وقتی ضمیرپنهان موفقیت شما در زندگی را رقم میزند…

وقتی ضمیرپنهان موفقیت شما در زندگی را رقم میزند…

در اوایل قرن بیستم بود که زیگموید فروید روانشناس شهیر آلمانی فهمید که خیلی از بیمارانش که به ظاهر مشکلات جسمی داشتن در واقعا بدنی به طور کامل سالم داشتن و مشکل اصلی در ذهنشون بود. مثلا دختری که فکر می کرد نابیناست اگر اعصاب چشمش به طور کامل سالم بود، ولی با این وجود چیزی نمیدید.

این موارد فروید رو به کندکاو در مورد این موضوع واداشت تا عاقبت با دکتر بلولر آشنا شد که از هیپنوتیزم واسه درمان بیمارانش استفاده میکنه. فروید در تحقیقاتش با هیپنوتیزم فهمید که در وضعیت هیپنوتیزمی بیماران افکار و حالاتی رو از خود میدن که از حالات بیداری اونا بسیار متفاوت و حتی بعضی وقتا متضاده. فروید این بخش قوی از ذهن رو که می تونست حالات افراد رو تحت تاثیر بذاره ولی در عین حال از دسترس افراد خارج بود رو “ناخودآگاه” یا “ضمیر مخفی” نامید.

ضمیر مخفی چیه و چیکار می کنه؟

ضمیر ناخودآگاه (مخفی) به طور خلاصه به بخش بزرگی از ذهن می گن که مثل یه کوه یخ بخش بزرگ اون از دسترس ما خارجه و معمولا افکار و خاطرات سرکوب شده و باورهای قدیمی در اون ذخیره می شه. این باورها و افکار هر چند در ظاهر از ذهن ما پاک شدن اما بازم در ضمیرناخودآگاه باقی می مانند و می تونن بر رفتار و گفتار و حالات ما و به طور خلاصه بر اندازه موفقیت ما در زندگی تاثیر زیادی بذارن. این باورها درزمان سالیان دراز از راه چیزایی که ما از کودکی دیده ایم یا شنیده ایم در ضمیر ناخودآگاه ما شکل میگیره و امروزه در روانشناسی ثابت شده که بعضی وقتا وجود یه باور منفی که در ناخودآگاه فرد هست می تونه کل زندگی اون رو فلج کنه و یا جلوی موفقیت هاش رو بگیره.

هممون شک نداشته باشین اینجور باورهایی در ضمیر ناخودآگاهمان داریم و همونطور که گفته شد به صورت عادی به محتوای ناخودآگاهمان دسترسی نداریم اما احتیاجی نیس نگران باشین چون که خبر خوب اینه که راه های واسه دسترسی به ضمیر ناخودآگاه و برنامه ریزی اون در جهت مثبت هست که در زیر به طور خلاصه به چندتا از اونا می پردازیم:

خودتلقینی:

این اولین و آسونترین راه واسه تغییر باورهای ناخودآگاهه. ما تقریبا تموم روز داریم با خودمون صحبت می کنیم و به خودمون تلقیناتی می دیم پس از این به بعد هر زمان که فرصت داشتین با خودتون صحبت کنین و به خود تلقینات مثبتی بدین. امیل کوئه یکی از پیشتازان به کار گیری تلقینات خودهیپنوتیزمی به مراجعانش پیشنهاد میکرد هر روز که از خواب بیدار می شن این جمله رو سه بار با خود تکرار کنن: من هر روز از هر جهت بهتر و بهتر میشم.

البته نقطه ضعف این روش اینه که ممکنه تلقینات شما که در حالت عادی گفته می شن به ضمیر ناخودآگاهتان نرسند که واسه رفع این مشکل باید از راه قدرتمندتری بهره بگیریدو

مراجعه به هیپنوتراپیست:

در ایران متولی رسمی هیپنوتیزم، انجمن هیپنوتیزم بالینی ایرانه، که هر ساله تعدادی هیپنوتراپیست قابل به جامعه ارائه میده. اگر فکر میکنین ریشه مشکل شما در ناخودآگاهتانه با کمی جستجو می تونین یه هیپنوتراپیست خوب پیدا کنین. فقط دقت کنین که این شخص اول اینکه باید روانشناس باشه و دوم اینکه از انجمن هیپنوتیزم ایران یا بقیه موسسات معتبر بین المللی دارای گواهی باشه تا بتونین با خیال راحت خودتون و روانتان رو به دست اون بسپارین.

ناخودآگاه

به کار گیری فایلای صوتی خودهیپنوتیزم:

اگه حس میکنین تلقین به خود به اندازه کافی قوی نیس و فرصت یا توان مالی مراجعه به هیپنوتراپیست رو ندارین یه راه ارزون و در عین حال فوق العاده موثر به کار گیری است. این فایلا به دو شکل و ارائه می شن. که در اولی شما تلقینات رو می شنوین و واسه سفر به ناخودآگاه با اون همراه می شن اما در مورد دوم یعنی فایلای سابلیمینال، تلقینات پشت یه نوای هیپنوتیزم آور و موسیقی آرامبخش مخفی می شه طوری که شما تلقینات رو نمی شنون اما ناخودآگاه شما که از قدرت شنوایی بسیار بالاتری نسبت به شما برخورداره این تلقینات رو می شن. گزینه دوم واسه آدمایی که مقاومت ذهنی زیادی دارن مناسبه که می تونه خیلی راحت تلقینات لازم واسه موفقیت شما رو وارد ضمیر پنهانتان کنه. هر چند سایتای خارجی هستن که اینجور فایلای رو به رایگان در نت منتشر می کنن اما به دلیل مطمئن نبودن منبع اونا و زبون انگلیسی شون خیلی واسه کاربران فارسی زبون مناسب نیستن. عوضش، امروزه سایتای فارسی زبانی وجود دارن که اینجور فایلایی رو جفت و جور می کنن و حتی به شما امکان سفارش فایل شخصی خود رو میدن، که از راه اونا خیلی راحت و در وقتی کوتاه می تونین فایل صوتی خودتون رو بدست بیارید.

وسعت به کار گیری تلقینات هیپنوتیزمی در زندگی مدرن:

امروزه از ورزشکاران حرفه ای گرفته تا غولای تبلیغاتی از قدرت تلقینات واسه موفقیت و رسیدن به اهدافشون استفاده میکنن، طوری که میشه گفت تلقینات هیپنوتیزمی با جوامع بشری آغشته شده. اگه شما هم به قدرت این تلقینات پی ببرین و به کار گیری اونا رو شروع کنین می تونین کنترل ذهنتون رو بدست بگیرین و در وقتی کوتاه به خیلی از خواسته هایی که بنظرتان نشدنی می رسید، جامعه عمل بپوشید.

پس از همین امروز شروع کنین.

برگرفته از سایت راستمرد

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*