وحید سرلــک جودوکار تیم ملی به آلمـان پناهنـده شد !
Concept drawing on blackboard

وحید سرلــک جودوکار تیم ملی به آلمـان پناهنـده شد !

عضو قبلی تیم ملی جودو کشورمون که واسه حضور در تیم ملی با مشکلاتی از طرف کادر فنی مواجه شده بود، پس از همراهی یه تیم باشگاهی آلمان، از این کشور درخواست پناهندگی و تاکید کرد دیگه به ایران برنمی شه و از این پس واسه تیم ملی آلمان به میدون میره…

وحید سرلــک جودوکار تیم ملی به آلمـان پناهنـده شد !

به گزارش مهر، وحید سرلک اسفندماه گذشته واسه تمرین و حضور در تمرینات یه تیم آلمانی راهی این کشور شد و پس از گذشت سه ماه به تهران برگشت و در تمرینات تیم ملی کشورمون شرکت کرد اما دوباره به آلمان برگشت.

در حالی که مسئولان تیم ملی و فدراسیون جودو اصرار بر حضور سرلک در ایران و شرکت در رقابتهای انتخابی داشتن، ایشون از برگشت به ایران دوری و بارها اعلام کرد می تونه تیم رو در مسابقات جور واجور همراهی کنه ولی به دلیل انجام امور اقامت نمی تونه به ایران بیاد.

این درخواست سرلک با مخالفت مسئولان فدراسیون مواجه شد و در آخر هم سرلک که از زمان رقابتهای جهانی ۲۰۰۹ رتردام پیشنهاد حضور در تیم ملی آلمان رو داشت، به این پیشنهاد ژرمنا جواب مثبت داد و با ارائه درخواست پناهندگی به آلمان ها مقدمات حضور خود در تیم ملی این کشور رو هم جفت و جور آورد.

وحید سرلک ضمن تایید خبر پناهندگی اش به آلمان گفت: سالها واسه رسیدن به تیم ملی زحمت کشیدم، درآمد دیگری جز ورزش و تیم ملی نداشتم و وقتی که به نفر اول وزن خود در تیم ملی تبدیل شدم خیلی راحت زحمات من ندیده گرفته شد.

ایشون اضافه کرد: شاید این داستان تکراری باشه که من سال ۲۰۰۵ با وعده مسئولان فدراسیون و شخص امینی و واسه جلوگیری از محرومیت فدراسیون جودو مصلحتی به نماینده آذربایجان باختم تا دور بعد به نماینده اسرائیل برخورد نکنم چون که اگه من با اسرائیلی بازی نمی کردم فدراسیون محروم می شد. در همون مسابقه می تونستم به مدال برنز برسم ولی با این تدبیر موفق به این کار نشدم و وقتی هم به ایران برگشتم همه قولهای خونه و ماشین  فراموش شد.

سرلک در بخش دیگری از گفتگویش با مهر گفت: وقتی که تیم ملی جودو نتیجه می گرفت نمی دونم چه اتفاقی می افتاد که فقط وضع مالی رئیس فدراسیون و سرمربی تیم بهتر می شد! ما چند ماه به چند ماه حقوق نمی گرفتیم ولی سرمربی تیم ملی ماشین مدل بالا و جدید می خرید، اینکه کسی از ما به عنوان بازیکنان تیم ملی سئوال نمی کرد که دردتون چیه خود هم بحث دیگری است.

این ملی پوش قبلی جودو گفت: مشکلات جودو ایران یکی دو تا نیس. به چه دلیل کسی سئوال نمی کنه که دلیل تغییرات همیشگی ترکیب چیه؟ من می دونم؛ چون به چشم خود دیده ام که سرمربی تیم ملی واسه دعوت بازیکنان و پشتیبانی در تیم ملی از جودوکاران پول می گیرد. جودوکاران شهرستانی که نمی خوام نام ببرم عسل و پول نقد به سرمربی تیم ملی میده تا بی دلیل و بدون هیچ پشتوانه فنی و حتی یه قهرمانی کشور به تیم ملی دعوت شه.

ایشون در بخش دیگری از سخنان خود گفت: من رو تحت فشار قراردادند که بیام ایران و در رقابتهای انتخابی شرکت کنم. ولی یه جودوکار ناشناس رو از ژاپن در مسابقات جهانی شرکت دادن؟ کسی از داخل فدراسیون بارها دردلهای منو که حتی یه بار هم در خبرگزاری مهر منتشر شد گوش نکرد! وقتی دیدم فدراسیون به من احتیاجی نداره تصمیم گرفتم آینده خود رو درخارج از ایران دنبال کنم.

سرلک در آخر گفت: از سیاستای غلط فدراسیون خسته شدم و دیگه به ایران برنمی گردم. درخواست پناهندگی خود رو داده ام از این پس واسه تیم ملی آلمان بازی می کنم. یه ایرونی هستم و به ایرونی بودن خود افتخار می کنم ولی از این سیاستای غلط خسته شده و می خوام آینده ورزشی خود رو با تیم ملی آلمان که فقط منو واسه خودم می خواهد نه چاپلوسی مقابله کنم. احسان رجبی هم که به آمریکا رفته همین وضعیت رو داره و بزودی واسه تیم ملی آمریکا مقابله می کنه.

منبع : خبرگذاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*