وقتی هیجان را با عشق اشتباه می​گیریم

درسته که ما بیشتر از مادران مون درس خوندیم  و زندگی اجتماعی پررنگ تری داشته ایم، اما خیلی از ما، هنوز راه و رسم درست زندگی کردن رو نمی دانیم. بعضی وقتا می خواهیم با کپی کردن از زندگی مادرانمون یا زنان دیگه، کار خود رو راحت کنیم و بعضی وقتا هم فکر می کنیم با امضای عقدنامه، وارد یه مسابقه یا یه معادله زیادتر از اندازه پیچیده می شیم، اما زندگی نه میدون جنگه و نه بازار رقابت. بخوایم یا نخوایم باید قبول کنیم که دوره و زمونه عوض شده و بیشتر قانون های نانوشته زناشویی هم تغییر کرده، اگه نمی خواهید از موج این تغییرات جا بمونین و به دنبال یه زندگی آروم و موفقین، در ادامه این مطلب با ما باشین.

 

 فرق زیباست

اشتباه اول: باید مثل من شه

یکی از اشتباه هایی که خیلی از دختران قبل از ازدواج مرتکب می شن، اصرار به هم شکل شدنه. اونا فکر می کنن قبل از شروع زندگی باید گربه رو دم حجله کشت و واسه این کار تلاش می کنن همسر آینده شون رو با دعوا، قهر، خواهش و هر راه دیگه ای که می دانند عوض کرده و مثل خود کنن. اونا فکر می کنن هم شکل بودن و هم رنگ بودن، تضمینی واسه ازدواج موفقه، اما اشتباه می کنن. اگه شمام اینجور فکری رو تو سرتونه، نباید از یاد ببرین که شما و همسرتون، از ۲خانواده و ۲فرهنگ متفاوت هستین و هیچوقت نمی تونید دنیا رو از یه دریچه ببینین. شما تجربه ها و باور های متفاوتی دارین و تا وقتی که در اختلاف با هم قرار نگیرید و از این باور ها چماقی واسه کوبیدن هم نسازید، تهدیدی متوجه شما نخواد بود.

 

  هیجان رو با عشق اشتباه نگیرید

اشتباه دوم: باید واسه هم بمیریم

عاشق شدن، هیجان انگیزترین بخش زندگیه؛ بخشی که می تونه شروع یه زندگی مشترک رو لذت بخش تر کنه، اما فکر نکنین واسه اینجور شروعی، نیاز به یه زندگی افسانه ای دارین. درسته که باید خواستگار تون رو دوست داشته باشین اما عشق اونقدر ساده نیس که در هر شرایطی سر و کله اش پیدا شه. اگه یه دوره نامزدی کوتاه رو گذرونده اید و احساس می کنین بی اندازه عاشق هستین، باید بگیم که بیشتر از عشق درگیر هیجان شده اید، چیزی که می تونه اینجور حدی از علاقه رو به وجود بیاره، موضوعات ساده یه نامزدی کوتاه مدت نیس، بلکه پشتیبانی و درکیه که در موقعیت های پیچیده تر زندگی می ببینن و باعث می شه که هر روز، بیشتر حس کنین که این مرد، همون مرد رؤیاهای شماس. همون یه نفری که واسه شما به دنیا اومده و امروز کنار تونه.

 

  عشق هیچوقت نمی میرد

  اشتباه سوم: عشق با گذشت زمان تموم می شه

بعضی ها فکر می کنن گذشت زمان می تونه عشق رو محو کنه و به خاطر همین تن به ازدواج با کسی میدن که هیچ علاقه یا کششی نسبت به اون ندارن، اما اگه شما یه عاشق واقعی باشین و واسه این موضوع هزار و یه دلیل داشته باشین، چیزی که با گذشت زمان از زندگی شما بیرون می رود، عشق نیس بلکه هیجان و ساده انگاری ایه که ممکنه در ماه های اول رابطه، شما رو پردل و جربزه تر و ماجراجوتر کنه و به شما این حس رو بده که تنها عاشق روی زمین هستین،اما کنار رفتن پرده هیجان از این حس، موضوعی نیس که واسه اون سوگوار باشین. یه عشق واقعی می تونه با آرامش و روزمرگی هم همراه شه. در اینجور شرایطی شما از همسرتون فاصله نگرفته اید، بلکه به مراحل بالاتری از دوست داشتن رسیدین که با آرامش بیشتر و هیجان کمتر همراه س.

  بعضی وقتا هم دعوا کنین

اشتباه چهارم: یه زندگی موفق، زندگی بدون بحثه

خیلی از زوج ها، بحث و دعوا رو نقطه پایانی خوشبختی شون می دانند. خیلی از اونا به دلیل اینجور تفکری اختلاف نظر شون رو در دل شون نگه می دارن و می خواهند با سکوت شون جلوی بحث رو بگیرن، اما نباید از یاد ببرین که ترس از دعوا، نشونه خوشبختی شما نیس. یه زوج خوشبخت می تونن اختلافات شون رو خیلی راحت با هم در میان بذارن و حتی واسه موضوعاتی که ارزش حیاتی براشون داره، بجنگن و پیروز شن. یه زوج ایده آل روی یه خط صاف پرلبخند زندگی نمی کنن. اونا به اختلاف نظر هم برمی خورند و بعضی وقتا از هم دلخور می شن، اما فرق شون با بقیه اینه که با هوشمندی از پس اینجور مسائلی برمی آیند و به جای دلخوری های بی مورد، از این بحث ها درس می گیرند.

