Pregnancy

بارداری واسه زن سختیای خاص خودشو داره که میشه این سختیا رو با انجام درست وظایف از طرف شوهر کم کرد.

به گزارش آلامتو و به نقل از نی نی بان؛ برخلاف چیزی که بیشتر مردان ادعا می کنن، اونا واسه زمان واقعی زایمون و روند اون آمادگی نداره. نمیشه گفت اونا ترس دارن یا نمی دونن چیجوری باید فرزندشون رو بزرگ کنن. زودتر و قبلا از این ترسا شما باید بدونین در روند زایمون چه طبیعی و چه سزارین چیجوری باید همسرتون رو همراهی کنین. بعد از این مرحله می تونین به چیزی که ذهن تون رو درباره بزرگ کردن بچه درگیر کرده، بپردازید. حالا وقت اون هستش که به همسرتون کمک کنین. کلا مواردی هست که دونستن اونا می تونه پدران رو واسه این روند سخت و پیچیده آماده و آماده می کنه.

صبور باشین

اگه همسرتون درد داشت و به خاطر اون راهی بیمارستان شدید و در آخر معلوم شد این دردها درد کاذبه، فقط لبخند بزنین و به خونه برگردین. هر جور غر زدن یا ادا کردن این جمله که « من بهت گفتم، درد زایمون نیس» و …. می تونه همسرتون رو ناراحت و ضایع و خیت کنه.

دستتون رو به اون بدین

اجازه بدین همسرتون دست شما رو فشار دهد. نگران نباشین قرار نیس دست شما براثر فشاری که همسرتون بر اثر درد به دست شما می آورد، بشکنه. ساکت باشین و همیشه به اون نگید که دستتون درد میکنه و کمی آرامتر فشار بده. اون با این کار می تونه فشار روانی زیادی رو تخلیه کنه. حتی اگه اون از شما خواست که پاهاش رو کمی بالا نگه داره نگید که خسته شدین.

بدونین چه می خواد

با همسرتون قبل اینکه علائم زایمون بروز کنه، صحبت کنین تا بدونین اون چه چیزایی رو در طول زایمون می خواد و چه چیزایی رو نمی خواد. شما تنها کسی هستین که می تونین همسرتون رو شارژ کنین. اگه اون برنامه ای واسه زمان زایمانش داره حتما حواستون باشه که در بیمارستان اونو دید کنین. اگه پرستار چیزی سوال کرد شما باید تنها کسی باشین که اون سوال رو می دونه.

این مطلب را هم بخوانید :  ورزش‌هایی برای افزایش قد کودکان و نوجوانان!

مراقب خودتون باشین

مادر الان در مرکز توجهه اما شاید شما باید در بیمارستان کنار همسرتون باشین پس یادتون باشین که شمام ساکی واسه بیمارستان آماده کنین و کفشای راحت به پا داشته باشین چون شاید در طول انقباضات باید در کنار همسرتون راه برید و اگه کفش مناسب همراه نداشته باشین ممکنه پاهای تون اذیت شه.

انعطاف پذیر باشین

روش هدف دارا زایمون که واسه بعضی زنان کاربرد داره ممکنه واسه یه سریای دیگه نداشته باشه. پس وظیفه شما اینه که این روش هدف دار رو واسه همسرتون پیدا کنین. قبل از زایمون باید با همسرتون درباره خواسته ها و گزینه هاش صحبت کنین. اینطوری خواسته های اونو تو ذهن تون دارین.

آماده کار سخت باشین

زایمون بیشتر یه روند طولانی و سخته. بهتره بر الگوی تنفس تمرکز کنین و یه نقطه در سقف رو در نظر بگیره و از اون بخواین روی اون نقطه تمرکز کنه. اینطوری حواس اونو متمرکز می کنین تا روند زایمون راحت تر طی شه.کار شما اینه که حواس اونو از درد پرت کنین و تمرکزش رو بر روند زایمون بذارین.

واسه سورپرایز آماده شید

نه شما و نه شریک زندگی تون نمی دونین چه اتفاقی انتظارتون رو میکشه و چی می تونه به همسرتون کمک کنه. پس باید خودتون رو واسه اتفاقای غیرقابل پیش بینی آماده کنین و از هیچی نترسین چون این شمایید که باید به همسرتون روحیه بدین.

محدودیت هاتون رو بدونین

باید بدونین در طول روند زایمون قراره چیکار کنین و چه کارایی رو به بقیه واگذار کنین. ممکنه بخواین تنها نقش یه همسر روحیه دهنده رو داشته باشین و نخواهید در مراحل پایانی زایمون همسرتون رو ببینین و بخواین تیم پزشکی این مسئولیت رو برعهده بگیرن.

مواد غذایی خطرناک در دوران بارداری

خواص شیر مادر واسه نوزاد

بارداری نی نی بان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *