ورزش های عجیبی که در المپیک نیستند + عکس

ورزش های عجیبی که در المپیک نیستند + عکس

مسابقات المپیک تابستونی که هر ۴ سال یه بار در جهان برگزار می شه یه سری از تعداد خیلی از رشته های ورزشیه . رشته هایی به مانند دو و میدونی ، شنا، تیراندازی، کشتی و… . اما همونجوریکه خیلی از شما خوانندگان گرامی اطلاع دارین خیلی از رشته ها هم وجود دارن که در بازیای المپیک حضور ندارن. در این مطلب ما می خوایم تا شما رو با بعضی از این رشته ها آشنا کنیم.

 

ماراتن کبوترا

ماراتن کبوترها

در این رقابت تعدادی کبوتر آموزش دیده با هم به رقابت می پردازن و پس از رسیدن به نقطه خاصی تغییر راه داده و به سمت خونه خود برمیگرده. وقتی که هر کدوم از پرنده ها واسه حرکت بین مبدا، مقصد و برگشت صرف می کنن حساب شده و کبوتری که سریعتر برگشته به عنوان برنده شناخته می شه.

 

اسکی روی آب با پای عریان

اسکی روی آب با پای عریان

اولین بار در سال ۱۹۴۷ میلادی و در ایالت فلوریدای آمریکا شخصی به نام ” دیک پاپ جونیور” مبادرت به انجام اسکی روی آب با پاهای عریان کرد . از اون سال به بعد افراد مختلفی تلاش در پیشرفت و یا ایجاد روشهایی واسه تنوع دادن به این ورزش هستن. نمونه هایی مثل پرشای دو نفره و یا شروع از ساحل و یا آبهای عمیق از جمله تکنیکهای به کار رفته در این ورزشه.

هاکی زیر آب

هاکی زیر آب

یکی دیگه از رشته های ورزشی عجیب در لیست ما رشته حاکی زیر آبه. در این رشته دو تیم که به وسایلی مثل ماسک و لوله تنفسی و هم اینکه دستکش و آلتهای پلاستیکی خاص مجهز هستن تا گوی کوچیک مورد نظر رو در کف استخر حرکت داده و به دروازه حریف برسانند. این رشته ورزشی به خاطر انجام شدن اون در زیر آب از جمله رشته های ورزشی سخت و پرفشاره.

 

سقوط آزاد

سقوط آزاد

گونه خاصی از پرش سقوط آزاد هست که درزمان اون یه تیم دو نفره مبادرت به پرش سقوط آزاد می کنن و یکی از دو نفر مبادرت به اجرای حرکات اکروباتیک کرده و نفر دیگه با دوربینی که روی کلاه خود نصب کرده به دقت از نفر مقابل فیلمبرداری می کنه. این فیلما بعد از راه از راه داوران مورد بازبینی و داوری قرار میگیره . فدراسیون جهانی ورزشای هوایی از سال ۱۹۹۶ میلادی به این سو این رشته رو به عنوان یه ورزش هوایی به رسمیت شناخته س.

سقوط آزاد با تخته

Skysurfing

گونه دیگری از پرش سقوط آزاد ، مدلیه که فرد پرش کننده در زمان پرش سقوط آزاد یه تخته مثل تخته های اسکی و یا موج سواری رو به زیر پای خود بسته و پس از پرش به انجام حرکات آکروباتیک می پردازه. در بعضی از موارد این افراد پس از باز کردن چتر خود روی سطوح کوهستانی و برفی فرود اومده و از راه اسکی به پایین کوه عزیمت می کنن. البته این تخته قابل جدا شدن از پا در آسمون رو داره و به محض احساس خطری از طرف شخص پرش کننده میشه اونو جدا کرد.

 

حل پازلای مکعبی – روبیک

مکعب روبیک

پازلای مکعبی که امروزه در بازار به اشکال و اندازه های جور واجور وجود دارن و طرفداران بسیار زیادی رو واسه خود دارن. مسابقات رکوردگیری زیادی در سطح جهانی واسه حل این جور از پازلا هر ساله برگزار می شه و علاقه مندان زیادی رو به خود جلب می کنه.

مسابقه رالی با ماشین چمن زنی

Rally-racing-lawnmower

مسابقه رقابتی با وسایل موتوری از جمله رقابتهای جذاب در سطح دنیا هستن که هر ساله توجه افراد زیادی رو به خود جلب می کنن. شکلای جور واجور و اقسام متفاوتی از خودروها و موتورسیکلتا در این جور رقابتا استفاده میشن. اما یکی از رقابتهایی که گذشته روش زوم شده مسابقه با ماشینای چمن زنیه. این مسابقه بیشتر در زمینایی با پوشش گیاهی برگزار می شه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*