ورزشهای مناسب سه ماهه دوم بارداری

ورزشهای مناسب سه ماهه دوم بارداری

pregnancy

اهمیت جنب و جوش در زمان بارداری مربوط به کل دوره بارداریه پس باید در تموم دوره به ب فکر جنب و جوش مناسب باشین.

به گزارش آلامتو و به نقل از فیتامین؛ با افزایش رشد سریعتر رحم، اهمیت حفظ شرایط ایروبیک، قدرتی (شامل میان تنه و کف لگن) و جنب و جوش زیاد میشه. با افزایش رشد رحم و سینه، افزایش استرس روی عضلات به همراه تغییر مرکز ثقل لازمه کمی در برنامه ورزشی تغییر درست کرد.

ورزشای ایروبیک

مدت ورزش واسه حفظ سلامت و کارکرد حدود نیم ساعت س، با این وجود بعضی وقتا ممکنه احساس کنین نیم ساعت خیلی طولانیه. اما نگران نباشین، به جای اینکه کلا اون رو کنار بذارین می تونین این مدت رو تقسیم به بخشای کوچکتر و قابل مدیریت بکنین.

“با وزن رو به افزایش رحم و فشاریی که به دیواره لگن و کمر وارد می کنه، ممکنه به این فکر کنین که فعالیتایی هم چون پریدن، لی لی کردن رو کم کنین و یا حتی اون رو متوقف کنین. حتی دویدن ممکنه در این دوران سنگین باشه، پس قبل اینکه هم اونقدر به دویدن ادامه بدید به بدن خود گوش بدید.”

اگه به دنبال یه گزینه کم شدت تر به جای ورزش عادی هستین، شنا می تونه ایده آل باشه.

“با افزایش رشد رحم، ورزش در آب شدیدا لذت بخش می شه. در آب، شما و شکمتون بسیار سبک تر از خارج از آب هستین، که باعث می شه شنا کردن، ورزش در آب، پیاده روی در آب یا حتی دویدن فشار وزن اضافی رو نداشته باشه. حالت بی وزنی باعث می شه از فشاریی که به مفاصل و کمرتون وارد می شه فرار کنین، و همزمان بر تناسب ایروبیک تمرکز کنین.”

ورزشای قدرتی

در سه ماه دوم باید وزنه رو سبک تر انتخاب کنین. با این وجود واسه مواظبت از مفاصل سست باید این عضلات قوی باشن، همینطور درد مربوط رو کم کنین و هر روز آسونتر و ایمن تر زندگی کنین.

دیواره لگن

“حتی اگه هیچ کار دیگری نمی کنین، تمرینات دیواره لگن رو ادامه بدید. با زیاد شدن وزن جنین، فشار به دیواره لگن زیاد می شه، و منتهی به افزایش مشکل بی اختیاری در ادرار می شه. و یادتون باشه، دیواره لگن فقط واسه حالا نیس، در زمان زایمون و بعد از اون از داشتن دیواره لگن محکم متشکر هستین.”

مواد غذایی خطرناک در دوران بارداری

خواص شیر مادر واسه نوزاد

بارداری فیتامین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*