ویندوز بلو چیست؟ + توضیحات
abstract modern background

ویندوز بلو چیست؟ + توضیحات

قبل از عرضه نسخه پایانی ویندوز ۸ بود که خبری درباره Windows Blue داشتیم. تصور بر این بود که ویندوز بلو نسخه بعدی سیستم عامل ویندوز هستش. تصوری که حالا با اطلاعات به دست اومده از منابع ناشناس، رنگ و بوی باحال تری به خود گرفته.

از اطلاعات بر میاد که ویندوز بلو واقعا قراره شروع یه تغییر در روش هدف دار کاری مایکروسافت باشه، یعنی قرار دادن دقیق شدن و فوکوس کردن بر ارائه «آپدیتای هرساله واسه سیستم عامل ویندوز.» هدف اصلی اینه که هر موقع نسخه جدیدی واسه سیستم عامل ساخته می شه، تموم کاربران اون رو نصب کنن و واسه رسیدن به این هدف، هزینه پرداختی واسه بروزرسانی هرساله یا همون ویندوز بلو کاهش زیادی پیدا می کنه یا شاید به رایگان عرضه شه تا مایکروسافت از داشتن پایگاه کاربری گسترده اطمینان حاصل کنه.

درست مثل هر بروزرسانی نرم افزاری دیگری، میشه توقع داشت که با ارائه آپدیتای هرساله واسه ویندوز، چهره رابط کاربری هم تغییراتی رو به خود ببینه ولی دامنه تغییرات احتمالی از الان مشخص نیس.

مورد دیگه درباره ویندوز فون ۸ه؛ وقتی که ویندوز بلو بیرون بیاد، از اون به بعد پیشرفت دهندگان مجبور هستن اپلیکیشنا رو واسه هر دو سیستم عامل ویندوز و ویندوز فون ارائه کنن و نه فقط واسه یکی یا دیگری.

این روش هدف دار استاندارد سازی به شکل ارائه بروزرسانی واسه SDK ویندوز هستش که در ویندوز ۸ و ویندوز فون ۸ مشترکه. بروزرسانی SDK پیشرفت دهندگان رو مجبور می کنه که اپلیکیشنای جدید واسه نسخه بلو درست کنن ولی طوری که اپای ساخته شده دیگه منحصر به ویندوز ۸ نباشن. البته اینم بگیم که اپلیکیشنای قبلی واسه ویندوز ۸ بازم پشتیبانی می شن ولی هر اپ جدیدی باید از آخرین نسخه یعنی بروزرسانی ویندوز بلو (هم ویندوز و هم ویندوز فون) پشتیبانی کنه تا بتونه وارد ویندوز استور شه.

منابع ناشناس می گن که عرضه هرساله سیستم عامل بخشی از تلاش مایکروسافت واسه رقابت قوی تر با رقبایش یعنی سیستم عاملای اپل و گوگل (اون اس ایکس، آی اون اس و اندروید) است که معمولاً هر سال نسخه جدیدی رو ارائه می کنن. انتظار میره که ویندوز بلو درست مثل اون اس ایکس اپل در نیمه های ۲۰۱۳ رونمایی و عرضه شه.

انگار Blue هم تنها یه نام موقتی واسه حرکت به طرف این تغییر (ارائه بروزرسانی هرساله واسه ویندوزا) است و به احتمال فراوون مایکروسافت بازم از نام ویندوز ۸ و ویندوز فون ۸ واسه امور رسمی استفاده می کنه.

ارائه آپدیتای هرساله ارزون یا رایگان شک نداشته باشینً می تونه راه صحیحی واسه ادامه راه ویندوز باشه. البته به نظر می رسه سیاستای مربوط به SDK که تسهیلات بیشتری رو واسه کاربران جفت و جور می کنن در مقابل موجب تحمیل سختیایی واسه پیشرفت دهندگان شن.

باید دید این خبرها به واقعیت خواهند ملحق شد یا خیر. نظر شما در باره اینجور احتمالی چیه؟

نارنجی ویندوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*