ورزش جهت تقویت مفاصل زانو

واسه تقویت مفاصل و عضلات زانوی خود آماده هستین؟ با ما همراه شید تا بهترین ورزشهای تقویت زانو رو یاد بگیرین.

به گزارش آلامتو و به نقل از فیتامین؛ ضعیف بودن عضلات زانو یکی از مسایلیه که خیلی از ورزشکاران حرفه ای و آماتور با اون درگیر هستن. انجام حرکات قدرتی و کششی می تونه به تقویت عضلات زانو و عضلات دور و بر اون کمک کنن و احتمال آسیب رو کم کنه.

واسه اینکه قوی تر شید و این قدرت رو چند سال حفظ کنین و هر چی سنتون زیاد می شه بازم بتونین در سلامت زندگی کنین می تونین تمرینات زیر رو انجام بدین.

یادگیری این تمرینات آسونه و می تونین به صورت خود آموز اونو یاد گرفته و انجام بدین. هیچ کدوم از این تمرینات و حرکات تکنیکی و فنی نیستن اما در عین حال می تونن عضلات پایین تنه شما رو تقویت کرده و به جنب و جوش اونا کمک کنن. یادتون باشه که این تمرینات رو باید دو بار در هفته انجام بدین.
روی زانوی چپ خود در مقابل یه جعبه یا نیمکت زانو بزنین. پای راست رو جلوی خود بذارین و زانوی اونو در امتداد پنجه پا رو به جلو بذارین. باسن رو تا جاییکه در عضلات چهار سر پای چپ خود احساس کشیدگی کنین جلو بکشین. در همین حالت کشش، عضلات شکم و سرینی خود رو هم منقبض کنین.

به پهلو دراز بکشین و زانوهای خود رو کمی خم کنین و مچ پاها رو روی هم بذارین. می تونین در بین انجام این تمرین سرتون رو خیلی راحت روی بازویتان بذارین. زانوهای خود رو مثل یه صدف دو کفه ای باز و بسته کنین، در بین انجام این حرکت مچ پاها باید بازم روی هم باشه. این حرکت رو آهسته انجام بدین و تلاش کنین همه عضلات خوب درگیر شن.

در مقابل وسیله تی آر ایکس وایسید و دسته اونو در دست بگیرین. پای چپ خود رو مستقیما در جلوی خود بکشین و پای راست رو روی زمین بذارین. باسن خود رو به سمت پایین بیارین. بعد از اینکه خود رو پایین آوردید با پای راست به زمین فشار آورده و دوباره به نقطه شروع برگردین و این حرکت رو تکرار کنین.

روی زمین دراز بکشین و دستا رو کنار خود بذارین. پاشنه پای چپ رو روی زمین جلوی باسن خود بذارین و پای راست خود رو مستقیم جلو بکشین. با پای چپ به زمین فشار آورده و باسن خود رو بالا بیارین. در نقطه بالاترین درجه این حرکت باید باسن، زانو و شونِه شما روی یه خط مستقیم باشن. کمی در این حالت مکث کنین بعد به نقطه شروع برگردین و این حرکت رو تکرار کنین.

به پهلوی راست دراز بکشین و فوم رولر رو زیر باسن بذارین. از دستا یا ساق دست خود کمک بگیرین تا بتونین خود رو نگه دارین، پای چپ خود رو به حالت ضربدری روی پای راست قرار داده و پای راست رو به حالت کشیده روی زمین بذارین. شروع به چرخش روی فوم کنین و این کار رو از باسن تا زانوی خود انجام بدین.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *