وسایل ضروری سفر با کوله پشتی

وسایل ضروری سفر با کوله پشتی

سفر با کوله پشتی

بنظر می رسه سفر با کوله پشتی، یه راه ناهموار با هزینه زیاد و زحمت فراوون همراه با اجبار واسه به همراه داشتن وسایل خوب، هستش.

به گزارش آلامتو به نقل از مگلی؛ با وجود اینکه این تعریف در بعضی موارد ممکنه صحت داشته باشه، راه هایی واسه ایجاد تغییر در سفر و در نتیجه راحت تر شدن مدت سفر هست.

در این مقاله ۱۰ گزینه ارائه شده تا با به کار گیری اون زندگی رو در طول مدت سفر یکم آسون تر کنین. واسه این راه کارا وزنی به کوله پشتی شما اضافه نمی شه چون که هرکدوم از مواردی که عنوان می شه تنها چند گرم وزن دارن.

  1. درپوش سینک

درپوش سینک رو میشه فقط واسه سینک دستشویی یا حموم فرنگی مورد استفاده قرار داد. با متوقف کردن آب این امکان به شما داده می شه که از این آب واسه شستن لباسا استفاده کنین.

بدون توجه به اینکه محل سکونت شما امکانات رفاهی داره یا حتی در صورت وجود واسه استفاده خیلی گران باشه، شما راه حل خود رو در کوله پشتی دارین.

  1. آویز رخت

شما به مکانی واسه خشک کردن لباسا نیاز دارین. یه آویز رخت به سبک نوار ریسمون به شما اجازه میده که لباسای خود رو در هر جایی در اون دور و بر آویزون کنین، بین دو درخت، بین پایه های تختخواب یا حتی بین یه جفت صندلی. آویزای رخت به صورت دستی واسه مواظبت از تختخواب سفری شما یا کیسه خواب در برابر باران یا شبنم استفاده می شن.

  1. قلاب

این گیرهای کوچیک وقتی که با کوله پشتی سفر می کنین، بسیار به درد بخور هستن. بیشتر کولهای سفری دارای تعداد زیادی حلقه به اشکال جور واجور هستن، مانند حلقه های D شکل، نوارا یا دستگیرهایی که می تونین به قلاب وصل کنین. وقتی که کفشای خود رو در میارید، بنداشون رو به هم گره بزنین و از کوله تون آویزون کنین.

بطری آب با خود ورداشته اید؟ اون رو در جیب بغل دستی کوله بذارین و با یه نوار و یه گیره ساده محکم کنین. این روش ساده و آسونیه واسه اینکه شکل های جور واجور که محکم نشده ان و به طور کامل در کوله جا نمی شن رو با خود حمل کنین.

  1. کیفای زیپ دار

کیفای زیپ دار خوب واسه ذخیره اقلامی که می خواین به صورت خشک حفظ شن به کار میره.

قبل از شروع سفر، واسه حفظ وسایل الکترونیکی خود از سوختن در وقتی که در باد و بوران گرفتار میشین یا وقتی که کوله شما رو درجوی آب میفته، اونا رو تو یه کیف زیپ دار بذارین. حتی می تونین از اونا واسه نگهداری ساندویچ در طول سفر استفاده کنین.

لوازم آرایشی و بهداشتی رو واسه اینکه به شکلی ایمن حمل شن قبل از سوار شدن به هواپیما درکیفهای زیپ دار بذارین و از نگهداری صابون و خمیر دندون در داخل وسایل کوله پشتی تون بدون به کار گیری محافظی مانند کیفهای زیپ دار، دوری کنین چون که احتمال ریختن این مواد در داخل کوله پشتی هست. در هر صورت موارد استفاده واسه کیفهای زیپ دار زیاد هستن !

  1. مجهز بودن

سفر با کوله پشتی واسه خیلی از مردم سخته چون اونا میخوان هر چیزی رو که به طور طبیعی تو یه چمدون ۵۰ پوندی و بزرگ جا میگیره، تو یه کوله پشتی جا بدن. اگه شما چاره ای ندارین که مقداری لباس با خود بیارین، باید هدف شما تنوع و تغییر هم باشه. چه اقلامی رو میشه با چه لباسایی جور کرد و با خود آورد؟

مجهز بودن به معنی سبک بودن همراه با بسته بندیای کوچیک واسه حمله مثلا همراه آوردن یه پتوی گرم و نازک و سبک به جای حمل ژاکتهای جاگیر .

  1. ظروف آشپزی اردویی

هنگام سفر غذا مسئله مهمیه. خیلی از توریستا یا گردشگران در ایام تعطیل فقط واسه غذا خوردن بیرون می رن. از طرف دیگه در مسافرت با کوله پشتی هر فردی فقط واسه خود غذا جفت و جور می کنه. آماده کردن غذا در طول سفر معنیش اینه که شما هم به بشقاب یا ظروف آشپزی نیاز دارین. یه مجموعه ظروف آشپزی اردویی، راه حل مناسبی می کنه.

  1. کیسه زباله

مثل کیفهای زیپ دار، کیسه های زباله هم بسیار مفیدن. در زمان بارندگی زیاد با ایجاد تعدادی برش در کیسه های زباله، میشه از اونا به عنوان بارانی پلاستیکی استفاده کرد.

یه کیسه رو روی کیسه دیگه بذارین و به این روش اون رو خشک نگه دارید. واسه یه روز راهی شهر هستین ؟ لوازم خود رو در کیسه زباله بذارین و اون رو در میان بوتهایی نزدیک مکان اردو بندازید.

اگه کسی اون رو پیدا کنه، تصور می کنه که زباله س و هم اینکه بدین طرق در هر باران غیر منتظره ای خشک می مونه. وقتی که شما نیاز دارین که کفشای گلی خود رو در همون کیف لباسای تمیزتون بذارین، به کار گیری این کیسه های زباله خیلی خوبه.

  1. باند کشی

درست مانند یه نوار چسب ،باندهای کشی به شما اجازه میده که با وصل کردن جلوی نشتی برزنتهای سوراخ رو بگیرین، قوزک پای رگ به رگ شده یا هر آسیب دیگه رو آتل بندی کنین. به کار گیری باند کشی به شما در کاهش حجم بار کوله کمک می کنه.

  1. ناخن گیر

هرکسی می دونه که نمی تونین در هواپیما با خود خود چاقو به همراه داشته باشین. اگه شما یه کوله پشتی رو در هواپیما با خود حمل می کنین، که دیگه جای دودلی در این مورد نیس.

به هرحال در راه سفر یه چاقوی جیبی بسیار به درد بخور و لازم هستش. البته می تونین وقتی که به مقصد رسیدید، یه چاقو بخرین. به هر حال یه جانشین واسه چاقو، به همراه داشتن یه عدد ناخن گیره. این وسیله از سیستم امنیتی قابل عبوره و به شکل باور نکردنی تیزه.

از اونا میشه واسه بریدن تیکه های ریسمون ، نوار، پارچه یا پلاستیک استفاده کرد. با اینکه ممکنه زمان بیشتری بگیره ولی در هر صورت می تونه جانشین چاقو باشه.

  1. قفل

در آخر یه قفل با خود وردارین. دقت کنین حلقه بزرگ داشته باشه و بدنه اون با اندازه متوسط باشه. وقتی که می خواید اموال خود رو در هتل بوسیله قفل مواظبت کنین و یا زیپا رو به همدیگه قفل کنین و یا اون رو به پایه تختخواب نوار پیچی کنین، این وسیله به شما بیشترین حد امکان رو میده.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جهانگردی مگلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*