ویزای کشورهای حوزه خلیج فارس
Checklist and pen

ویزای کشورهای حوزه خلیج فارس

تا حالا به این فکر کرده اید که واسه یه بار هم که شده به کشورای حاشیه خلیج فارس مانند قطر، عمان و بحرین سفر کنین؟ شاید عجیب به نظر برسه اما این کشورها به خصوص عمان رابطه بسیار خوب و حسنه ای با ایرانیان دارن و از طرفی از فرهنگ و سنت های دیرینه غنی هستن.

ویزای قطر

قطر کشوریه واقع در حاشیه جنوبی خلیج فارس که در شرق عربستان واقع شده و درآمد اصلی اون هم از فروش نفت، گاز و گردشگریه و همین امر باعث شده تا به یکی از ثروتمندترین کشورای جهان تبدیل شه. درآمد بسیار زیاد این کشور باعث شده تا سرمایه گذاری های بسیاری روی صنعت توریسم این کشور انجام شه.

اگر تعطیلاتی پیش رو دارین و از سفر به ترکیه خسته شدید و دنبال مقصدی تازه در دور و بر ایران هستین بهتره تا چمدون هاتون رو ببندین و به این کشور قشنگتر سفر کنین. در واقع قطر کشوریه که مدرنیته و سنت رو با هم آمیخته و می تونه نیزبان خوبی واسه گردشگران باشه.

از واسه روادید هم خیالتون راحت باشه چراکه اخذ ویزای قطر واسه ایرانیان به واسطه روابطه حسنه میان دو کشور آسون بوده و مشکل خاصی رو از این واسه دارید. این کشور با جذابیت های دیدنی، هتل های شیک و لوکس، مراکز خرید و رستوران های بین المللی مطمئنا می تونه انتظارات شما رو برآورده کنه.

مثلا یکی از جاذبه های گردشگری این کشور عرب نشین جزیره مصنوعی مروارید قطره که به شکل یه مروارید در خلیج همیشه فارس ساخته شده. در این جزیره ویلاها  هتل های بسیار شیک و گران قیمتی هست که می تونه مکان اقامتی مناسبی واسه شما باشه. هم اینکه می تونید واسه تفریح به مراکز خرید و رستوران های موجود در جزیره سری بزنین.

ویزای عمان

عمان یکی دیگه از کشورهاییه که روابط بسیار نزدیک و خوبی با ایران داره و ایرانیان می تونن خیلی راحت به این کشور سفر کنن بدون اینکه مشکلی وجود داشته باشن. مطمئن باشین که عمانی ها میزبان خوبی واسه شما هستن.عمان پادشاهی بزرگیه که در اون رشته کوه های بزرگ و کوه های زیادی هست که با دشت ها و جلگه های بسیاری همراه شده و مناطق دیدنی بسیاری رو به ارمغان آورده.

شاید براتون عجیب به نظر برسه که در خلیج فارس کوه وجود داشته باشه اما کوه حجر بلندترین کوه عمان شناخته می شه که در بین تپه ماهورهای بزرگی واقع گشته. این کشور دارای سواحل بسیار خوب و زیبایی می باشه. این کشور از غرب با امارات و عربستان، از جنوب با یمن و از شمال با تنگه هرمز ایران همسایه س.

همونطور که گفته شد این کشور روابط حسنه ای با ایران داره و واسه سفر به اون با مشکلی مواجه نمی شید. اخذ ویزای عمان واسه ایرانیان خیلی راحت و فقط با مراجعه به سفارت عمان تو تهران و ارائه مدارک خواسته شده امکان پذیر هستش.

ویزای بحرین

بحرین کشوری بسیار کوچیک واقع در خلیج فارسه که در سواحل عربستان سعودی واقع شدعه و منامه پایتخت اون هستش. بیشتر قسمت های قطر از شن، ماسه و سنگ تشکیل شده. معنی کلمه ای بحرین “دو دریا” اسمشه. این کشور بوسیله جاده ۲۵ کیلومتری ملک فهد که روی خلیج فارس ساخته شده به عربستان وصل می شه.

بحرین از قبل از دوره ساسانیان جزو قلمرو ایران بود اما از سال ۱۵۲۲ تا ۱۶۰۲ به اشغال برتغالی ها درآمد و در آخر شاه عباس طی جنگ با پرتغالی ها اون ها رو اخراج کرد و دوباره بحرین رو پس گرفت. در آخر بحرین دراستقلال پیدا کرد و شیخ عیسی بن سلمان آل خلیفه در سال ۱۹۶۱ امیر این کشور شد.

اگر قصد سفر به این کشور دارین باید روادید دریافت کنین. الان سفارت بحرین در ایران فعالیت نداره اما با این حال ویزای بحرین واسه ایرانیان صادر می شه.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*