان شده در یک “لیوان آب” + عکس

میکرو ارگانیسما و باکتریای زیادی درون آبها زندگی می کنن که بعضی از اونا بی ضرر و بعضی اگه از بین نرن باعث به خطر انداختن سلامت می شن.

۱- کریپتو سپوریدیوم: در آب دریاچه ها و  رودخانه ها باکتریای زیاد وجود دارن که اگه از روشای پیشرفته فیتراسیون انجام نشه  انگل و بعضی از باکتریا هنوز در آب باقی می مانند.

کریپتو سپوریدیوم

۲- سیانو: سیانو یه باکتری چند سلولیه که در آبای آشامیدنی رشد می کنه و در استرالیا و اروپا و بعضی از مناطق آسیا این باکتری درون بعضی از آبهای لوله کشی زندگی می کنه و تا الان باعث مرگ و میرهای زیادی شده.

سیانو

۳- روتیفرز: یه میکرو ارگانیسم تقریبا شایعه که تقریبا در همه جای جهان پیدا میشه و شایع ترین آلاینده آبای آشامیدنی به حساب میاد و فیتراسیونای قوی تنها قادر به نابود کردن اون هستن.

روتیفرز

۴- کوپپودز: یه انگل از سخت پوستانه که بر اثر آلوده کردن آبای آشامیدنی بوسیله مردم، کارخانه ها و ورود آلاینده ها به آبا به وجود میاد و از راه سیستم تصفیه به قطعات ریز تبدیل می شه.

کوپپودز

۵- اشرشیالکی

اشرشیالکی

۶-باکتری لژیونلا: این باکتری که روی موبایلا هم هست هر ساله باعث مرگ و میر خیلی از مردم می شه و در آبای آلوده و آبای آشامیدنی شهری فت و فراوون پیدا میشه و استفراغ، اسهال و دردهای عضلانی از شایعترین دردهای معروف این آب هستن.

باکتری لژیونلا

۷- چتومیوم: این باکتری که از راه هوا در مکانای مرطوب وارد آبای آشامیدنی می شه بیشتر در آبای آشامیدنی در مناطق ساحلی هست و طعم و مزه آب رو  به نمکی تغییر میده.

چتومیوم

۸ باکتری سالمونلا: سالمونلا تقریبا در تموم آبای آشامیدنی هست و باعث گسترش بیماریای زیاد می شه و این باکتری در کشورای در حال پیشرفت بسیار هست.

باکتری سالمونلا

باشگاه خبرنگاران

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *