ویندوز ۸ تابستان ۲۰۱۲ عرضه خواهد شد

ویندوز ۸ تابستان ۲۰۱۲ عرضه خواهد شد

ویندوز 8 تابستون 2012 عرضه می شه

شرکت ردموند هچنین می خواد کاربران نسخه های قدیمی ویندوز رو به ترک این سیستم عاملها راضی کنن.

مایکروسافت عزمشو جزم کرد سیستم عامل ویندوز ۸ رو که خاص استفاده در تبلتها و تلفنهای همراه هوشمنده در تابستون سال ۲۰۱۲ عرضه کنه.

به گزارش مهر، در شرایطی که هنوز بخش بزرگی از دنیا باید از نسخه های ویندوز “ایکس. پی” و “ویندوز ویستا” به نسخه “ویندوز ۷” برسن، مایکروسافت عزمشو جزم کرد سیستم عامل جدید “ویندوز ۸” رو عرضه کنه.

با در نظر گرفتن اینکه ویندوز ۷ تنها ۱۷ ماه قبل عرضه شد باید از خود پرسید که دلیل این شتابزدگی شرکت ردموند در عرضه ویندوز ۸ چیه؟

جواب این سئوال بسیار ساده س!: تبلتها (لوح- رایانه ها) و تلفنهای همراه هوشمند. درحقیقت، مایکروسافت می خواد در این بخش پس از اپل و گوگل حرفی واسه گفتن داشته باشه.

به گفته تحلیل کنندگان، نسخه ای که مایکروسافت در تابستون سال آینده عرضه می کنه یه نسخه بتا هستش.

ویندوز ۸ واسه سازگاری با معماری ARM (معماری خاص دنیای دیجیتال) طراحی شده. این معماری به خاطر کم مصرف بودن در خیلی از تلفنهای همراه و تبلتها استفاده می شه.

این درحالیه که تموم نسخه های قبلی سیستم عامل مایکروسافت واسه دستگاههایی طراحی شده بودن که از ریزپردازشگرهای موافق با سکوی x86 که بوسیله اینتل و یا AMD ساخته می شدن استفاده می کردن.

شرکت ردموند هچنین می خواد کاربران نسخه های قدیمی ویندوز رو به ترک این سیستم عاملها راضی کنن.

به باور Net Applications ، شرکت متخصص در تحقیقات بازار، ۵۸ درصد از رایانه های شخصی در دنیا هنوز از ویندوز “ایکس. پی” که در سال ۲۰۰۱ عرضه شد استفاده می کنن درحالی که تنها ۱۱ درصد از اونا کاربر ویندوز ویستا هستن که در سال ۲۰۰۵ به بازار راه یافت.

براساس گزارش وب نیوز، تحلیل کنندگان پیش بینی می کنن که ویندوز ۸ تا سه ماهه مالی اول سال ۲۰۱۲ به عرضه تجاری می رسه.

ویندوز ۸ در واقع نسخه ۶.۲ سیستم عامل مایکروسافته. پس از ویندوز ۳.۱، شرکت بیل گیتس سیاست شماره گذاری نسخه های ویندوز رو ترک کرد و سیستم عاملهای خود رو به روش دیگری نامگذاری کرد.

اینطوری، ویندوز ۹۵ نسخه ۴، ویندوز ۹۸ نسخه ۴.۱، ویندوز ۲۰۰۰، نسخه ۵ و ویندوز “ایکس. پی” نسخه به روز شده نسخه ۵ه. درحالی که ویندوز ویستا نسخه ۶ و ویندوز ۷ نسخه ۶.۱ سیستم عامل مایکروسافته.

“صفحه نمایش تصویر سازى پیشرفته”، پشتیبانی سه بعدی، تشخیص چهره و فروشگاه برنامه های جانبی از دیگر ویژگیهای ویندوز ۸ هستن که همه اونا از جمله خصایص مشخصه سیستم عاملهای خاص تبلتها هستن.

منبع: asriran.com

جمع آوری: آلامتو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*