 کلیشه ها رو از یاد ببرین

اشتباه پنجم: مسئولیت اداره زندگی رو دوش مرده

دوره و زمونه عوض شده. درسته که هنوزم در خیلی از خونواده ها، مسئولیت های مالی و بسیاری وظیفه های دیگه رو دوش مردونه، اما این موضوع نباید باعث شه که با بی خیالی خودتون رو به حاشیه ببرین و فقط ناظر تلاش های اون باشین. اگه می خواهید زندگی موفق و آرومی داشته باشین، از همون اول سنگ ها رو وا بکنین و مسئولیت ها رو تقسیم کنین. این تقسیم بندی رو می تونید براساس چیزهای مورد علاقه و توانایی هاتون انجام بدین. اگه همسر شما آشپز بهتریه و شما درآمد بیشتری دارین، می تونید کلیشه ها رو کنار بذارین و هر کدوم سهم بیشتری از کاری که در اون توانا تر هستین برعهده بگیرین. قرار نیس شما مثل والدین تون زندگی کنین، بلکه می تونید با تفاهم و بدون ترس از قضاوت بقیه، در همه بخش های این زندگی سهیم شید و فقط واسه آرامش بیشتر و کمتر کردن تنش ها تلاش کنین.

 به همه حولوحوش اهمیت بدین

  اشتباه ششم: خودمو دوست داره نه جسمم رو

اگه از اون دسته زن هایی هستین که فکر می کنین رابطه زناشویی، در آخرین ردیف اولویت های زندگی مشترکه، از مرحله پرتین. فکر نکنین مردی که عاشق تونه، به جسم شما احتیاجی نداره و فقط به تفکرات و کلام شما اهمیت می دهد. ازدواج، راهی قانونی و پسندیده واسه ایجاد یه رابطه سالم جسمی هم هست. حق شما و همسرتانه که از اینجور رابطه ای هم بهره ببرین و با کمک اون پایه های زندگی تون رو هم محکم تر کنین. اگه شما می خواهید زندگی مشترک موفقی داشته باشین، باید به همه ابعاد یه رابطه توجه کنین و هیچ بعدی رو فدای دیگری نکنین.

 امتحان های سخت نگیرید

اشتباه هفتم: اگه منو دوست داشته باشه، هر کاری می کنه

درسته که عشق قدرت می آورد، اما قرار نیس که از مرد زندگی تون، به گناه عاشق شدن، یه فرد ضعیف و زیردست بسازین. خیلی از زن ها فکر می کنن اگه مردی عاشق شون باشه، به خاطر اونا همه پل های پشت سرش رو خراب می کنه و به هیچی دیگه ای جز فرد مورد علاقه اش توجه نمی کنه. بیشتر زن ها با اینجور تفکری، همسرشون رو در برابر آزمایش های سخت قرار میدن و به اون می می گن اگه منو دوست داری، باید هرچه رو که می خواهم، بکنی، اما واقعیت اینه که اینجور مردی، یه مرد عاشق نیس؛ بلکه فردی ضعیف، بی پناه و منفعله. یه عاشق واقعی هیچوقت به خاطر حسش از اصول و منطقش نمی گذره، بلکه تلاش می کنه حسش رو با عقلانیت همراه کنه و از این راه به پیشرفت بهتر اون کمک می کنه.

 شوهرتون قدر شما رو می دونه

اشتباه هشتم: مردها ارزش پشتیبانی رو نمی فهمن

نمی بگیم که همه مردهای جهان، اونقدر منطق و انصاف دارن که همه پشتیبانی ها و کمک هاتون رو بفهمن و همیشه اونا رو تو ذهن داشته باشن، اما می بگیم اگه با مردی شایسته ازدواج کرده باشین، می تونید مطمئن باشین که اون کوچیک ترین همدلی های شما رو می بیند و همیشه اونا رو در ذهنش نگه می داره. مردها خیلی راحت فرق شما با زنان دیگه رو می بینن و بیشتر وقت ها شما رو با زنان دیگه مقایسه می کنن.

 اگه می خواهید در زندگی مشترک تون موفق باشین، به آدم های دور و بر تون خوب نگاه کنین. چه خصوصیاتی در زنان دیگه س که همسرتون از اونا بدش میاد و چه ویژگی هایی رو در زنان دیگه تشویق می کنه؟ مطمئن باشین اگه اون خصوصیات منفی رو خط بزنین و چند قدم به اون ویژگی های تشویق شدنی نزدیک تر شید، همسرتون حتما قدر شما و تلاش هاتون رو می دونه و شما و زنان دیگه رو به یه چشم نمی بیند.

عشق

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *