ویژگی انسان های موفق چیست؟

ویژگی انسان های موفق چیست؟

موفقیت 4-Ingredients

موفقیت اتفاقی نیس و نیاز به مهارت ها و ویژگیایی داره که شما رو از بقیه جدا کنه.

یه روانشناس عقیده داره: افراد موفق و ناموفق ویژگی های منحصر به فردی دارن که اونا رو به سمت موفقیت و یا شکست می بره.

جاوید ثمودی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، در مورد مهم ترین ویژگیای افراد موفق و ناموفق بیان کرد: افراد موفق دارای قدرت بخشش زیادی هستن و ساده از کنار مسائل عبور می کنن اما یکی از ویژگیای افراد ناموفق کینه و عداوت نسبت به دیگرونه. هم اینکه افراد ناموفق همیشه احساس حق به طرف دارن اگر افراد موفق دارای حس تشکر از بقیه هستن.

ایشون گفت: ترس از تغییر از مشخصات افراد ناموفق در زندگیه اما افراد موفق همیشه از تغییر استقبال می کنن.

ثمودی در مورد دیگ ویژگیای افراد موفق و ناموفق گفت: آدمایی که هدفی در زندگی ندارن و نمی دونن چه برنامه ای واسه امروز و آینده خود ترسیم کنن با شکست مواجه می شن اما افراد موفق اهداف مشخصی رو واسه زندگی خود تعیین می کنن. افراد ناموفق کارا رو براساس دیدگاه معامله ای و تبادلی بنا می بذارن اما افراد دارای موفقیت اطلاعات و ایده های خود رو به اشتراک می گذارن و واسه موفقیت بقیه هم قدم بر می دارن.

این متخصص روانشناسی بیان کرد: افراد ناموفق عادت دارن بقیه رو سرزنش کنن اما اونایی که موفقن نقاط مثبت بقیه رو گوشزد می کنن. افراد ناموفق، تنگ نظر هستن و فکر می کنن که همه چیز رو می دونن اگر موفقیت از اون افرادیه که دیدگاهی تغییر آفرین و انعطاف پذیر دارن و همیشه در حال جستجو و ارتقای اطلاعات خود هستن و مطالعه و تحقیق می کنن.

ثمودی اعلام کرد: افراد ناموفق، خودخواهانه رفتار می کنن اما افراد موفق بقیه رو در داشته های خود سهیم می دانند.

ایشون گفت: افراد ناموفق خشم آفرین هستن و با حضور خود موجب ناراحتی و خشم بقیه می شن اما افراد موفق شادی آفرین هستن و بقیه با حضور اونا احساس آرامش می کنن. افراد ناموفق حاضر نیستن مسئولیت رو قبول کنن اما افراد موفق همیشه روحیه مسئولیت پذیری و تعهد نسبت به مسائل دارن و بی خیال نسبت به موضوع نیستن.

ثمودی ادامه داد: موفقیت و ناموفقیت افراد بستگی به دیدگاه و نگرشا داره. ممکنه بعضی به ظاهر آدمایی موفق به حساب بیان اما واقعا احساس خوشبختی و موفقیت نداشته باشن. واقعا موفقیت، احساس خوشایندیه که در اون افراد خوشبختی رو از اون خود می دونن.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری بر ذهن خود مسلط شیم؟

ایسنا چیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*