ویژگی افراد احساساتی قوی

ویژگی افراد احساساتی قوی

یه جنبه خاص داره که اون عامل اراده کردن درمورد اینه که زندگی خوبی دارید یا خیر. قدرت ذهنی سطح های مختلفی داره و واسه داشتن یه زندگی خوشحال و موفق به همه اونا نیازه. یکی از بخش های مهم قدرت ذهنی که بیشترین تاثیر رو داره، قدرت احساسیه.

به گزارش آلامتو به نقل از ؛ احساسات درواقع بخشی از روان ما هستن اما می توان اونا رو از کیفیات ذهنی جدا کرد چون بیشتر و مستقیم تر بر جسم ما اثر می کنن. قدرت احساسی ما بر کارکرد جسمی ما تاثیر گذاشته و بر همه اعمال ما اثر می گذارد. بدون احساس هیچ دلیلی واسه عمل وجود نداره.

احساسات بزرگترین انگیزه دهنده های ما هستن. بدیش اینه می تونن به ما انگیزه بدن که در هر جهتی عمل کنیم، حتی جهت منفی و اشتباه. به همین دلیل داشتن قدرت احساسی لازم است. موقعیت های بیشماری هست که آدمایی که از نظر احساسی قوی هستن از اونا دوری می کنن و بعضی از کارا و اعمال رو اصلاً انجام نمی بدن. در زیر به ۱۵ مورد از این اعمال اشاره می کنیم:

 1. هیچوقت واسه توجه بقیه گدایی نمی کنن.

نیاز به توجه دقیقاً با احساسات در ارتباطه. اونایی که احساس نیاز واسه شناخته شدن می کنن، فقط زمانیکه بقیه به اونا توجه دارنده که احساس با ارزشی می کنن. مثل اینکه به ارزش خود باور و اطمینان نداشته باشن. اگه خودتون ندونین که تا چه حد ارزشمندید، هیشکی دیگه هم اون رو درک نمیکنه.

 1. به هیچکی اجازه نمی بدن ناراحتشان کنه.

قدرت احساسی نیاز به آرامش داره. دنیا پر از آدم های حسوده. همه جا چشمانی حسود به دنبال شماس، واقعیت تلخ اینه که بیشتر کسائیکه ما رو عقب می کشن، نزدیک ترین آدما به ما هستن. خلاص شدن از این آدمها معمولاً بهترین راه حله اما سخت ترین اونا هم هست. اگه بتونین بی سر و صدا آها رو از زندگی خود بیرون کنین، خیلی شانس آورده اید.

 1. کینه نمی ورزند.

اگه کینه ای هستین، شایدً بیشتر از اون چیزی که باید به یه موقعیت یا فرد توجه می کنین. اگه کسی از ته قلب معذرت خواهی می کنه، اون رو ببخشین. اگه معذرت خواهی نکرد، دیگه با اون رابطه برقرار نکنین اما کینه نگیرید. آدم هایی که از اونا کینه می گیرید، مقدار بسیار خیلی از انرژی فکری شما رو می گیرند و ضرر بیشتری به شما می زنند.

 1. هیچوقت دست از کاری که دوست دارن نمی کشن.

کسائیکه از نظر احساسی قوی هستن، هر کاری رو فقط به خاطر این که دوستش دارن انجام میدن. هیچوقت بخاطر حرف بقیه دست از کاری که می خواهند برنمی دارن.

 1. هیچوقت از اعتماد به خود دست نمیکشند.

آنهاییکه خودشون رو دوست دارن و خودشون رو درک می کنن، آنهاییکه از اینکه خودشون باشن احساس غرور می کنن و نمی ترسند، هیچوقت به خودشون شک نمی کنن.

 1. مثل افراد پست رفتار نمی کنن.

بعضی مردم پست هستن. اما ما تعجب می کنیم که به چه دلیل؟ پست بودن فقط به عنوان یه عامل ترساننده حساب میشه و اگه تلاش دارین بقیه رو بترسونین، بهتره با یه مشاور تخصصی مشورت کنین، اگه فقط همینطوری بی دلیل می خواهید بقیه رو بترسونین، شایدً دچار کمبود اعتماد به نفس هستین.

 1. هر کسی رو وارد زندگی شون نمی کنن.

افرادیکه از نظر احساسی قوی هستن به دلیلی از نظر احساسی قوی شده ان: خودشون رو در برابر افرادیکه سپر دفاعی اونا رو خرد کرده یا اخلاقیات اونا رو زیر سوال می برند قرار نمی بدن. بیشتر آدم های دنیا گم شده ان و بدشون نمی آید که شما رو هم با این پریشونی و گیجی خود همراه کنن. نباید بذارین یه آشنایی بد شادی تون رو دچار اختلال کنه.

love

 1. از عاشقی کردن نمی ترسند.

