وقتی در هیچ کار خاصی خوب نیستید چگونه موفق شوید؟!
Abstract meditation concept.

وقتی در هیچ کار خاصی خوب نیستید چگونه موفق شوید؟!

رسیدن به موفقیت

یه دروغ واسه همیشه به ما تلقین شده که چیجوری در زندگی موفق شیم: کشف کنین که در چی بهترین هستین، روی اون خیلی با جدیت و تلاش زیاد کار کنین تا در دریایی از ثروت و موفقیت شناور شید.

به گزارش آلامتو به نقل از businessinsider ؛ اگه با استعداد خاصی متولد شده باشین، این پند خوب جواب می دهد، اما واسه یه نفر دیگه می تونه یه جور شکنجه روحی باشه. اگه براساس طبق بندی های جهانی، مهارت خاصی ندارین چه باید بکنین؟

اگه در خیلی چیزها فقط در سطح قابل قبولی هستین چه باید بکنین؟

خبر خوب این که، تقریبا همه این گونه هستن، و این شامل افراد فوق العاده موفق هم می شه. تعداد بسیار کمی از افراد موفق واقعا در چیزی بهترین هستن. اونا ترکیبی به درد بخور از چیزای زیادی هستن که مهم ان.

بیل گیتس، بهترین برنامه نویس دنیا نیس، بزرگ ترین سخنران دنیا هم نیس، در فروشندگی، آرامان گرایی یا حسابداری هم بهترین نیس. اما در این مورد ها تا حد قابل قبولی خوبه، و یاد گرفته که مهارت هاش رو جوری با همدیگه پیوند دهد که نتیجه باارزش تری داشته باشه.

ویل اسمیت ادعا نمی کنه که بهترین هنرپیشه یا موسیقی دان دنیاست. اما این مهارت ها رو با هم جور کرده و با یه شخصیت جذاب ترکیب کرده، زیرکانه واسه خودش برند شخصی درست کرده و نظام کاری سرسختانه خودشو داره. کل اون بسیار عالی تر از اجزای اونه.

بیشتر این افراد اگه روی یکی از مهارت هایی که در اون بهترین هستن متمرکز می موندن، مرتکب اشتباه وحشتناکی می شدن. استیو جابز شاید فروشنده اتومبیل هاتی دست دوم می شد!

حتی وقتی توانمندی های شما معمولی هستن، ترکیب زیرکانه متوسط ها می تونه شما رو تبدیل به پدیده ای گرانبها کنه.

فرض کنین شما یه بازیکن تنیس در حد قابل قبولی هستین، شما عاشق مسابقات هستین اما می دونین که هیچوقت یه قهرمون جهانی نمی شید. این مهارت به تنهایی خیلی ارزشی نداره، اما یادبگیرید که این مهارت رو با توانایی خوب آموزش دادن ترکیب کنین. بعدا می تونید بفهمین چیجوری ویدئوهای آموزشی بسازین، و چیجوری خودتون رو در اینترنت مطرح کنین. شما در ساختن این ویدئوها یا در تبلیغات آنلاین بهترین نیستین، اما ترکیب مهارت های متوسط و معمولی هم بی همتا هستن. شما می تونید کار و کاسبی پررونق آنلاین راه بندازید، و کاری رو که عاشقین انجام بدین و در عین حال مهارت های شخصی تون هم هیچوقت بالاتر از خوب و قابل قبول نره.

این روش در هر حرفه ای کاربرد داره. یه تاجر معمولی که کمی از اصول و قوانین رو فراگرفته باشه، یا زبون بدن رو بلد باشه و یا برنامه نویسی، طراحی،… رو بدونه می تونه منافع بزرگی نسبت به رقبایش به دست بیاره. ، ممکنه بگید چیزی که از یه نفر، یه تاجر بزرگ می سازه، ائتلافی از مهارت های در رابطه مانند روانشناسی و انظباط شخصیه. استعدادهای فردی، عادی هستن، اما مهارت های ترکیبی کمیابند. اگه می خواهید ارزش تون رو بالا ببرین، از نقاط قوت تون قدمی به عقب برگردین و ساختن ترکیبی گسترده تر از اونا رو مورد توجه بذارین و به اون فکر کنین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

بیزینس اینسایدر موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*