ولادیمیر پوتین و آنگلا مرکل، قدرتمندترین مرد و زن جهان

ولادیمیر پوتین و آنگلا مرکل، قدرتمندترین مرد و زن جهان

Vladimir-Putin

ولادیمیر پوتین واسه سومین مرتبه پشت سر هم به عنوان قوی ترین مرد سال جهان انتخاب شد و از دیگر رقبای خود مخصوصا رییس جمهور آمریکا پیشی گرفت.

به گزارش فارس، «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه واسه سومین سال متوالی  قوی ترین مرد جهان انتخاب شد.

هفته نامه آمریکایی «فوربس» در این مورد نوشت: پوتین بازم جزو معدود مردان دنیاس که به اندازه کافی قدرت داره تا اون چه رو که می خواهد انجام بده. در حالی که  تحریم های بین المللی به مجرد ماجرای کریمه و هم بحران اوکراین موجب ضعیف کردن روبل (واحد پول روسیه) شدن و این کشور رو به طرف ریاضت اقتصادی کشوندن، اما این ها ذره ای به پوتین آسیب نرساندند.

براساس این گزارش، اندازه رضایتمندی از پوتین در ماه جولای به ۸۹ درصد رسید. پوتین در ماه اکتبر هم با حمله به مواضع داعش در سوریه و هم دیدار  با «بشار اسد» رییس جمهور سوریه موجب ضعیف کردن آمریکا و ناتو در منطقه شد و هم اینکه نفوذ روسیه در بیرون مرز کشور رو احیا کرد.

به نوشته فوربس، «آنگلا مرکل» بالاترین جایگاه بزرگ آلمان در این رده بندی در جایگاه دوم قرار گرفت و البته از نظر جنسیت در جایگاه قوی ترین زن جهان جا گرفت. مرکل نمادی از قدرت و صلابت اتحادیه اروپای بیست و هشت عضویه و البته اقدام های قاطع اون در برخورد با مشکلات پناهجویان سوری و یونان موجب کمک به افزایش اعتبار ایشون شده.

باراک اوباما رییس جمهور آمریکا هم در جایگاه سوم انتخاب مجله فوربس قرار گرفت. اوباما که وارد آخرین سال ریاستش می شه، آشکارا نفوذش در حال کاهشه.

محبوبیت اوباما در داخل کشورش زیر ۵۰ درصده و در خارج از آمریکا و در قاره اروپا مرکل از اون پیشی گرفت و در خاورمیانه هم پوتین از اوباما جلو افتاد.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*