وضعیت قیمت اجاره آپارتمان در تهران
Abstract spherical technology network background.

وضعیت قیمت اجاره آپارتمان در تهران

وضعیت قیمت اجاره آپارتمون تو تهران

بازار اجاره بها که هرساله با شروع سال جدید و افزایش تورم با قیمتهای صعودی همراه می شه امسال هم در اول سال افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی رو تجربه کرد و بازم در همین قیمت ثابت مونده. هرچند زیاد شدن قیمت اجاره رابطه مستقیمی به منطقه و متراژ داره، اما صاحبان هم تاثیر زیادی رو در قیمت اجاره اجرا می کنن.

البته اجاره بها در هر منطقه ای قیمت مشخصی داره و اگر قیمت از مقدار خاصی بالاتر رود مستاجران حاضر به قبول کردن اون نیستن، اما بعضی وقتا صاحبان اجاره بها رو ۲۰ تا ۴۰ هزار تومن زیاد می کنن و مستاجران هم به دلیل بعضی از شرایط حاضر به قبول کردن این قیمت هستن.

در واقع مستاجران بهتر می دونن که واحد مسکونی مناسب رو حتی بالاتر از قیمت عرف بازار اجاره کنن اما گروه دیگری از مستاجران هم بهتر می دونن که واحد خود رو حتی در صورت بالابردن اجاره از طرف مالک، تغییر ندن تا هزینه ای رو واسه حمل ونقل اثاثیه و یا پیداکردن خونه مناسب صرف نکنن.

باوجودی که اجاره بها در اوایل سال جدید با افزایش روبرو شد اما مشاوران املاک فکر می کنند که این زیاد شدن قیمت طبیعیه و هرساله صاحبان با شروع سال جدید اجاره بها رو متناسب با تورم بالا می برن.

در همین حال، بسته حمایتی اجاره قیمت مسکن هم که تازگیا به مشاوران املاک واسه اجرا ابلاغ شده، هم مورد استقبال موجران و مستاجران نیستش.

یکی از فعالان بازار مسکن با بیان اینکه با شروع سال جدید و نزدیک شدن به جابجاییا هرساله قیمتها زیاد می شه، گفت: کشور ما هر ساله با تورم روبروست پس زیاد شدن قیمت چیزی طبیعی به نظر می رسه.

براساس این گزارش، انگار اجاره بها مانند هر سال با افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی مواجه شده و در همین اندازه هم ثابت بمونه؛ هرچند این زیاد شدن قیمت هرساله، زندگی رو واسه مستاجران با سختی زیادی همراه می کنه.

لیست اجاره بها تو تهران

اجاره یه آپارتمون ۱۰۰ متری با عمر چند ساله در امیرآباد ۱۰ میلیون امانت با ماهیانه ۸۰۰ هزار تومن اجاره داده می شه، همین متراژ در مجیدیه شمالی ۱۰ میلیون امانت با ماهیانه ۶۰۰ هزار تومنه.

واسه ۷۰ متری نوساز در خیابون گیشا هم ۴۰ میلیون رهن کامل باید پرداخت شه و همین متراژ در شهرک غرب ۵۰ میلیون تومن رهن کامله.

واسه آپارتمانی ۴۵ متری در بلوار پروین ۱۶ میلیون رهن کامل تعیین و در اشرفی اصفهانی واحدی ۴۵ متری و نوساز با ۲۵ میلیون تومن به اجاره گذاشته شده.

هم اینکه ۴۵ متری در جوادیه یه خوابه به قیمت ۱۶ میلیون تومن به رهن گذاشته شده، ضمن اینکه واسه ۵۰ متری در خیابون خواجه نظام ۸ میلیون امانت با ماهیانه ۳۲۰ هزار تومن اجاره تعیین شده.

براساس این گزارش، ۵۱ متری در خیابون کمیل با ۱۶ میلیون تومن به رهن گذاشته شده و ۵۸ متری در خیابون نامجو ۱۰ میلیون امانت با ۴۳۰ هزار تومن به اجاره می رسه.

واسه ۶۰ متری در تهرانپارس نزدیک ۱۷۶ شرقی هم ۷ میلیون امانت با ماهیانه ۴۵۰ هزار تومن اجاره تعیین شده، هم اینکه ۶۵ متری یه خوابه در خوشبختی آباد ۲۰ میلیون رهن و ماهیانه ۳۵۰ هزار تومن به اجاره می رسه.

 

جمع آوری: آلامتو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*