وقتی آن روی آرایش بالا می‌آید

اون روی آرایش bad-makeup

بیشتر خانوم ها لوازم آرایش رو دوست دارن و می گن که با لوازم آرایش قشنگ تر می شن ولی تا حالا شنیده اید که کسی با به کار گیری لوازم آرایش بیریخت تر شه؟ بله، درست خوندین! محققان تازگیا یافته های مطالعاتی رو منتشر کرده ان که بر این نکته تاکید داره که استفاده طولانی مدت از لوازم آرایشی می تونه باعث نازیبایی شه. اونا می گن که اجناس آرایشی و تماس مواد شیمیایی با پوست لب، صورت و چشم می تونه سلامت و زیبایی پوست رو تهدید کنه….

گروهی از محققان واسه بررسی اثر مواد شیمیایی و رنگ های موجود در لوازم آرایش دست به ابتکار جالبی زده ان اونا دو گروه از بانوان رو طی سال های متمادی مورد مطالعه قرار دادن. گروه اول اصلا از رژلب در طول عمرشون استفاده نمی کردن ولی گروه دوم عادت داشتن که هر روز رژ لب به لب های شون بمالند.

محققان این بانوان رو درزمان سال های متمادی مورد بررسی قرار دادن و فهمیدن بانوانی که از رژلب استفاده می کردن در بلندمدت رنگ لب های شون تیره تر و مشکی تر و بدرنگ تر از بانوانی بود که اصلا این اجناس شیمیایی رو به لب های شون نمی مالیدند. نتیجه این مطالعه نشون می دهد که مواد رنگی رژلب ها در بعضی نقاط زیرپوست لب نفوذ کرده و اکسید می شه و مواد شیمیایی بدرنگی تولید می کنه که باعث بدرنگ شدن پوست لب ها می شه.

خط چشم، سایه و چروک دور و بر چشم

در مطالعه ای دیگه محققان به این نتیجه رسیده ان که استفاده همیشگی از سایه چشم و خط چشم و ریمل می تونه باعث بروز چین و چروک های ریزی در دور و بر چشم ها شه. این آسیب می تونه شما رو پیرتر از سنی که هستین، نشون بده و یه قدم شما رو از زیبایی ذاتی خودتون دورتر کنه. مواد شیمیایی موجود در سایه ها و حرکات شدید پنبه و شیرپاک کن در دور و بر پوست حساس چشم می تونه باعث شل شدن پوست نازک و لطیف دور و بر چشم ها شده و در بلندمدت واسه شما دردسرساز شه. این محققان فکر می کنند که بهتره به کار گیری این اجناس آرایشی رو محدود کنین و هنگام پاک کردن این اجناس از دور و بر چشمون تون از حرکات ضربه ای استفاده کرده و از حرکات رفت و برگشت دوری کنین.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

مطالب مرتبط