اگه از عاشقی کردن بترسید، یعنی به خودتون به اندازه کافی اعتماد ندارین. یعنی نمی تونید فکر کنین که تو یه رابطه بادوام بمونین و همه روابطتون با شکست مواجه می شه. نمی خواهید دوباره آسیب ببینین چون واقعاً براتون عذاب آوره.

هیچ دلیلی ندارین که دوباره قلبتون رو در برابر شکسته شدن بذارین. اگه رابطه تون موفق نبوده، اشکال از شما نبوده. دلیل هر دو شمائید. مگراینکه آدم واقعاً بدی باشین؛ در این حالت مشکل از شماس.

 1. از ترس روزی که پیش روشونه در تختخواب نمی مانند.

بهترین بخش زندگی شما باید لحظه ای باشه که بیدار می شید و می فهمید که هنوز زنده اید، بیشتر اوقات ما از زندگی غافل می شیم.

 1. از کم کردن سرعتشان هول و هراسی ندارن.

افرادیکه از نظر احساسی قوی هستن نیاز به عمل و هیجان همیشگی ندارن. احتیاجی ندارن که همه روز دور بگردند و واسه کسل نشدن همیشه در فعالیت باشن. اونا از لحظات کنه و آرامشان هم لذت می برند چون اونا رو به اون چیزی که کاری نکردن و فقط زندگی کردن، نفس کشیدن، نزدیک تر می کنه.

این به اون معنی نیس که اونا از هیجان در زندگی شون لذت نمی برند اما از پیاده روی و بوییدن گل هم به همون اندازه لذت می برند.

 1. کاری که نمی خواهند رو انجام نمی بدن.

هممون بعضی وقتا کارایی رو انجام می بدیم که عاشق اون نیستیم اما نباید کاری رو بکنیم که دلمون نمی خواد. افرادیکه از نظر احساسی قوی هستن این رو درک می کنن و تقریباً همیشه راهی واسه تمرکز کردن روی کاری که دوست دارن پیدا می کنن و این باعث می شه بفهمن واسه اینکه کاری که دوست دارن رو بکنن، چه باید بکنن.

بااینکه ممکنه از هر ثانیه کارشون لذت نبرن اما کاری که انجام میدن رو دوست دارن چون اونا رو یه قدم به کاری که عاشقش هستن نزدیک تر می کنه.

قدرت نه گفتن

 1. واسه «نه» گفتن هیچ مشکلی ندارن.

اگه نتونین «نه» بگید، از شما سوءاستفاده می شه. هیچ کس دیواری کوتاه تر از شما پیدا نمیکنه و هیچوقت نظرتون واسه مسئله ای پرسیده نمیشه. «نه» گفتن به مردم یادآوری می کنه که هیچ کنترلی روی شما ندارن.

 1. پس دادن رو فراموش نمی کنن.

بعضی افراد تصمیم می گیرند که مسئولیت خود به عنوان یه آدم واسه بخشش زمان و پول رو ندیده بگیرن. هرچه از نظر احساسی قوی تر باشین، بیشتر قدردان زندگی و آدم های دیگه می شید. به زندگی ارزش بیشتری داده و تلاش می کنین با اونا که دچار مشکل هستن همدردی کنین.

 1. احساس نمی کنن باید خود رو تطبیق بدن.

هرچه از نظر احساسی قوی تر باشین، جداگونه تر میشین. احساس نیاز نمی کنین که خودتون رو تطبیق بدید چون هرجا که لازم و مهم باشه تطبیق می یابید: جهان. مردم گروه های اجتماعی کوچیکتری تشکیل میدن که معمولاً ناسالم هستن. اینکه کسی بخواد خود رو تطبیق دهد به این معنیه که از اینکه خودش باشه می ترسد!

 1. فراموش نمی کنن که شادی و خوشبختی یه تصمیمه.

مهمتر اینکه، افرادیکه از نظر احساسی قوی هستن یاد گرفته ان که قدرت مغزشون بر ذهن و جسمشون رو بفهمن. اونا درک می کنن که احساسات یه نوع عکس العمل هستن، نه عکس العمل هایی به عوامل فیزیکی مستقیم بلکه به روشی که ما اون عوامل رو دریافت می کنیم. یعنی، احساسات ما واقعیت رو مشخص نمی کنن؛ بلکه تفسیر ما از واقعیت رو مشخص می کنن. درک این مسئله کنترل بسیار خوبی بر احساساتمون و درنتیجه بر زندگی مون به ما می دهد.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

ازدواج سالم چیجوریه؟

خبرهای داغ روز روانشناسی مردمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*